Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire jó egyes embereknek ez a...

Mire jó egyes embereknek ez a tüntetőleges viselkedés?

Figyelt kérdés
Itt a nyár,és ezzel együtt elkezdődött a lehúzott ablakok és a huzat időszaka. Mivel sokat utazom tömegközlekedésen: vonattal,busszal,sokszor taknyom-nyálam összefolyik a huzattól. Fáj a fejem,a szemem vörös,fáj a torkom,a fülem,a nyakam,a hátam. Nő vagyok,és nagyon érzékeny a huzatra. Ismerősöm arcidegbénulást kapott a huzattól,körbejár a szája,na én ezt nem akarom megvárni. Amikor udvariasan,de határozottan szólok,hogyha lehet,be kellene csukni az ablakot (mondjuk vonaton 120-nál),akkor először húzzák a szájukat,aztán vagy becsukják,de tüntetőleg elvonulnak,vagy elkezdenek vitatkozni. Még nem kérdeztem meg,de tervezem,hogy tudnának-e a tudattal élni,hogy esetleg miattuk bénulok le. Nagymamám kendőben járt egész nyáron a huzat miatt,de én is hordjak kendőt 26 évesen egy idióta társadalmi megszokás miatt,hogy nyáron kötelező lehúzni azt a nyomorult ablakot,és aki nem bírja,az forduljon fel?
2012. máj. 12. 18:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Aham, szóval 150 ember izzadjon, főjön a saját levében, mert egyvalaki nem bírja a huzatot? Érdekes elképzelés.
2012. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Ez a lebénulós duma elég gáz, mert nem életszerű. A huzattól nem fogsz lebénulni, ahogy milliónyi embertársad példája is mutatja. Ha betegségre vagy hajlamos, az nem az utasok bűne.
2012. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem tart attól hogy arcidegbénulást fog kapni a huzattól, és ellenszenvet váltasz ki azzal hogy a többség akaratával ellenkező dolgot akarsz érvényesíteni egy olyan helyen mint egy tömegközlekedési eszköz.

A tömegközlekedésben mindenki egyenlő és a többséget inkább az emberek kipárolgásával járó kellemetlenségek zavarják és ne az arcidegbénulás lehetősége.


Nagyon egocentrikus. Nyilván nem azért húzzák le azt az ablakot hogy neked fájjon a fejed hanem mert qrvára elviselhetetlen az a fülledt, oxigénhiányos, klausztrofóbiás kabin amiben az emberek utazni kényszerülnek.

2012. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ne utazzak,vagy tegyem ki magam a betegségeknek,csak azért,mert ti azt mondtátok? Ácsi van,mert még ti is lehettek szorult helyzetben,aztán majd átlépnek rajtatok is.
2012. máj. 12. 18:59
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
40 ember nem fog izzadni 1 miatt.Én meg a meleget nem bírom.Volt amikor rosszul lettem miatta ,néha mégis muszáj elviselnem.Ez van.Sajnos alkalmazkodnod kell vagy veszel egy autót.Én autót vettem , nyáron végig megy benne a légkondi.
2012. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodni kell. Ha valaki rosszul van, akkor márpedig ki fogja nyitni. Elvileg nem kellene lebénulnod attól, hogy egy kis huzat rád megy. Persze ez sem tisztességes, hogy húzzák a szájukat. Ha nem tetszik nekik a kérésed, álljanak a sarkukra, és mondják azt, hogy NEM! Persze az már érthető, ha tüntetőleg elvonulnak, én sem maradnék egy olyan fülkében, ahol megfulladok.
2012. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A megfulladás is túlzás ám! Én még utcán se láttam senkit megfulladni a melegtől,pedig nagyobb a hőség,mint a vonaton.
2012. máj. 12. 19:02
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Ácsi van, sokan a fülledt levegőtöl lesznek rosszul, főleg aki szívbeteg és/vagy magas a vérnyomása. Most miattad legyen rosszul valaki, mert te kényeskedsz és nem hordasz kendőt?
2012. máj. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Fogadok ha a lékkondi menne akkor az lenne a bajod hogy tüdőgyulladást kapsz a belélegzett gombáktól mert nem tisztítják rendszeresen a szűrőt.


Még egy ilyen rémes p.csát....

"Ácsi van" - besza behu

2012. máj. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdezővel és az ablakot lehúzó emberekkel van a baj hanem az elavult vonat szerelvényekről , buszokról.A jobb helyeken már klimatizálva van minden.Modernizálni kellene őket , klimatizálni és akkor nem lenne huzat meg meleg sem.
2012. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!