Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha most ide hoznánk pl. az...

Ha most ide hoznánk pl. az USÁ-ból egy embert, hogy éljen Magyarországon, akkor az átvenné a magyar mentalitást vagy megmaradna amerikai mentalitásánál?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy ha ide költözne Magyarországra egy amerikai ember az USÁ-ból, akkor egy idő után ő is olyan lenne mint mi magyar emberek,hogy megdöglött az én tehenem, dögöljön meg a szomszédé is, vagy ez genetikailag van belénk magyarokba kódolva vagy pedig, azért lettünk ilyenek, mert a szüleink ilyennek neveltek?

És ha tegyük fel, egy magyar gyereket USÁ-ban nevelnek fel, az is ilyen mentalitású lesz mint a Magyarországon felnőtt gyerekek?


Irigykedés.A magyar ember imád búsulni az saját sanyarú sorsán, még mindig siratja a mohácsi csatát és a Rákóczi-szabadságharcot, nem képes túltenni magát Trianonon, hogy aztán valami konstruktív nemzetmentő stratégiát dolgozzon ki. Furkálódás.Széthúzás. Pesszimizmus.Bürokrácia.

"Ha nekem rossz, akkor másnak is legyen rossz",

"Ha másnak jó, akkor próbáljuk meg elintézni, hogy ne legyen neki jó", a "bezzeg a régi időkben"-jellegű nosztalgiára, valamint a "na, majd ha ez, meg az történik, akkor"-jellegű, teljesen meddő filozofálgatásra.


2012. febr. 25. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Részben biztos alkalmazkodna de teljesen nem hinném
2012. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se venné teljesen át, de biztos, hogy megváltozna. Kétlem, hogy ez genetikai dolog lenne, egyszerűen a szülőktől sem lát más a gyerek., és adják tovább ezt a gondolkodást egymásnak az emberek generációkon át. Ez sokkal inkább a környezettől függ sztem. De sztem Magyarországon nem fog változni a helyzet.
2012. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te még nem éltél külföldön.

Éltem már néhány országban össz 20évet és mindenhol ilyenek az emberek. Nem kell ehhez alkalmazkodnia senkinek.

2012. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen amerikai mentalitás? Etnikailag, vallásilag, kulturálisan egyáltalán nem egységes az USA, tucatnyi nép él benne.
2012. febr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az embereknek van tipusa, szemelyiseg tipusok, tehat ez nem fugg attol, hogy milyen allampolgar, hiszen a nemzeti szokasok, a vallasi szokasok lesznek azok, es az, amit a szuloi hazbol hozott, hogy milyen szemelyisege van. Jelenleg is elnek Mo-n amerikaiak, akik oda hazasodtak, de nem valtoztak meg, tehat a szemelyiseguk megmaradt.
2012. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a magyar himnusznak a szoveget megnezzuk es elemezzuk, mar az onmaga elszomorito, es ezt mar a kis gyermek is megtanulja pl.
2012. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"...ha ide költözne Magyarországra egy amerikai ember az USÁ-ból, akkor egy idő után ő is olyan lenne mint mi magyar emberek..."

Nem. De a gyereke minden bizonnyal átvenné ezt a nemes magyar szokást.


"vagy ez genetikailag van belénk magyarokba kódolva vagy pedig, azért lettünk ilyenek, mert a szüleink ilyennek neveltek?"

Nem, a szülők nevelik ilyennek a gyerekeket, valamint a környezet teszi ilyenné a népet. Gondolj bele, már a Himnusz is belekódolja a szerencsétlen gyerekbe, hogy mekkora egy csődtömeg ez az ország! Holott nem, csak éppen a sz@r eseményeket neveljük bele a fiatalokba, pedig vannak a magyar történelemnek nagyon sikeres időszakai is. Ez van, szeret a magyar búsulni.


"És ha tegyük fel, egy magyar gyereket USÁ-ban nevelnek fel, az is ilyen mentalitású lesz mint a Magyarországon felnőtt gyerekek?"

Egy gyerek személyisége nagyon könnyen változik. Egészen biztos vagyok benne, hogy tökéletesen átvenné az amerikai pionír mentalitást.

2012. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok beleszólni, de a Himnuszunk eleje arról szól, hogy konyhanyelven: hogy rúgtuk szét mindenki seggét. Mindig ezzel jönnek, hogy a magyar himnusz miért ilyen szomorú. Azért, mert a történelmünk negatív korszakában íródott. Ilyen szép himnusza kevés népnek van, de akkor hajrá mondjatok egy megfelelőbb himnuszt Magyarországnak.
2012. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

te idiota vagy ...mia f....ról beszélsz teitt

A MI VALAGUNKAT RÚGTÁK SZÉT ÁLLANDÓAN ÉS MIVOLTUNK A BRÁNER szivott végén mindig.ÖCSÉM TANÁR VAGY TE vmi a ló....FSZ ?


a mi himnusznukon csak sirni lehet sajnos

olyan siralmas gyászos és nyomorúlt minta nemzetünk

2012. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kit érdekel a Himnusz? Az egy leírás a mai hozzánk? Ennek a helynek a neve meg gyakori kérdések, nem hülye kérdések (nem ez az itteni). Na, közhelyek feleslegesek ide (is). Amerikai barátunk 4 dolog szerint formálódnia itt: nálunk eltöltött idő, itt megélt tapasztalatok, milyen erős a személyisége, s hogy mennyi esze/önismerete van, mi az, amiről képes eldönteni befogadhatja-e úgy, hogy az őt építse? Persze sokszor nincsenek egyértelmű előjelek, valami vagy valaki egyszerűen csak más. Adott személyre vonatkoztatva, s az itteni életútját is megismerve lehetne erre válaszolni. Ami általánosabbá teheti ezt a kérdést az a nacionalizmus dolga. Mennyivel érzi felsőbbrendűbbnek netán nálunknál magát, az ő nemzetét, mennyire erős a nemzeti öntudata, neveltetés, anyaországi előzmények számítanak. De ez is versenyre kel az ésszel, önismerettel. Szóval összetett. Alapvetően mi sem vágyunk Kazahsztánba azért. Ez talán egy kiindulópont lehet.
2012. dec. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!