Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kicsinál a szobatársam, mit...

Kicsinál a szobatársam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja összeraktak egy lánnyal,aki egyszerűen az agyamra megy.Elejétől kezdve furcsa volt,aztán szépen sorban derültek ki dolgok.

Egész nap alszik,nem jár be egyetemre.Éjjel persze egész végig fent van,úgy veri a billentyűzetet,mintha muszáj lenne,zenét hallgat,csapkod,magában beszél/káromkodik.Nem érti,hogy nekem miért kell aludnom éjszaka és miért van dolgom nappal.

Ezen kívül egyszer sem takarított,wc-t nem húzza le maga után,mindent én csinálok,mert nem szeretek koszban élni.Kiderült,hogy folyton gyógyszereket szed és többször hangoztatta a koliban,hogy kifogja nyírni magát.Emiatt is hülyének nézi mindenki,meg amúgy is.Próbáltam kedves és megértő lenni,de mikor nem bírok enni,mert olyan szaga van(mivel fürdeni sem szeret),akkor egy kicsit elfogy a türelmem.

Én persze olyan hülye vagyok,hogy amikor nappal alszik,még direkt figyelek rá,hogy ne keltsem fel.Próbáltam vele beszélni,de persze semmit sem ért.

Néha jól megtépném,hogy vegye már észre magát,csak nem szeretném,hogy engem csapjanak ki...:D

Szóval a kérdés,hogy mit tennétek ilyen esetben?Akár valamilyen kis "csínyt" is mondhattok,amivel kicsit észhez téríthetném.De persze ne túl durvát.;)

Köszi előre is.


L/20



2012. máj. 14. 23:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
33%
priviben írd meg hogy hívják a lányt..lehet h ismerem...
2012. máj. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nappal zenét hallgatni, filmet nézni hangosan, zajos látogatókat felvinni. Nem tudsz másik szobába átköltözni?
2012. máj. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Kérd át magad másik szobába. Bár nem biztos, hogy jobban jársz.
2012. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
mutasd meg neki a kérdés linkjét és mondd: nézd csak, mit találtam! Ez igaz ránk is :)
2012. máj. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem elég egyértelmű, hogy a csajnak komolyabb mentális problémái vannak, ezen pár csínnel, vagy szép szóval, hajcibálással nem fogsz tudni segíteni.

Szépen átkéred magad másik szobába, vagy elköltözöl albiba, vagy kibírod ezt a kis időt, vizsgaidőszak van lassan, ha nem laksz túl messze, kiköltözhetsz és ingázhatsz akár. (nem a legjobb, de mikor tűrhetetlen lakótársam volt, jobban jártam így :D)

Jövőre pedig megmondod a koliban, hogy nem szeretnél vele együtt lakni, azért a legtöbb helyen nem kényszerítenek össze olyan embereket, akik nem bírnak együtt élni.

2012. máj. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha ő nincs rád tekintettel te miért lennél? Ha nem képes megoldania saját kis lelki nyomorúságát,legalább másokat kíméljen meg. Én a helyedben a sarkamra állnék, kiosztanám, pláne éjjel, észérveket vágnék a fejéhez amibe nem tud belekötni, aztán befenyíteném, hogy ez volt az utolsó szabad éjszakája ha még a koliban akar maradni fogja vissza magát.

Esetleg ha káoszt és mocskot hagy maga után na akkor mennék le a kolesz igazgatójához felcipelném a szobába és megmutatnám neki, és elmondanám mit művel és rakja át valahova máshová mert nehogy már a te rovásodra menjen az egész. És tudod mit? Szarnék rá mit szól hozzá, másnak is vannak problémái mégse csinálja ki mindenki a környezetét. A lehetőséget már többször megkapta mégis mit akar még? Nehogy már te nyelj egy ilyen liba miatt. Vagy fogadja el a segítséget és oldja meg a problémáit, vagy takarodjon.

Tudom miről beszélek, nekem is volt ideg összeroppanásom de az a saját ügyem volt nem rántottam magammal senkit inkább vettem egy nagy levegőt és megoldottam.

A nyugalmad most rajtad múlik sok sikert. Nem hiszem, hogy a többiek ellened fordulnának ha egyszer ők sem bírják elviselni. Bocs ha kissé durva voltam de mindennek van határa. Azt hiszem te már elvégezted a magadét azzal, hogy felajánlottad a segítséged és eddig is elviselted, legyen érte hálás mert lehet egy másik csaj már rég megtépte volna.

2012. máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Hehe, mikor anno 20 éve kollégista voltam egy 12 ágyas szobában, az alattam alvó akkor szokott le a csesztetésemről, mikor egyszer véletlenül fejberúgtam a felső ágyról. Ő azt hitte, direkt volt, pedig nem. Utána már fingani is a folyosóra ment ki, előtte pedig előszeretettel legyezgette az orrom alá a nagylegény. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy rúgd fejbe, de egyéb meglepő és hirtelen megoldás talán észhez téríti. :)
2012. máj. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát, én nappal tanulnék, írnám a beadandókat a feje mellett a laptopomon, áthívnék mindenkit tanulni, bömböltetném a zenét és úgy takarítanék, ha pedig megkérdezné, hogy miért vagyok ilyen szemét, csak közölném vele, hogy én éjszaka szoktam aludni, ha neki ez nem tetszik, lehet új szobát kérnie. Mégis csak én voltam előbb ott, nehogy már én kérjek másik szobát! Azt csak végső esetben.
2012. máj. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez tök olyan, mitha hajléktalan lenne, és csak azért van ott, hogy legyen hol laknia.
2012. máj. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek talán hogy ne legyél rá tekintettel te sem.Nehogy már te igazodj az idióta szokásaihoz.
2012. máj. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!