Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kicsinál lelkileg!...

Anyukám kicsinál lelkileg! Bele vagyok betegedve. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Minden kb 2 éve kezdődött, amikor anyukám nem engedett arra az egyetemre és szakra jelentkezni, ahova minden vágyam volt. Helyette egy közeli egyetemen kötöttem ki, amit utáltam, és gyakorlatilag kirúgattam magam. Most passzívon vagyok, újraérettségizek, és jelentkezek arra a szakra, és egyetemre, ahova mindig is akartam. Anyukám viszont most sem akar elengedni. Ugyan jelentkezésnél már beírhattam amit szerettem volna, de ezt hazugság árán értem el. Most befejeztem a hazudozást, anyukám kényszerít, hogy cseréljem meg a sorrendet. Így kiesne az általam választott szak. Lelkileg zsarol, folyamatosak a veszekedések (nem csak az egyetem miatt), hozzám egy kedves szava nincs, velem mindig csak ordibál. Múltkor meg is mondta konkrétan, hogy utál. Mondjuk ezt érzem is. Elengedni egyrészt az anyagiak miatt nem akar, mert akkor el kellene menni neki dolgozni (most apukám tart el minket), másrészt pedig belémbeszéli, hogy nekem soha semmi nem sikerül, nincs megfelelő agyam egy ilyen egyetemhez (ELTE), és fél év alatt kicsapnának, akkor pedig felesleges oda menni. Beleőrülök, ha nem mehetek el. Utálok itthon lenni, elköltözni nincs lehetőségem, és ha így haladunk nem is lesz. Azt mondta, mindenképp eléri, hogy ne kerüljek be, és jobban járok, ha magamtól lemondok róla :( Mit tegyek? Úgy érzem, sehogy se tudok rá hatni, hogy meggondolja magát. Ha most se mehetek oda ahova szeretnék, nem tudom mi lesz velem, így is teljesen magam alatt vagyok. Apukámnak pedig az egészhez annyi hozzáfűznivalója van, hogy oda megyek, ahova akarok, ő nem szól bele. Teljesen tanácstalan vagyok.

Tudom, hogy nagykorú vagyok, anyukám elvileg nem szólhatna bele ilyen dolgokba, de nem szeretnék vele egy életre összeveszni, és amúgy sincs senkim, akihez mehetnék ha kidob itthonról. Se rokonok, se barátok, se senki. Ja, és dolgozni el akartam menni, hogy legyen egy kis pénzem, de nem engedett.... Megvannak a módszerei....

Folyamatosak a hasgörcseim, teljesen bele vagyok betegedve, hogy ilyen anyukám van, és ezt csinálja velem.

Mit tehetek, hogy változzon a helyzet?


2012. márc. 22. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű.

1. Állj a sarkadra és ne hisztizz, másnak is vannak ilyen szülei. Szar helyzet, de szerintem túlreagálod. Ha veszekedni akar veled egyszerűen ne állj le vele. Közöld vele, hogy a te életed, te döntöd el mit szeretnél vele kezdeni, akár tetszik neki, akár nem.

2. Keress munkát és irány dolgozni. Anyád rinyálását meg sz*rd le.

3. Ha van elég pénzed nyugodtan elköltözhetsz albérletbe vagy ha felvesznek koleszba akár oda.


Anyád meg majd lenyugszik idővel. Két választásod van: vagy összeveszel most vele egy időre, és éled az életed, vagy továbbra is becsicskulsz neki, és hagyod, hogy elússzon melletted az életed.


U.i.: szerintem neked a legnagyobb problémád az, hogy HAGYOD, hogy anyád ennyi idősen megtiltson dolgokat, meg befolyásoljon...

2012. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérjél kollégiumi elhelyezést, és tipli!
2012. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem el, hogy valaki dolgozni akar, és az anyja nem engedi, ezért nem teszi. 20 évesen.
2012. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: ne hidd el, pedig így volt. Ha elmegyek dolgozni, lesz pénzem, el tudok költözni, ő pedig nem tud tovább "pátyolgatni"......
2012. márc. 22. 18:20
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Milyen szakra mennél az ELTÉre? Mert tényleg nem egy könnyű iskola, lehet, hogy anyukád csak félt tőle.

Van egy ELTÉs barátnőm, aki egy jó nevű gimnáziumban volt kitűnő, most pedig bukdácsol és nehezen megy neki. Tényleg nem egy könnyű iskola.

2012. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád, ha tényleg ilyen, akkor nagyon nagyon önző. 20 éves vagy. Nem mondhatja meg senki, hogy mit csináljál. Ha mész akkor már pedig mész. Majd szépen beletörődik. Ha most nem állsz ki magadért, egész életedben ez lesz.


Mi jobb, összeveszni vele egy életre, és akkor legalább békén hagy, vagy hallgatni a marhaságait egész életedben?


Ne tedd tönkre az életed, cselekedj amíg még nem késő. Menj egyetemre, menj dolgozni. Költözz kollégiumba. Ott majd lesznek barátaid, emberek vesznek körül.


Apukádtól ne várj védelmet, mert ő szerintem már beletörődött a sorsába, neki nincs annyi választása és nem is neki kell megoldani ezt a problémát. Most gondolj bele összeveszik miatta anyukáddal, majd Te elmész és neki ott marad egy még rá is haragvó hárpia. Én se vállalnám be.

2012. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én párom anyja is ilyen csak ő nem a szemedbe mondja hanem tenyérbemászó módszerrel érte el a dolgait. kisfiam te nem vagy jó ehhez, ezt nem tudod megcsinálni stb....ott tartunk hogy van egy érettségije amivel egyébként szakmát is csinálhatott volna de hát nem engedte mert akkor 18 évesen szakma lenne nála és mehetne dolgozni pedig 20 éves koráig kaphatja a családit...ezért nem engedte szakmás suliba, most ott tart hogy 22 éves bérmunkás egy gyárban egy sza.ros érettségivel...a jó csak az hogy már nálam lakik és kezdi a szakmát tanulni. te ne hagyd hogy elrontsák az életed, hisz nem leszel örökre otthon, ők sem élnek örökké és akkor majd hogy fogod magad eltartani és mások előtt kiállni magadért? vessz össze vele ha tényleg ilyen akkor nem sokat vesztesz vele.
2012. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18:24 Az ELTE nem egy iskola, hanem egy intézmény. Azon belül vannak karok, szakok és így tovább. Baromságokat mondasz, ha azt hiszed, hogy ott minden szak nehéz, mert az iskolának olyan marha nagy hirneve van. Pl. egy bölcsész szak fika egy ttk-s szakhoz képest.
2012. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pl. egy bölcsész szak fika egy ttk-s szakhoz képest.


Hát az infó-knöyvtáros lehet, de egy arabon, kínain vagy hebrán (meg még 1000 más nyelvszakon) a beledet is kiköpöd és örülsz a kettesnek b*zmeg.

2012. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kétlem, én az összes bölcsész szakot lenézem, mert sz@rt se érnek, max az angol nyelv igne, de a többi mehetne a kukába. És még azok se érnek fel egy ttk-s szakhoz sem
2012. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!