Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire közönyösek az...

Tényleg ennyire közönyösek az emberek?

Figyelt kérdés

Közvetlen, - alapjáraton - vidám természetű ember vagyok, kedvelnek is a környezetemben. Ezek után, különösen ijesztő volt megtapasztalnom a napokban (mikor is egy tragédia ért, így egyfolytában kisírt szemekkel rohangáltam, és/vagy halkan könnyeztem), szinte láthatatlanná váltam. Se munkahelyen, se a "baráti" társaságban, senki meg nem kérdezte, hogy van-e valami baj, inkább diszkréten elkerültek, és úgy csináltak, mintha semmi különös nem lenne. Holott rám nem jellemző ez a viselkedés, meg maga a mártírkodás sem.

Főként a "barátokat" nem tudom megérteni.. Lehet, hogy annyira befordultnak találtak, hogy azt hitték magamban akarok lenni? De én sosem bánnék így számomra kedves emberrel, hogy udvariasan "nem veszem észre" a bánatát.


Ez iszonyat arculcsapás, komolyan már-már jobban fáj, mint maga a tragédia. Érdemes egyáltalán az embereknek közösségben élniük? Hisz ezek szerint csak addig vannak egy kupacban, míg hasznuk származik belőle, vagy legalább jól szórakoznak..



2012. máj. 17. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező..először is: akármi ért, együttérzek veled. Az utóbbi években engem sem kerültek el a tragédiák..


Írod, hogy látták a szomorú arcod és a kisírt szemed, de "inkább diszkréten elkerültek". Kérlek, ne ítéld szigorúan őket. Az emberek többsége zavarba jön a fájdalomtól. A szíve mélyén tele van ugyan empátiával, de nem mer verbálisan közeledni, mert fél, hogy sebet tép fel, vagy átlépi a láthatatlan "krétakört", amely a másik ember magánszféráját, - annak is a legbelső, érzelmi területét - határolja. Fél, magyarán, hogy elefántként ronthat a porcelánboltba - és tönkreteheti a viszonyát a szenvedővel. Az esetek legnagyobb részében tényleg diszkrécióról, tapintatról van szó.

Biztos vagyok benne, hogy a körülötted lévők együttéreztek veled, megértettek - de sajnos olyan a korszellem is, amely minden érzelmet hordozó szót giccsnek és pátosznak minősít, minden ölelést, símogatást "visszafog". Nagy bátorság kell ahhoz, hogy ne is vegyen róla tudomást az ember és azt tegye, amit valóban érez.

Légy elnéző velük...melletted vannak ők, a maguk "mai" módján. (Találj vígasztalást a mindennapi életedhez..dolgozd fel, ami ért. Ehhez kívánok minden jót neked.)

2012. máj. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!

Nagyon jól esett olvasni, hisz egyfolytában azon tűnődöm, hogy már jobb kedvemben sem fogok abba a társaságba visszamenni.. és ez is fáj, hisz azt hittem ők a barátaim. Fontosak voltak nekem.

Értem, amit írsz, de én ilyen esetben - ha nem merem megkérdezni mi bántja a másikat (bár ez nem jellemző..) - megpróbálom fölvidítani az illetőt, vagy legalább csak jelezni felé, hogy nincs egyedül. De ők tényleg úgy viszonyultak hozzám, mintha leprás lettem volna.

2012. máj. 17. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Örülök a kommentednek. Hasonló alkatok lehetünk, mert én sem hagynám jó szó, halk kérdés nélkül azt, akin látom a szenvedést. Mégis kérlek..egy bizonyos idő után, amikor majd felálltál a fájdalomból (mert bizony, leterít..), próbáld megbocsátani a furcsaságukat.

Olyan időket élünk, amelyek a kevésbé tudatosakat, a megfelelni akarókat könnyen megfosztják a legemberibb képességeiktől..gátlásokat keltenek bennük az érzelemnyilvánítással szemben, amelyet gyengeségnek minősítenek. Rengeteg korszellem-vezérelt ember, aki a lelke mélyén jó és együttérző, álarcot kap magára, mielőtt kilépne az ajtón - de hidd el: feszeng benne. Levetni nem meri: fél, hogy sebezhető lesz, de ráerőltetettnek érzi. Tele van komplexussal, szenved ő maga is.


Szóval, ha tudsz, egyszer majd bocsáss meg nekik. Nem elég szuverének, nem elég bátrak. Te pedig maradj az: merj egész életedben kimondani a jó szót, és akár - símogatni. Vigyázz magadra.

2012. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jav.: merD
2012. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Minden jót neked is!
2012. máj. 17. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Egyébként én is sajnálom, de attól még nagyon tetszik, ahogy leírtad, nagyon igaz: " Érdemes egyáltalán az embereknek közösségben élniük? Hisz ezek szerint csak addig vannak egy kupacban, míg hasznuk származik belőle, vagy legalább jól szórakoznak.."


Rátapintottál a lényegre. Vannak, akik tényleg csak addig vannak egy kupacban.... és ez egy teljesen elfogadott dolog. Mondjuk úgy divat, de több mint divat. Ha mindig azokkal vagy akiknek éppen jól megy, és ők befogadnak, az ezt jelenti erős vagy. Akinek rossz az gyenge. Gyengékkel mutatkozni gyengeség. Ez egy kegyetlen logika.


De ugyanakkor igaz ez, amit az első írt. Az emberek nem ilyen lelketlenek... csak nem merik megbontani a "korszellemet" ezt a kegyetlen szokást. Meghagyják, ilyen közömbösen a világot. Ez ma a legnagyobb gond szerintem.


Nem rajta bonyolult változtatni. Itt neten, pl mindenki rögtön együttérző... akkor mi a különbség?

2012. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Talán csak tiszteletben akarták tartani, hogy nem kérsz segítséget, tehát inkább magányra vágysz.
2012. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!


Háát.. nem tudom. Az ilyen munkahelyi közösségnél megértem ezt a magyarázatot, de baráti társaságnál még mindig nehezen veszi be a gyomrom. Hiszen az a választott társaságunk, ha csak a mulatozásig terjed az összetartó erő, akkor minek az egész?!

Valóban nem akartam segítséget, na, de azt nem gondoltam volna, ha nem panaszkodom, akkor inkább elkerülnek és átnéznek rajtam. Ráadásul, ha a fejem láttán mindenki "fedezékbe menekül", kinek lesz kedve elmesélni a problémáját?

2012. máj. 18. 14:53
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem rajta bonyolult változtatni. Itt neten, pl mindenki rögtön együttérző... akkor mi a különbség?"


Vagy pedig csak azok válaszolnak, akikben megvan az empátia készsége.

Ne haragudjatok, de én nem tudok veletek egyetérteni.

Ezt a viselkedést nem tudom megérteni és elítélem.

Ha egy kedves ismerősödet meglátod kisírt szemekkel, nem mész oda hozzá, hogy megkérdezd, mi történt?

Ilyenkor az ember elesett és szüksége lenne egy jó szóra. Szerintem ez a viselkedés igenis érzéketlenségre utal.

2012. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!