Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálatok is szokás, hogy az...

Nálatok is szokás, hogy az osztályban nem köszönnek az emberek?

Figyelt kérdés

Inkább fiúk köszönnek fiúknak (én is fiú vagyok), de ha a lányoknak nem köszönnék, ők se köszönnének vissza, maguktól (ők először nekem) meg egyáltalán nem. Volt már nem köszöntem nekik, úgy voltam a közelükben, olyan mintha ott se lettem volna a szemükben.

...................

Nálatok is így megy, nincs köszönés?



2012. máj. 15. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ja, szokás, hogy csak a csávókkal kezelés aztán annyi. Lányoknak csak akkor köszönök ha jóban vagyunk.
2012. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elég suttyó dolog. Ha belépsz egy terembe/társaságba egyértelmű, hogy te köszönsz előre. A fiúnak illik előre köszönni egy lánynak, kivéve, ha a lány lép be a terembe.
2012. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, általában ez a szokás, bár elég bunkó szokás, de ez van...
2012. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, amikor én gimibe jártam, aki bejött a terembe reggel, az köszönt kollektíve az egész ott levő társaságnak, mi meg visszaköszöntük (már, aki észrevette a nagy hagnzavarban, hogy jött valaki). Aztán külön már csak a barátokkal puszilkóztak, fogtak kezet.


24/l

2012. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

igen, a mi időnkben is, gimiben is, fősulin is, ha egy ember bejött, mindenkinek köszönt, a többiek visszaköszöntek.

de ha csak a folyosón vagy bárhol szembetalálkoztunk, akkor is köszöntünk egymásnak.


de sajnos nemilyen világ van már.

2012. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Amikor gimiba jártam, mi úgy csináltuk, hogy terembe belépve "sziasztok", aztán akikkel jóban voltam, kezet is fogtam. Lányoknak is szia, és kész.

Az meg tényleg elvárható, hogy fiú létedre te köszönsz a lányoknak.

2012. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor lányok nem is köszönnek/nem köszönthetnek/nem illik nekik előre köszönni fiúnak?
2012. máj. 15. 20:45
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiúnak illik előre köszönni, de nem illetlenség, ha a lány köszön előbb. Meg, ha mondjuk egy lány érkezik meg suliba, akkor evidens, hogy köszön az egész osztálynak, fiúknak, lányoknak. Előre. :)
2012. máj. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na de itt a csajok nem is köszönnek, csak vissza. Tehát, ha nincs inger feléjük, nem is reagálnak. Ha előbb, ha később jönnek nincs köszönés semmilyen helyzetben előre, csak akkor köszönnek, ha te előtte rájuk köszöntél, tehát visszaköszönnek.
2012. máj. 16. 23:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki belép egy terembe (akár fiú, akár lány, akár fiatal, akár idősebb), akkor neki illik köszönnie a többieknek. Ha pl. utcán találkozik egy fiú egy lánnyal, akkor a fiúnak illik először köszönnie. Egyébként a fiatalabbnak illik előre köszönni az idősebbnek. Ha pl. egy bácsika meg egy fiatal lány találkozik, akkor a lánynak illik előre köszönni, hiába ő a nő... Tehát szituáció függő is a dolog.
2012. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!