Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha őszinte...

Miért van az, hogyha őszinte vagyok, akkor megutálnak az emberek?

Figyelt kérdés
"Ne hazudj!", tartja a keresztény parancsolat és számos kultúra. De ha őszinte vagyok az emberekkel, akkor bunkónak tartanak. Miért? Másrészről nem várják el talán, hogy tiszteljem őket annyira, hogy ne hazudjak nekik? Ha viszont nem hazudok, akkor meg előfordulhat, hogy olyat mondok, ami nem tetszik nekik. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az emberek csak azt fogadják el, amit hallani akarnak és szükségük van az önbecsapásokra, a hazugságokra. Én igyekszem őszintének lenni magammal. És másokkal is. De nincs is sok barátom...
2012. máj. 17. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy döntöttem, hogy inkább csöndben maradok. Például rajz órán odajön hozzám 20 ember, hogy hogy tetszik a rajza, de inkább csak mosolygok és bólogatok. De ha egy osztálytársnőm lekövérezi magát, akkor sosem reagálok, csak nézek a távolba szótlanul, rá sem nézek. Egyrészt hányni tudnék az ilyen 40 kilós nyomorultaktól, akik elvárják, hogy bizonygassuk, hogy vékonyak. A tényleg kövér lányoknak meg nem értem, hogy minek várnak megerősítést. Néha hányok az emberektől.
2012. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a közlési stílusod nem tetszik nekik...lehet hogy túl trágár, vagy túl "őszinte", szókimondó.

Lehetsz őszinte anélkül is, hogy megbántanál valakit.

Lehetsz ironikus is, azt még némelyek humorosnak is találják, de nem kell groteszk elemekkel gazdagítani mondanivalódat :D

Fogalmazhatsz gyengédebben árnyaltabban is, az nem hazugság...

2012. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rajcziz ***** válasza:
Én mindig azt teszem, amire az emberek kérnek. Ha az őszinte véleményemre kíváncsiak, azt mondom. Ha felháborodnak, megmondom, hogy ő volt kíváncsi a véleményemre. A barátaim elfogadnak ilyennek, a többi ember meg nem nagyon érdekel.
2012. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ez csak a látszat.Én kb mindig őszinte vagyok, de már megszokták.Idegeneknek elsőre furcsa a stílusom, ezért érdekes leszek számukra.Ez lehet előny.

Ha tőlem megkérdeznék egy sz@r rajzról, hogy milyen, megmondanám, hogy sz@r.Viszont ha jó azt is kimerem mondani.Nem az az Őszinte ember, aki megmeri mondani vmiről, hogy rossz, csúnya stb, hanem az aki emellett nyíltan felvállalja az érzéseit, tud bocsánatot kérni, belátni ha tévedett, és elismerni másokat.Ha ez egyensúlyban van, nem bunkónak fognak tartani, hanem adni fognak a véleményedre, mert tudják, hogy az Őszinte.Az a kevés barátod pedig mind hozzád fog fordulni tanácsért, és súlya lesz a szavaidnak.Innentől ez már felelősség.Ha elbírod élj így, ha nem, akkor légy konfliktuskerülő, hallgass, mindig állj a nagyobb hangú mellé, Így nyugodtan szart is csinálhatsz a szádból, nem kell pontosnak, és megbízhatónak sem lenned, mert úgy is tudják, hogy szart sem ér amit mondasz. Remélem segítettem, ha érdekel más is ezzel kapcsolatban, akkor írj privátban!

2012. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!