Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől Nő a Nő? Ha valaki...

Mitől Nő a Nő? Ha valaki olvasta Csernus könyvét érti ezt a kérdést. Kinek mi a véleménye erröl?

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 18:52
 1/8 ASOT ***** válasza:
100%

az, hogy az csak Csernus véleménye! kifejezetten az ő nézetei alapján írta meg az állításait.


kb 1000 ember írhatná meg amit ő, csak a saját gondolkodása élet-látásmódja, párkapcsolati-látásmódja alapján.

2012. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

- a nő szépség

- a nő a puhaság

- a nő a megértés

- a nő keserű élet méze

- a nő egy templom a megfáradt zarándoknak

- a nő a család szíve, az otthon melege


Ez mind egy személyben

2012. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ő szépen leírta egyébként, de ő csak a kapcsolatok alapján írta meg nagyrészt...
2012. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Mitől nő? A kromoszómáitól. Ezen felül van egy előregyártott séma (az ún. társadalmi szerep), amely már születése előtt készen áll, hogy belenyomorítsák, de amelyet egy értelmes nő úgy ráz le magáról, mint kutya a vizet.
2012. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zsizsik666 ***** válasza:

Én olvastam. Vannak benne jó dolgok, szépen leír mindent, de szerintem távol áll a valóságtól!

Biztos vannak olyan nők, akik rá hallgattak, és utána jobb lett nekik, de Dr. Csernus minden, de minden párkapcsolati problémára a válást ajánlja, hogy a nő hagyja ott a férjét. Vannak rendes férfiak, akikben szinte semmi hiba nincs, (nőkből is kb. ugyanannyi a normális, nem a nemeket akarom szídni most) de ha minden nő elválna, akik olyan problémákkal küszködnek, ami a könyvben le van írva, akkor nagyon sok ember egyedül maradna. Mert a kínálatban nincs annyi "tökéletes férfi", mint amennyiről Dr. Csernus ír. Hát ez a baj vele! Nem beszélve arról, hogy a nő is lehet ugyanolyan hibás egy rossz kapcsolatban, pl. ha a férfi alkoholista, lehet a nő, aki elment hozzá, egy házisárkány. Nyilván ezt nem fogja bevallani az orvosnak. Ez a véleményem. Idea szintjén jó könyv, gyakorlatban nem nagyon alkalmazható.

2012. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 3-as!


Őszinte tiszteletem (úgy, ahogy mondom: ŐSZINTE és TISZTELETEM, ironikus felhang nélkül) ezért kedves/meleg felsorolásért. A konzervatív/patriarchális rendben (és ez is csak egyszerű fogalmi meghatározás) így beszél egy férfi, aki jó értelemben gentleman.

Ugyanakkor azonban, amikor mindaz is, amit Te felsoroltál, a nő:


- értelmes

- szívós

- harcos

- terhelhető és

- védelmező


...EMBER. Nem csak lágy, puha menedék, megadó, el- és befogadó "szentély", hanem, pl. háborús időkben, (a gyilkolászással lefoglalt férfinem helyett) gazdaságot fenntartó, lótetemből golyózáporban "felsált" kanyarító, félelemtől őrült gyerekére a halál árnyékában mosolyogni tudó, időseket és betegeket (és egyáltalán: életeket, AZ életet) mentő - ezerszeresen hős. A világ jobbik fele és reménye. Lehet, szerénytelenül hangzik - de ki nem veri a fejemből senki.

Maradok rokonszenvvel, tisztelettel - a 4-es válaszoló.

2012. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A könyvet nem tartom rossznak, de két dologgal mellélőtt szerintem: 1. bár létező és nagyon is gyakori problémát ostoroz, nem ártott volna egyértelműbbé tenni, hogy természetesen ez az egy probléma nem fedi le az egész társadalmat és 2. igazából arról írt, hogy mi segít ezen probléma esetén igazán őszintén megélni a nemiséget, meg az egész Nagybetűs Életet - nemtől függetlenül. Nem pedig arról, hogy mitől nő a nő. Ezt utólag a férfi-könyvvel próbálta korrigálni, de egyben, nem-nem-specifikusan értelmesebb lett volna megírni. Persze úgy kevésbé lett volna provokatív. Talán direkt lőtt mellé ezekben, van ilyen, hogy egy író inkább nem is próbálja korrekten megfogalmazni a mondandóját, hanem szándékosan addig "radikalizálja" azt, amíg már az utolsó fogyatékos is bele tud kötni - mert ezzel eléri, hogy arról vitatkozzanak, amit ő fontosnak tart. (Esther Villar...)
2012. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az a baj, hogy amint fentebb is írta valaki, sok pasi csak azokat a hölgyeket tartja nőnek, akik ebbe a puha, meleg soviniszta sémába beleillenek. Persze lehet valaki puha, érzékeny, konyhatüntér, a családi tűzhely őrzője stb. De nem mindeki ilyen és ez szerintem így van jól! :)


Szerintem attól igazán nő egy nő, hogy:

1. Felnőtt ember és akként is viselkedik (felelősségel, stb)

2. Van egyénisége és őszintén azt adja ami: lehet szende, őzikeszemű törékeny virágszál, vagy "dilis" bohém, vagy határozott, szúrós szemű vadmacska, tökmindegy, csak legyen egyénisége és őszintén adja magát. Szerintem. Lehet, hogy közhelyes... én így gondolom. :)


Bár az is igaz, hogy mivel különfélék a nők, különfélék a pasik is és nekik is az a lényeg, hogy az ő NŐképükbe a párjuk beleilleszkedjen. :)

2012. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!