Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Berlinben mennyire van jelen...

Berlinben mennyire van jelen a török és arab kultúra?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is jelen van. Sok muszlim (arab,török) bevándorló él németországban. De ott inkább a tanultabb emberek vannak többségbe, nem ugy mint itthon. Kint voltam olyan gyogyszertárban ahol ugyan németül beszélő, fejkendött viselö arab patikusnő szolgált ki. Szerintem beilleszkedtek de amelett ugye muszlimok mardtak. Sok mecset is van No.ba.
2012. máj. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj el Neuköln városnegyedbe, majd meglátod. Oda már őslakos szinte be sem teheti a lábát.

Egyébként Németországban a bevándorló-kérdés nagyon összetett. Vannak olyan másodgenerációs fiatalok, aki szinte már nacionalista öntudattal török/arab származású németnek vallják magukat - de még több az olyan, elsősorban a szülők korosztályában, aki - társaival együtt - kiépített egy, a némettől teljesen elzárkózó, iszlám-alapú "párhuzamos" társadalmat. Ezek az emberek még csak a nyelvet sem beszélik, és tökéletesen figyelmen kívül hagyják az európai szokásokat.

2012. máj. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nem olyan súlyos a helyzet, mint pl. Franciaországban, nem?
2012. máj. 21. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
A helyzet Németországban, Franciaországban, Olaszországban és Spanyolországban körülbelül hasonló.
2012. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És Nagy-Britanniában nem?
2012. máj. 21. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!