Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy, hogy ha nem...

Más is érzi úgy, hogy ha nem Magyarországra született volna, akkor több mindent tudna elérni az életben, több lehetősége lenne?

Figyelt kérdés

Tanulmányi, munkavégzési, életviteli szempontból.


Tudom, hogy vannak sokkal rosszabb helyek ahova születhettem volna és hálásnak kéne lennem..., de most itt ne erre gondoljunk.


2012. máj. 23. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen... munkavégzési szempontból mindenképp.

Egyszerűen nem kapok itthon munkát. Elfogy a pénzem, aztán nem tudom mi lesz. Meghalok. Családot alapítani így már nem hiszem hogy fogok tudni. Ez van.

2012. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, mindhárom szempontból.

Ennek ellenére örülök, hogy magyarnak születtem, mivel szerintem csodás ország. Csak javítani kéne rajta.

2012. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én csak azért örülök, hogy magyar vagyok, mert a magyar az egyik legérdekesebb nyelv nyelvész szemmel, és ha külföldi lennék, nem hinném, hogy nekiálltam volna megtanulni egy ilyen nehéz nyelvet. A kérdező által felsorolt szempontokból viszont tényleg rossz magyarnak lenni, és úgy néz ki, csak egyre rosszabb lesz, a politikusaink mindent megtesznek, hogy még inkább ellehetetlenítsék az életünket.
2012. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam volna,hogy valaha ezt mondom..de pontosan így érzem.

Ettől függetlenül szeretek magyar lenni és szeretem a hazámat.Lenne mit javítani az tény.

2012. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze.


De legalább hálát adhatunk Istennek, hogy nem Afrikába, vagy egy indiai nyomortelepre küldött minket.

2012. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem. Zenélek, és néha külföldi zenészekkel találkozva rá kell döbbenjek, hogy ami nálunk akár egy konzisnak alap, azt sok külföldi még diplomával sem tanulja meg.

Az mondjuk tény, hogy koncertlehetőség talán több van külföldön, de inkább azt mondanám, hogy több van nemzetközi szinten, mint egy kis országon belül. Innentől viszont csak annyi kell, hogy az ember nemzetközileg elismert legyen, és máris megnyílik a világ :D Ehhez pedig a magyar oktatás jó alapot ad.

2012. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magyarként még mindig a világ szerencsésebb harmadába tartozol. Adj hálát a szerencsédnek, hogy nem a maradék kétharmadba tartozol, akiknek sokkal nagyobb szopás az élete, mint neked valaha is lehet.
2012. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én azt nagyon is tudom, hogy sokkal rosszabb is lehetne, de írtam is a kérdésben, hogy tudok róla, de most NEM erre gondolok...


amúgy meg szerintem az álmainkat nem tudjuk megvalósítani Magyarországon, legalábbis én nem tudom...

2012. máj. 25. 21:41
 9/9 anonim válasza:
Én ezen a nyáron végig ezen gondolkoztam... Mi lett volna ha (...) ? Hát igazság szerint a felsorolt szempontok is felmerültek bennem, főleg az életvitel, család meg ilyenek... Habár még fiatal vagyok, attól az ilyenre már gondolni kell... Nekem nagyon tetszik Manhattan, a filmekben, vagy maga New York, de az nem családos hely. Valami nyugis Amerikai város viszont nagyon is vonzó elképzelés, én egy ilyesmin gondolkoztam nagyon sokat. Szerintem azon leszek hogy ott neveljek családot, most sokat tanulok, hogy minden menjen és először állás és megfelelő lakás, aztán a család is szóba jöhet de addig nem... Magyarországon nem menne semmi úgy érzem. Peersze tudom nem ilyen egyszerű de meg fogom próbálni. Hosszú lett de remélem értetted! :)
2012. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!