Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mivel fejleszthetném az...

Mivel fejleszthetném az agyam/magam?

Figyelt kérdés

Elsősorban könyvekre lennék kíváncsi. Az a problémám, hogy elég nehezen kommunikálok bármiről is (időjárásról is). Anno keveset jártam emberek közé és most nem merem kinyitni a számat, ha mégis beszélgetésbe elegyedek, akkor érzem, hogy annyira zavarban vagyok, hogy vöröslik a fejem, leizzadok, egyszerűen bestresszelek egy hétköznapi beszélgetés folytán is.


Rengeteget olvastam (igaz nem ilyen szakirodalom szerűségeket) és mégis.

Ha érdekel mondjuk egy cikk a neten (pl pénzügy vagy politika) elolvasom, akkor megértem, de beszélni nem tudnék róla, mert nincs meg a megfelelő háttér információm.


Vagy a másik, hogy meg sem értem, mert annyira száraz kaka az egész, hogy ahhoz, hogy értsem az őstörténetnél kellene kezdenem...


Szóval valami olyamsi könyvet keresek, ami gyógyír a problémámra, segít megnyílni vagy máshogy látni dolgokat/magamat.


És itt nem ezoterikus könyvekre gondolok és agykontorollra vagy ilyenek.



2012. máj. 23. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azért nincs mondani valód, mert buta vagy, hanem valami pszichológia dolog lehet mögött.

Nem azt mondom, hogy beteg vagy, de szerintem nagyon szorongó vagy.

Érdekel téged a másik ember?

Ha jól végig gondolod, ne becsapva magad, akkor mi lenne a kedvenc témád, amiről szívesen beszélnél, amivel órákat foglalkoznál?

2012. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érdekel a másik ember igen, de csak ha normális.

De ez egy nagyon jó önismereti kérdés, hogy miről tudnék a legtöbbet beszélni. Igazából, nem tudom.

Ennek több oka lehet:

a. Annyira nem beszélgetek senkivel, hogy már ezt sem tudom.


b. Olyan emberek vesznek körül, akik képmutatóak. A másik szemébe mosolyognak, mögöttük meg lehordják mindenfélével. Nincs semmi gondjuk, ezért maguknak kreálják vagy nem tudom. És nem akarok közéjük tartozni. Nem akarom, hogy megfertőzzenek. Próbálok érzelmileg a lehető legtávolabb maradni ezektől az emberektől. és csak fizikailag jelen lenni. Túl sok a rossz példa számomra.


c. Hobbiban/kikapcsolódosában sem találom meg önmagam. Pl. egy példa: Egyszer azt veszem a fejembe, hogy rajzolni fogok. Megveszek könyveket, elolvasom, gyakorlok, tehát tényleg rajzolok is sokat. Tart egy ideig és ennyi, többé már nem köt le. Előfordul tudom, hogy néha megunja az ember, később visszatér rá, de nekem ezek mind hosszú évekbe telnek.


Szóval nem tudom és olyan jó lenne, ha megállapodnék valahol, saját magamban. Ha megtalálnám önmagam vagy nem tudom. 24 éves vagyok.

2012. máj. 23. 17:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és nem azt várom (legalábbis még most nem), hogy nekem barátaim legyenek, vagy legalább 1, de az igazi. Én annak is örülnék, ha önfeledten tudnék beszélgetni hétköznapi témában, szorongás nélkül (ahogy említetted). Ha ki tudnám fejezni magam.
2012. máj. 23. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Könyvekből sose fogsz megtanulni valós időben kommunikálni. Az egyetlen mód rá ha, minnél többet próbálkozol.


Előtte meg kell szabadulnod a szorongásodtól, fel kell tárnod okait és belátni hogy alaptalanok vagy ha nem azok, akkor megszüntetni okait.


Velem az volt, hogy jobbnak akartam magam mutatni, mint amilyen valójában voltam, mivel ez lehetetlen ezért mindig leblokkoltam. Sőt, az ember saját önbecsülését is felőrli, ha mások előtt is azt a mércét mutogatja amit nem tud megütni. Eléggé szánalmas és felszínes egy dolog, elismerem.


Aztán elfogadtam, hogy ennyi vagyok és nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam, csak az számít, hogy én mit akarok magamtól, és mennyit teszek érte. (hogy ehhez mennyi (akarat)erő kell, honnan gyűjtsem az már egy másik történet)


Barátaim, ismerőseim nem lettek, nem tettem ez irányba erőfeszítéséket, néha jó lenne ha volnának, de nem érdekel, nem foglalkozom vele.


Viszont ha bárkivel beszélek, már nem szorongok többé, nem érdekel milyen benyomást teszek, próbálok kedves és őszinte lenni.

2012. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!