Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen sokak által ismert,...

Milyen sokak által ismert, híres idézetek vannak híres filozófusoktól?

Figyelt kérdés
Valamiért fontos volna összegyűjtenem ilyeneket. Olyanokra gondolok, melyek híresebb filozófusoktól származnak, és nagyon ismertek (még ha esetleg nem is ismerjük a szerzőjét). Ilyen például, hogy "Nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni" (Hérakleitosz), Gondolkodom, tehát vagyok (Descartes). Tehát tényleg az általános műveltség részei.
2012. máj. 25. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocs, de ez a világon semmit nem segít. Volt már szerencsém az oldalhoz (remélem, ez nem lepo meg), de ott ömlesztve vannak, a sokszor ellenőrizhetetlen forrású idézetek. Ennyi erővel filozófusok műveit is belinkelhetted volna.


De ha tévedek, és igenis egyszerű volna ezen az oldalon megtalálni, amit keresek, akkor, kérlek, bizonyízsd be, hogy tévedek, és mutass példát arra, milyen egyszerű.

2012. máj. 27. 22:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A jobb felső sarokban van egy olyan mező, hogy keresés.

És az sem árt, ha pontosan tudod az idézetet, mert különben lassabban lesz eredmény. Szerintem bármi megtalálható, ami az idézetgyűjteményben megvan.

2012. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó, rendben, elnézést. Látom, hogy a kérdésemet nem értetted, azért nem értettem, a válaszod.
2012. máj. 29. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!