Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A tükör, vagy a fényképezőgép...

A tükör, vagy a fényképezőgép adja vissza jobban, hogy hogyan nézünk ki?

Figyelt kérdés

mert:

-ha tükörben nézem magam, akkor nagyon csinosnak, szépnek látom magam.

-de ha vki csinál rólam egy fotót, azon nagyon csúnya vagyok:S



2012. máj. 26. 09:32
 1/4 Lonely girl11 válasza:

Szerintem a tükör mert a fényképre előre rákészülsz és így nem leszel megelégedve a felvétellel illetve csúnyának látod magad a tükör mellett elmész belenézel és semmi.

Mondjuk az anorexiások kivételek,de szerintem te nem vagy az:)

mindenesetre nem is a külső szépség számít.

2012. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ. A fénykép sokszor torzít. Sokszor csináltam olyat, csak kíváncsiságból, hogy megnéztem magam a tükörben, aztán pont abból a szögből lőttem egy képet is, és egész más volt az eredmény.

Viszont vannak olyan dolgok, amik a fényképeken jobban látszanak, mint a tükörben. A fénykép megmutat olyasmit, amit első ránézésre nem látnánk.

De abba is gondolj bele, hogy a fénykép egyetlen pillanatot örökít meg, a tükörben viszont ennél több időre látod magad.

2012. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tükör, feltéve, hogy nem görbe, a színtiszta valóságot (illetve annak tükörképét) adja vissza. A fényképezőgép szín és árnyalati torzításokat visz be a képbe. Ami többletet mutat, az a nagy felbontású gépeknél az apró részletek (kinagyítással) láthatóvá válnak. De ezek a részletek a való életben sem látszanak. Feltéve, hogy nem nagyítóval vizsgálnak az emberek.
2012. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Kísérlet: fényképet csinálsz lányokról, aztán ps-ben megtükrözöd őket, és mindkét változatot megmutatod a lányoknak is, és a párjaiknak is (szinglik ebben a kísérletben nem játszanak ;))

Eredmény: a lányok nagy többségének a tükrözött változat fog jobban tetszeni, a párjuknak ellenben az eredeti.

Magyarázat: minél ismerősebb egy arc (sőt, bármi: város, növény, kaja íze), annál jobban tetszik. Ha ugyanazt a képet mutogatod embereknek, akkor is egyre pozitívabban fogják megítélni, ilyen kísérlet is van.

Válasz a kérdésedre: a fényképezőgép mutat téged olyannak, amilyennek a többiek látnak első látásra, de a közeli ismerőseid (vagy ha pl. tv-bemondó vagy, akkor minden tv-néző is) ettől még olyan "szépnek" látnak, mint te a tükrörképedet.

Nyilván persze a rosszul sikerült képek mindig előnytelenebbek a tükörképnél mindenki szemében, mert nem tudod tizedmásodpercek alatt korrigálni az arcizmaidat...

2012. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!