Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka az angol fiatalok...

Mi az oka az angol fiatalok társadalmi elidegenedésének? Megjelenik/het ez a mi országunkban is?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a tavalyi londoni zavargásokra, vagy hogy sok forrás szerint a mai angol fiatalok jó részét nem érdekli semmi csak a csavargás, szex és a drogok.
2012. máj. 28. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Az angolok 50 éve is ilyen zülöttek voltak, mindig is.

Csak akkor nem drogoztak, hanem szétvedelték magukat.

2012. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

A rossz gazdasági helyzet.

Bármily meglepő,de Angliában is magas a munkanélküliek száma.Elég drága minden,és a legtöbb fiataloknak nincs lehetőségük ezeket a dolgokat megszerezni.Az iskolai rendszer teljes csődje is nagyban hozzájárul az egészhez.

Csak egy eset.A szomszédom angol.A fia nem jár iskolába,hivatkozva arra,hogy a tanár túl szigorú.Megkérdeztem miben volt az.A válasz: Nem engedték hogy bagózzak.A srác 12 éves..Idén kihagyta a sulit,majd jövőre ahová még felveszik,és lehet bagózni,odamegy..


Még valamit.A londoni zavargásoknál nagyon sok fiatal szegény,munkanélküli bevándorló(illegális vagy sem,nem tudni)családokból jöttek..

2012. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
37%
Jólét van ott, megtehetik hogy csak a szex és drog körül forogjon az életük.
2012. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nézz körül, már megjelent.


Hogy mi az oka? Én úgy látom, hogy az emberek a fejlett világban mindenhol kiábrándultak az eszmékből, az ideológiákból, egyszerűbben szólva nem hisznek semmiben. Ez általában mindenkire igaz, de mivel a fiatalok természetesen ebben is radikálisabbak, náluk töményebben látszik. Ez valahol jó dolognak is tűnhet, mert évezredeken át az eszmék nevében manipulálták az embereket, az eszmék nevében öltek, háborúztak, kiszolgáltak hülyeségeket akkor is, ha maga az alapeszme akár szép is volt. Ma már ezt nem lehet megcsinálni, ilyen alapon nem tudnak minket őrültségekre rávenni, mert nem hiszünk semmiben.


Ugyanakkor az eszmények és a hit elvesztése végleges csapást is mér a civilizációnkra, merthogy az eszme nem csak negatív dolgokra ösztönöz, de összefogásra, szolidaritásra, önfeláldozásra is. És ha egy társadalom vagy egy civilizáció ezt a képességét elveszti, az rendkívül meggyengül, és kiszolgáltatottá válik más olyan civilizációknak, ahol még vannak eszmények. Gondolj pl. arra, hogy az arabok körében nem nehéz önfeláldozó harcosokat, akár öngyilkos merénylőket is toborozni, mert őket hajtja a hit. Velünk viszont mi van? Gyakran azt hiszem, ha Budapestre jönne egy repülőgépnyi jól felfegyverzett arab, órákon belül legyőznék az egész országot, mert nem találnánk pár száz önfeláldozó magyart sem, akik szembeszállnának velük az életük kockáztatásával.

2012. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja, ez megy.
2012. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
A tavalyi angliai zavargásoknak az az elkeseredés volt az oka, amit a legszegényebb osztályok, főleg bevándorló származásúak éreznek. A zavargásokban főként fekete és más külföldi származású, rossz családi háttérrel rendelkező fiatal vett részt. Semmi köze nem volt ahhoz az állítólagos nyugati nihilizmushoz, értékvesztéshez, amit főleg a 13:09-es válaszoló sugallni próbál.
2012. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én általánosabbnak véltem a kérdést, mint egy adott zavargás, ezért adtam általános választ. A zavargás konkrét okaival kapcsolatban inkább neked van igazad. De amit én írtam, az is egy létező jelenség, csak nem pont egy zavargáshoz köthető.
2012. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már Arisztotelész korában is szokás volt azt mondogatni, hogy "ezek a mai fiatalok...".


Szerintem a "mai fiatalok" tinédzserkori viselkedéséből kevés hosszú távú következtetést lehet levonni. A legtöbben teljesen normális felnőttekké válnak.

2012. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

90 százalékban első generációs bevándorlók csinálták!!!

Vagyis négerek és muzulmánok! mi közük lenne nekik az

angol fiatalokhoz?!

2014. aug. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!