Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Baratokat keresek peste....

Baratokat keresek peste. Regiek sajnos elzulottek es konflitusokba keveredtunk. Szerintetek is egyre tobb fiatal kezdi koran az ivaszatot?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Hosszú távon tekintve (évtizedek, évszázadok) a fiatalok körében az alkoholizmus valószínűleg egyre ritkább.


100 éve a parasztgyerekek körében még komoly probléma volt az alkoholizmus (bor, pálinka), ma 14 évesek között már vagánynak számít, aki megiszik egy fröccsöt.

2012. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mihez képest. Inkább azt mondanám, hogy ma jobban kiteregetik, mert ugye az a tini menő, aki minden héten ányásig issza le magát...
2012. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ez érdekes. Valóban, régen is volt ilyen. Csak akkor talán még szinte családi társaságban is "engedélyezett" volt egy-egy ital elfogyasztása. Most meg sajnos az a baj, hogy úgy teszik meg ezt a fiatalok, szinte gyerekek, hogy a szülők mit sem sejtenek róla.
2012. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek üzenem, hogy sokaknál ma is komoly probléma. Jó, hogy a paraszti életben mindennapos volt, de ma is magas az ingerküszöb, és sokan vannak, akik már fiatalkorban detoxikálóba kerülnek. Azon kívül sokan nem állnak meg a piánál, hanem drogoznak is...
2012. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Srácok, nem az a baj, hogy valaki iszik, korán kipróbálja, rendben van. Szíve joga korán kipróbálni, én is viszonylag korán kipróbáltam, abszintoztam ráadásul, 8.-ban.


Az a legnagyobb probléma, amikor a baráti körödben, nincs olyan, hogy gyere le a gangra beszélgessünk már 1-2 órát. Vagy, gyere kísérj már el, ide meg oda.

L*faszt.


Amikor abból áll az egész, hogy erre nem hajlandóak, de kocsmázni azt bármikor. Sőt, az a rosszabb, amikor már csak arra hajlandó, hogy beülni valahova és inni.


A másik probléma onnan adódik, hogy rendben elmentek beültök valahova, azzal nincs semmi baj. Azzal van a baj, hogy sokan nincsenek tekintettel a másikra, rád. Annyira elengedik magukat, hogy nekik nem tűnik fel, de neked már kellemetlen lehet, feszélyezve érzed magad. Nem tud viselkedni, nem tudja kontrollálni magát. Ha neki ez a buli, hogy minden hétvégén ezt eljátssza, nekem meg azon kell aggódni, hogy milyen balhét művel... köszönöm nem.


Persze, néha-néha házibuliban jól berúgni én is szoktam. De sosem sodortam másokat kellemetlen helyzetbe.

Amit én szoktam csinálni, megmondom nekik, hogy ha nagyon kiütöm magam, hívjanak taxit, félre tettem egy 5-öst erre a célra, és ennyi, nem vagyok senkinek a terhére.

De az, hogy a haverokkal cipeltetem magam haza, mert a világomról nem tudok, és ezt rendszeresen eljátszom, na az a gáz.


A kérdező is gondolom ilyen "szituációkra" célzott.

Ez csak egy példa volt, rengeteg ilyen van, sajnos.

2012. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen! tökéletesen erre:) köszi a választ:)
2012. jún. 10. 11:34
 7/7 anonim válasza:

Szerintem is sokan, kontorll nélkül isznak.

Másnap semmire sem emlékeznek, vagy jobb, ha nem emélkeznek.


És ha valaki józan mellettük, akkor az meg kínosan érezheti magát a többitől.


Hányásig, öntudatlanságig inni én sem tudom, miért jó. Ha valaki meg nem iszik, akkor "igyámá,nelegyémáköcsög"

Majd egyszercsak észhez térnek...


Sajnos nekem sok 30 éves ismerősöm is ilyen. Én korábban az hittem, ezt azért kinövik, 20-23 éves korra, de nem...


És akkor még a drogok.... :(


Nem várom, hogy a gyerekem fiatal legyen, addigra még rosszabb lesz a helyzet. Mert amikor én voltam gimis, sokkal lájtosabban nyomtuk, mint a mai gimisek, és azért nem teltek el évtizedek! nagyon sokat változott az újabb genráció

2012. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!