Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki valami, nagyon finomat csinál? Elkérnéd a recptet, de nem kapod meg mert azt mondja, hogy ő ezt a sirba viszi magával...

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy-két ilyen étel, amit nem tudok olyan finomra megcsinálni, mert nem kaptam meg a receptet, legalább a végrendeletéhez csatolná a leírást. :-))))))))
2012. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra gondolnék, hogy tett bele valami mérgező anyagot és ezért nem akarja megmondani és attól olyan finom.
2012. máj. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Önző. Nem akarja, hogy te is el tudd készíteni, mert ő ettől különlegesnek érzi magát.
2012. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én valahol megértem. A saját receptjeimet én sem osztogatom szívesen. Nagyon szeretek sütni-főzni, ez a hobbim, ez a szenvedélyem. Ha kitalálok valamilyen "újítást", amivel sikert aratok, akkor nagyon büszke vagyok. És szerintem nincs ezzel gond, elvégre megdolgozom érte.

Ha valaki elkéri a receptet, az nekem kicsit olyan, mintha tudnám a lottó nyerőszámait, és valaki kérné, hogy mondjam már meg neki őket, mert neki is jól jönne a nyeremény. Bár gyenge a hasonlat, tudom, mert egy jó ételben rengeteg munka és kreativitás van... De miért ne lehetne egy-egy fogás az én védjegyem?!

2012. máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam régen. Nem szerettem megosztani másokkal saját kreációimat.

Valóban önzőség. Azt akartam, hogy ÉN arassak le minden babért.

Azóta rájöttem, hogy azért az sem olyan rossz, ha elárulom a titkot, majd azt hallom vissza, hogy : Képzeld milyen sikert arattam a sajtos húsoddal!:)

2012. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kicsit önzőnek tűnik.De azt is valljuk be, hogy dagad a keblünk, ha valaki elkéri az általunk készített finomság receptjét.Én szívesen odadadom, max hozzáteszem, mint Rodolfó, hogy "vigyázat, csalok!"...:)

Szerintem hajszálra pontos mennyiségű alapanyagokból sem tud két nő egyformát alkotni.

mindenki beleviszi egy kicsit a lelkét is, és hát a lelkünk sem egyforma, hát még a fizikai tényezők, amik

esetenként eltérhetnek.

alapanyag minőség, sütő minősége... és sorolhatnám.

2012. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!