Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a felsőbb...

Miért van az, hogy a felsőbb társadalmi rétegekben elfogadottabb a homoszexualitás?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem elfogadottabb, hanem azoknak nem szólogatnak úgy be, mert aki tudják róluk ezt, azok függnek tőlük. Tehát magukban elítélik, de a képükbe mosolyognak és akár egyetértően is beszélnek róluk erről ha beszélnek, cserébe nem szakad meg az addigi érdekkapcsolatuk, a homo pedig úgy érzi, hogy tisztelik és elfogadják.


Nekem ez a gyanúm.

Mondjuk a beszólást semmilyen rétegben nem tartom helyesnek, viszont azt sem, amikor a homók mindenkinek az orrára kötik, hogy mi is van. Foglalkozzon mindenki a magával! Vannak dolgok, amiket nem kéne reklámozni, ha már balul sült el.

2012. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az embernek halomban állnak a számlái, megalázza a főnök, nincs rendes kajája, bizony bármin kitöltené a tehetetlen dühét. Aki gazdag, az leginkább stresszmentes, boldog. Miért foglalkozna olyan apró dolgokkal, mint mások szexuális irányultsága?
2012. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem támasztom alá a kijelentést, viszont az tény, hogy a tolerancia fejlesztésére intelligencia és megfelelő neveltetés szükséges- akiben ez megvan, annál lényegtelen a társadalmi állapot.
2012. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Azok, akik felsőbb körökben mozognak, már letettek valamit az asztalra. Ezáltal van mit felmutatniuk. Tudod minél több pénzed, minél nagyobb végzettséged annál több mindent megtehetsz.


Egyébként az elfogadás intelligencia kérdése is. Pl mennyivel elfogadóbbak egy főiskolán vagy egyetemen, mint egy olyan szakmunkás képzőben, ahova lecsúszott diákok járnak.


Meg amire oda jut egy meleg, hogy készen áll és felmeri vállalni akkorra már van mögötte akár több szakmai siker is, a barátai is évek óta ismerik. Ez nem egy olyan súlyos információ, amitől mindez romokba dőlne. Főleg, ha még párja is van, hiszen látják, hogy nincs egyedül. Tud rendes kapcsolatban is élni.


Az én barátaim örülnek annak, hogy van párom már lassan két éve. De, ha az a fajta meleg lennék, aki minden héten mással fekszik le, lehet nem tetszene nekik. És nem azért mert meleg vagyok, hanem mert az a fajta életforma nem éppen a legjobb. Legyen akár szó heteróról.


Az elfogadás inkább azon múlik milyen ember vagy. Aki rendes értékrenddel bír azt hamarabb elfogadják, mert meleg.


22 meleg F.

2012. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Ez egyáltalán nincs így. A felsőbb társadalmi rétegekben is kétféle ember van.

Az egyik, akit az irgalmatlan mennyiségű pénze vagy megkerülhetetlen tudása tart ott. Nekik könnyebb, ők csendesen elvannak a maguk kis világában, mert a státuszuk megvédi őket.

Akinek viszont a pozítciójában fontos a hírnév és minden lépését paparazzik követik, az annyira nem bátor. Képzeld csak el, mekkora világméretű cirkusz lenne belőle ha mondjuk Harry herceg egyszer csak coming outolna. Pedig hát nem szegény legény.

Aki magas polcon van, az nagyobbat is tud zakózni. Ha valaki széles körben ismert, és befolyásosak a szakmai vetélytársai és az ellenségei, az szerintem sokkal nagyobb hendikeppel indul mint egy átlagember.

Egy átlag ember két várossal arrébb költözve már messziről jött ember, új lappal indíthat.

2012. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!