Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért is itéljük el (ha...

Miért is itéljük el (ha elitéljük) a "másságot"? (többi lent)

Figyelt kérdés

Agymenésem támadt a sok melegekkel kapcsolatos kérdés és válasz láttán , szeretném, ha minél többen véleményt mondanátok róla.


Miért zavarja a nöket ha egy ismeretlen férfi bemegy a zuhanyzóba munkahelyen, koleszban, stb. ?


Ha megengedem a tini fiamnak/lányomnak hogy a barátjánál/barátnöjénél aludjun, miért nem engedem hogy ellenkezö nemü tinivel aludjon ?


Folytathatnám a sort , az életben nagyon sok olyan szituáció lehetséges ami szexuális töltést kap ha az azonos nemü szereplökre melegként gondolunk . Erröl mi a véleményetek ?



2012. márc. 11. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A főcím alapján más jellegű kérdésre számítottam.


Az utolsó sorokra vonatkoztatva: nyilván teljesen más értelmet kaphat sok dolog, ha olyan szemszögből közelítjük meg, hogy homoszexuális személyekről van szó, csakhogy azért átlagban nagyobb esély van rá, hogy annak legyen következménye, ha a lányodat egy fiúnál engeded, hogy aludjon és nem egy másik lánynál. Az utóbbi eset is lehetséges, de ennyi erővel minden lehetséges, azt kell nézni, hogy az adott helyzetre vonatkozóan melyik a legmegfelelőbb választás és hozzáállás.


A mássággal kapcsolatban azt akartam írni, hogy véleményem szerint helytelen az elítélés.

2012. márc. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:

Miért zavarja a nöket ha egy ismeretlen férfi bemegy a zuhanyzóba munkahelyen, koleszban, stb. ?


Ezt a kérdést nem értem. Úgy érted, ha én fürdök pl. egy uszodában, miért zavar, ha bejön egy férfi? Ilyen erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy zuhanyzás előtt megkérdezem-e a bennlévőktől, hogy van-e köztük leszbi. Egyébként azért zavar, mert attól, hogy meleg, nem lesz nő, következés képpen semmi keresnivalója a női fürdőben.

2012. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Én utálom a b*zikat de a lezbiket igen.Férfi
2012. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudatlanságból ítélik el a melegeket.

Nagyon könnyű b/zizni, bántani egy embert, egy olyan dolog miatt, amiről nem tehet.

22/F meleg

2012. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 László22 ***** válasza:
Itt sok esetben komoly előítéletekről van szó, de nem azért mert tudatlanok hanem mert nem természetes, ne magyarázza el nekem senki sem hogy ez így természetes mert nem, nevelés és gondolkozás kérdése, sőt sokan ki irtják magukból ezeket a gondolatokat mert nem jó, undorító és természet ellenes, ha el lehetne fogadni akkor nem lenne férfi és nő, hanem lenne egy köztes faj ami szül is és csinálja is a gyereket, de ilyen nincs és nem is lesz.
2012. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Mivaaa? Te hülye vagy, már meg ne haragudj. Az emberiség története során mindig voltak melegek, és igen sok társadalomban ez teljesen elfogadott volt, ahogy ma is az sokfelé. És nem tudom, honnan veszed ezt a hülyeséget a köztes fajról. Attól, hogy a társadalom igen kis hányada másként éli meg a szerelmet és a szexuális vonzódást, a többség számára nem változik semmi.


A hozzászólásod kiváló példa az előítélettel párosított tudatlanságra.

2012. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy a kérdezőnek is válaszoljak.


Tehát Téged azért zavar a homoszexualitás elfogadása, mert ez egy kicsit felbolygatja a megszokott nemi szerepeket? Nem mehetsz be anélkül a zuhanyzóba, hogy eszedbe jutna, talán van ott egy meleg pasi és megnéz? Nem engedheted el a gyermekedet az azonosnemű barátjával, mert nincs kizárva, hogy "huncutkodni" fognak?

Két szó: így jártál. Én megértem, hogy egyszerűbb lenne számodra az élet, ha csak heteroszexualitás létezne a világon. Viszont a homoszexualitás létezik attól függetlenül, elfogadja-e a társadalom vagy sem. És meg ne haragudj, de nem vagyok hajlandó a magánéletemet titokban élni (vagy sehogyan) csak azért, hogy Te úgy tehess, mintha egy kicsit egyszerűbb lenne az életed. Ha megnéznek, na bumm. A nőket pl. nem zavarja annyira a leszbikusság, mert ők amúgy is hozzá vannak szokva, hogy megnézik őket, Te is képes leszel megbirkózni a problémával. Ami meg a gyerekedet illeti, ha huncutkodni akar valakivel, akkor fog is, függetlenül attól, milyen nemű, és beleegyezel-e vagy sem.


Abban igazad van, hogy "az életben nagyon sok olyan szituáció lehetséges ami szexuális töltést kap ha az azonos nemü szereplökre melegként gondolunk". De attól, hogy nem gondolsz rájuk melegként, egyik-másik azonos nemű szereplő akkor is meleg lesz :) Meg fogják szokni az emberek. A szexualitás egyáltalán nem valami piszkos, szégyellnivaló dolog. Persze ezzel nem azt mondom, hogy okés az utcán szexelni, de nem kéne fennakadni holmi alacsony szintű szexuális töltésen.

2012. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Én azt nem tudom, hogy miért gondolják sokan, hogy azért, mert valaki meleg, rögtön ráugrik az azonos neműekre. Én hetero vagyok, de nem akarok minden férfival lefeküdni, akivel összetalálkozok. Szerintem a melegekkel ua. a helyzet. Leginkább egymás társaságát keresik, és nem hiszem, hogy pl. ha a fiam ha egy meleggel barátkozna, akkor ő "veszélyben" lenne, ha amúgy nem olyan beállítottságú.
2012. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 László22 ***** válasza:
Nem tudom te milyen társadalomban nőttél fel, és nem tudom mi a te néző pontod erről a dolgokról, de nem egészséges egy homokos kapcsolat, az embernek a saját elmebaja ami kialakul, egy betegség ha úgy nevezzük, amit le lehet küzdeni nem gyógyszerekkel hanem különböző módszerekkel még ha hülyének is tartotok de nem az a hülyeség amit én mondok hanem amit ti gondoltok hogy ez elfogadott dolog, most igen mert ez a világ teret add ezeknek a dolgoknak, hogy létezik az hogy manapság egy szintre veszik a homokos házasságot és a heteró házasságot, ilyen nem létezik, miért alakulna ki egy egységes faj ha nem képesek gyereket csinálni? Ezt nem értem az állatvilágban sincs ilyen sehol sincs ilyen csak az embereknél miért? Mert már el vagyunk lustulva nem tudunk magunknak mit ki találni és ilyenkor találja ki az ember hogy ő homokos, a régi kultúrákban is csak akkor alakultak ki ezek a gondolatok mikor már nagy volt az elégedettség az emberekben, vagy éppen különböző ünnepségeken pl december 23 kezdődött a nap éj egyenlőség és ilyenkor Hélioszt a nap istent istenítették. Hatalmas kajálás és orgiákat tartottak ilyenkor előfordult hogy buzultak is egy kicsit. Nem tudatlanság az én álláspontom tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal sőt sokkal jobban is mint pár homokos ember.
2012. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hát László ez annyira nonszensz, hogy le se reagálom...


Kérdésre válaszolva: szerintem normális ember nem ítéli el. Egyes embereknek valószínűleg túl sok a szabadidejük, ha azzal töltik, hogy mások boldogságának próbálnak gátat vetni. Még ha te természetellenesnek is véled, és akkor, talán fáj neked? Sosem értettem az ilyen embereket...és még én vagyok "nem normális"

2012. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!