Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szakítás után illik visszakérn...

Szakítás után illik visszakérni v adni ajándékot?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 06:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2012. jún. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jún. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ajándék nem babaruha, kvázi visszakérni sem illik!
2012. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ajándékot dehogyis, pl. gyűrűt illik ha ilyen eljegyzésig jutottatok.
2012. jún. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
VisszaKÉRNI nem illik semmit, még a gyürüt sem, viszont visszaADNI illik a gyürüt, mást nem.
2012. jún. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szakítás. Ha baromira meggyülöltéttek egymást akkor miért ne? Ilyenkor se kötelező, de ha úgy érzed nem érdemli meg akkor én visszakérném, ha olyan a dolog. Egy nyugodtabb, békés szakítás esetén abszolult nem illik visszakérni. Szerintem az már bunkóság hátárát is surolná. Általában nem szép dolog visszakérni az ajándékot, de véleményem szerint azért lehet kivételes helyzet. Önszántból visszaadni ajándékot meg az akkor kellemetlen, ha ő nem szeretné, hogy visszaadd, de te meg ragaszkodsz hozzá. Visszaadhatod neki az ajándékot, ha úgy érzed nem jár neked illetve szeretnéd visszaadni.
2012. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó. Csak volt itt egy kérdés h vissza adja-e amiket kapott. Mindenki írta h ha nem kéri akkor nem. Erre az egyik válaszoló mindenkit lehúzós anyagias csaj.

Nekem pl azt tanították a szüleim h ajándékot nem kérünk vissza. És sztem csak úgy vissza adni is bunkóság, mert ha adok valakinek valamit ajándékba azt nem azért adom h visszakapjam. Rosszul is esne ha vissza adnák azt amit adtam. Persze ha kérné valaki akkor biztos vissza adnám de anélkül nem.

Az eljegyzési gyűrű más tészta. Azt abban az esetben nem adnám vissza ha: 1. megcsal. 2. nem engedi vissza adni

2012. jún. 5. 08:17
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt békés és nem békés szakításom is és én soha nem kértem vissza semmit, és nem is adtam vissza ajándékot. Csak az egyik srácnak az eljegyzési gyűrűt. Tőle is csak közös képeket kaptam vissza, mert nem akarta nézegetni, mert fájt neki a szakítás.


24/L

2012. jún. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"VisszaKÉRNI nem illik semmit, még a gyürüt sem, viszont visszaADNI illik a gyürüt"


Azért nem egészen, ha nem jut eszébe visszaadni akkor visszakérem, ne hordja már az eljegyzési gyűrűnket, ennek más volt a szerepe.

2012. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"mert ha adok valakinek valamit ajándékba azt nem azért adom h visszakapjam"


Ezt én is így gondolom csak azért írom úgy, hogy attól függ, mert nem minden szakítás egyforma. Tudod én adtam már úgy ajándékot, hogy azt más személynek adtam és más személy lett mint megismertem. Teljesen más jellem, teljesen mást ismertem meg. Tehát akinek adtam az ajándékot azt az életemnek neveztem és senki mást nem szerettem jobban, de mikor leolvadt a máz akkor teljesen más személy lett. Olyan személy akinek soha életembe nem adnék egy ajándékot se. egy nagy csalódás volt számomra. Nem kértem visszatőle az ajándékot amit adtam neki, de akár milyen illetlenség én visszakértem volna tőle. Csak a fájdalomtól nem azon járt az agyam, hogy visszakérjem és utána meg nem érdekelt. A lényeg, hogy akinek adunk azt nem azért adunk, hogy visszakérjük. Csak kinek adjuk? Én egy olyan személynek adtam aki becsapot és nem a szívem, se drágám, mert semmit nem érzek azóta iránta.

2012. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!