Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illik visszakérni...

Szerintetek illik visszakérni a pénzt? Ti visszakérnétek?

Figyelt kérdés

Már régóta gyűjtögetem a pénzemet, és nagyon sok idő alatt sikerült összegyűjtenem 90.000FT-ot. Nekem ez már jó kis összeg, mivel még gyerek vagyok.

Na és a sztori:

Anyukám kb. 3 hónapja kölcsön kért, vagyis nem is kért, hanem kivett 60.000FT-ot a dugipénzemből.

Számlát kellett befizetnie, de nem volt nála készpénz és nem akart most kivenni pénzt ahhoz. Jólvan, kb. 2 hétig folyamatosan mondta, hogy majd visszaadja én meg mondtam neki (nem akartam bunkó lenni) hogy jólvan még ráér, nekem most úgysincs mire költenem és most nem akarok semmit venni.

Mára már elfelejtődött a dolog, próbálom kis célzássokkal rávezetni, hogy még "tartozik" nekem 60.000Ft-tal, de úgy látszik nem veszi észre.

Egyébként meg szerintem az átlagál jobban élünk, csak jól jönne egy új számítógép (már 10 éves) és szinte csak netezésre jó.

Multkor is már problémák voltak a géppel, eltűnt buli előtt a gépről a D-meghajtó, és ezen volt az összes zene. Mire megszervizelték elkezdődött a buli és még mellé 10ezret kellett fizetni. Ja és ez az egyetlen gép van a házban.

Ja és a szüleim pénze nem volt benne ebben a 90.000FT-ban, húsvétkor szedtem össze és nagymamám szokott adni néha.


Ti visszakérnétek ezt a pénzt?? (Tehát mint mondtam az átlagnál jobban élünk, nem azért kérte "kölcsön" mert szegények lennénk. Ruhát az igaz ők veszik nekem, bár azt is csak ritkán kérek, de a mobilt is összegyűjtött pénzemből "szoktam" venni, de azt is 3 évente és minél olcsóbbat.)


2010. jún. 13. 13:12
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Bocs ha néhol értelmetlenül írtam.
2010. jún. 13. 13:13
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
visszakérném...
2010. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%
Hát, simán:P Enyém tizenkétezerrel lóg egy éve, de nem hiszem, hogy viszont látom, mert mi meg szegények vagyunk. De a pénzt akkor is te gyűjtötted, akárhogy álltok anyagilag, tehát jogosan a tiéd
2010. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
98%
szerintem nyugodtan kérd vissza,mond meg h számítógépet akarsz venni,ugyh kellene az a pénz amit kölcsönvettél
2010. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%

Nem, teljesen jogos, ha vissza akarod kapni. :) Azt Te kaptad, a Tiéd, és anyukád is csak kölcsönkérte Tőled.


Kérdezd meg, hogy Anyu, mikor tudod visszaadni a pénzemet, mert kéne néznem egy új számítógépet (vagy alkatrészt).

2010. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Mivel azt mondta anyukád, hogy kölcsön és vissza fogja adni és rákérdeznék. Lehet, hogy csak elfelejtette.

De ne utalgass, hanem mondd meg, hogy szükséged lenne rá, mert vennél valamit és szeretnéd, hogy visszaadják.

2010. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy nem is éltek, most olyan jól, mint te azt gondolod, a szülők a gondokat nem szokták a gyereknek elmondani, én nem kérném vissza, hanem vetetnék velük egy új gépet:) Ha már így alakult.
2010. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%

Jogos van visszakérni, az a te összekuporgatott pénzed, amivel terveid voltak. Anyukád részéről nem valami felnőttes, tudatos szülői magatartás az, hogy nem veszi számításba a feléd való tartozását. Ez valahol számomra a tisztelet hiánya.


Állj elé, és mond meg neki, hogy 3 hónapja vársz a pénzre, de mostmár kéred szépen, mert azzal terveid vannak és szükséged van rá. Érvelj a számítógéppel, hogy segítene tanulni, meg megkönnyítene egy csomó mindent. Hogy ne lássa komolytalannak a dolgot.

2010. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

simán visszakérném

de udvariasan

mondd meg neki konkrétan h.szükséged van erre a pénzre!

2010. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%
Hát figyi,úgy gondolom,ha az átlagnál jobban éltek,akkor annyira nem lehet szükséged rá,mivel megkapsz mindent.Szerintem,ha szólnál nekik gép ügyben,akkor ők is megvennék.Nálunk is ez volt a helyzet amúgy.Ballagásra kaptam rokonoktól 100 000-et és sajnos be kellett adnom a kasszába,mivel én nem mondhatom el magunkról hogy átlag fölött élünk.Nekem nem lenne szívem visszakérni,(úgy gondolom,nem is nagyon lenne per pill.miből)Rosszul érezném magam,de ahogy gondolod.Végül is miért ne gyűjtögethetnél? :P
2010. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!