Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg gázos, ciki a helyzete...

Tényleg gázos, ciki a helyzetem 30 évesen?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, egyetemet végeztem, már dolgozom, de még a szülői házban lakok.

Ennek az az oka, hogy nem látom értelmét annak, hogy egy teljes háztartást fenntartsak csak magam számára, plusz fizessem a rezsit. Akkor inkább a szülői házban adok be ugyanúgy a közös költségekbe, illetve ha olyan a helyzet, akkor a szüleimnek segítek.


Nem látom értelmét annak sem hogy ugyanazon a településen belül külön költözzek, mivel ugyanitt dolgozom, és a munkahelyem is közel van.


DE ez a szülői házban való lakás egyáltalán nem jelenti azt, hogy bármibe is beleszólnak a szüleim.

Teljes mértékben független, önálló életet élek. Nem kérnek számon, és semmiről sem kell beszámolnom. Ha nem így volna, akkor inkább elköltöznék.


Ismerek olyanokat, akik elköltöztek ilyen korukra, mert az "gáz, ha még a szülői házban élsz", viszont a számlára utaltatják az albérlet fenntartásához szükséges összeget...vagyis csak azért mert fizikailag elköltöztek, egyáltalán nem függetlenek, mert pénzdolgában igenis a szülők támogatására vannak utalva.

Közben pedig engem bántanak és minősítenek az ilyenek...


2012. jún. 9. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy gázos, szerintem. Esetleg ők a befolyásolható, szűklátókörű hülyék, ha névtelen minősíteni kell valakit.
2012. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Tipikus probléma:)


Arra gondolok, hogy a mai trend követelménye, hogy "rázd a rongyot akkor is, ha beledöglesz":)


Most őszintén: szerinted melyikőtök viselkedik racionálisabban és megfontoltabban: az, aki a "felesleges" pénzét a szüleinek adja, plusz még valszleg több minden másra is futja, ne adj' isten félre is tud tenni, vagy az, aki az albérlet miatt továbbra is a szüleit szipolyozza, teljesen feleslegesen.


Nyilván más az ha valaki messzebbre költözik egy munka miatt és a szülei anyagi támogatására szorul: ez érthető.


De az, hogy elmondhassam magamról hogy külön élek, miközben anyuka meg apuka tolja a pénzt a megélhetésemre, hát, mit mondjak:))


Ez ugyanaz mint a "megveszem, mert a szomszédnak is van, és akkor elmondhatom hogy nekem is van, még ha hitelt is kell rá felvenni".

A nagybetűs FOGYASZTÓK.


Na szóval, én veled értek egyet, pláne ha ez neked is és a szüleidnek is megfelel.

2012. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. Magyarországon, főleg vidéken mindig az volt a szokás, hogy csak akkor költöztek el otthonról, mikor házasodtak, családot alapítottak. Leginkább az amerikanizálódás miatt van az, hogy "ciki" bizonyos kor felett a szülőkkel élni.
2012. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz. Amíg nincs egy komoly kapcsolatod, akivel úgy gondolod, hogy külön családot kéne alapítanod, addig minek külön menni?

Pláne, ha nem "élősködsz" a szüleiden, hanem ugyanúgy kiveszed a részed a dolgokból.


Azt viszont én sem kedvelem, amikor egyes férfiegyének felajánlják "Életük Értelmének", hogy lakjanak közösen a szülői házban, mert ott minden olyan szép és jó...

Ha van rá lehetőség, akkor az ilyen párocskák menjenek külön.

2012. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki. Úgy éld az életed, ahogy Neked jó. A beszólogatókat meg le kell sz**ni.
2012. jún. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem gáz én sajnos az ellenkező oldalon vagyok mert muszáj volt költöznöm és semmire sincs pénzem
2012. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És hogyan randizol? Mert én sarkon fordulnék, ha azt hallanám, hogy harmincas létedre még anyuci által berendezett gyerekszobádban laksz, ez riasztó.
2012. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi összes választ!


"És hogyan randizol? Mert én sarkon fordulnék, ha azt hallanám, hogy harmincas létedre még anyuci által berendezett gyerekszobádban laksz, ez riasztó."


Aki ezt a választ olvasta, olvassa végig, és értelmezze is!

Az, hogy fizikailag a szülői házban lakok, közel sem jelenti azt, hogy nincs önálló életem. Közlöm veled, hogy a lakrészem a saját keresetemből van kialakítva és fenntartva, beszállva a közös költségekbe.


Mennyivel menőbb az, hogy a s*gged alá tolnak egy teljes lakást, felesleges kiadásba verve a szülőket? Csak azért, hogy a kedvesemnek tetsszen? Nekem meg olyan kedvesre nincs szükségem, aki birkaként követi a nyájat, és azt nézi, hogy a külvilág számára megfelelő legyen... :)

2012. jún. 9. 13:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásért... aki a korábban idézett választ írta, az olvass újra, értelmezve a kérdésnek a kifejtős részét is.
2012. jún. 9. 13:37
 10/11 anonim ***** válasza:

"És hogyan randizol? Mert én sarkon fordulnék, ha azt hallanám, hogy harmincas létedre még anyuci által berendezett gyerekszobádban laksz, ez riasztó."


Nyilván maradt annyi pénze, hogy kibérel neked egy éjszakára valahol egy hotelszobát, nyugi:)

2012. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!