Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire gondoltok akkor, ha...

Mire gondoltok akkor, ha valaki Ché Guevara-s pólót visel?

Figyelt kérdés
Milyen benyomást tesz, m ia véleményetek?

2012. jún. 10. 01:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

számomra két lehetőség van: vagy történelemből nulla szinten álló menősködő hülyegyerek vagy egy kommunista (kell íron jelzőt?)


nem tom mi lenne ha kimennék egy pólóban Szálasival, felismerné valaki? Vagy Mussolinit?

2012. jún. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tucatember.
2012. jún. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Che Guevara megítélése igen sokrétű. Lehet rá úgy tekinteni, mint egy kommunista tömeggyilkosra és egyben úgy, mint egy emberre, aki felszabadította Kubát Fulgencio Batista hatalma alól, megmentette az országot az Egyesült Államok befolyásától. Én inkább úgy mondanám, hogy jól kezelve a tömegeket, mint forradalmár, majd kiépítette hatalmát a reménykedő tömegekre támaszkodva. De lényegében nem volt különb ellenfeleinél.

Mindezeket egybe vetve szerintem nem pólóra való. Talán valami kommunista-nosztalgia, vagy egy punk polgárpukkasztása, de egy értelmes ember nem húz fel ilyet.

2012. jún. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Itt egy újabb balos fiatal aki romantikus színben lát minden baloldali forradalmat,Guevarát meg szeplőtlen Robin Hoodnak.Valószínűleg teljesen beszívta a balos kozmopolita mainstream.Ezek kardoskodnak amellett hogy legyen legális a vörös csillag viselése is.
2012. jún. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én arra gondolok,hogy

1. nem tudja ki volt az ember (ha tudná,hogy parancsára egy egész falut kiirtottak vagy nem volt más csak gerilla)

2.divatból


csak egy dolgot nem értek.ha Ché Guevara-s pólót lehet viselni,akkor lehet Hitleres pólót is vagy Sztálinos pólót??

2012. jún. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem, szegény Guevara már kiment a divatból :D

Amúgy ha valakit ilyen pólóban látok, akkor nagyjából azt tudom elképzelni, hogy az illető úgy 15 éves (maximum) és menősködni akar, nem sok sikerrel.

2012. jún. 10. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem Frankie Goes to Hollywood - War c. szama jut eszembe.


( http://www.youtube.com/watch?v=_gHECKJSAnE )

2012. jún. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Még mindig jobb, mintha egy Fluor Tomis pólóban illegetné magát!
2012. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Arra, hogy remélem nem divatból húzta fel, és tudja, hogy kicsoda, és miket tett (a pozitív-negatív dolgokat is, és nem csak azokat, amiket leírtak 1-2 fórumon).

Barátom is hord Guevaras pulcsit és pólót. 10 éve vette az elsőt, 10-15 könyvet elolvasott róla, ismeri stb., szóval nem mindenki csak divatból hordja...


"egy értelmes ember nem húz fel ilyet"

Annak ellenére, hogy szerintem sem pólóra való, nem kéne ilyen kijelentéseket tenned. Sok Guevara-s pólós embert ismerek, és némelyik sokkal normálisabb az együtteses meg rózsaszín pólót viselő (gondolok itt a "páwákra") társainál...

2012. jún. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

"Mire gondoltok akkor, ha valaki Ché Guevara-s pólót visel?"


Igénytelenül öltözködő emberre gondolok. Ezek a pólók rosszul néznek ki. Általában nincs politikai üzenetük. Ha van, az annál rosszabb. Che Guevara nagyrészt egy balfácán volt, kisebb részben pedig egy alapvetően kártékony és sikertelen politikus. Gyakorlatilag mindenbe belebukott, amibe önállóan belefogott, a csoda vele kapcsolatban az, hogy befolyásos elvtársaitól mindig újabb és újabb esélyeket kapott népszerűségének köszönhetően. Az önmenedzseléshez, saját mítoszának építéséhez nagyon értett, máshoz nem igazán.

2012. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!