Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy csomó amerikai...

Hogy lehet egy csomó amerikai ekkora telibevert gyökér?

Figyelt kérdés

Ne haragudjon az,akit esetleg megsértettem,de hirtelen túl sok ömlött rám a kultúrájukból.

Először is egy csomóan borzalmasan műveletlenek,európai országokról fogalmuk sincs,de nem is érdekli őket,felőlük megdögölhet mindenki az egész világon amíg ők az otthoni túlfizetett életüket élvezik.Fórumokon is ha valaki nem angolul beszél,lehurrogják, kb "minek vagy te a világon?!" attitűddel kezelik.Szívük szerint egyesek konkrétan megatomoznának mindenkit,csupán azért,mert nem beszélik a nyelvüket,és ezt néha olyanoknak mondják,akik nem izlandit vagy szuahélit beszélnek,hanem pl németet,spanyolt,olaszt.


És a hangnem,ahogy éreztetik vagy konkrétan kimondják mások arcába röhögve,hogy igen,ő megteheti,ő leszólhat mindenkit,mert ő egy olyan szuperhatalom kifogástalan életű polgára,aki nyugodtan lenézheti egy neki istenhátamögötti ország lakóit.Úgysincs szüksége túl sok tanulásra,tanulja meg mindenki más az ő nyelvét,végül is.Fel is hozzák erre egy csomóan nagy büszkén,hogy mindenki legyen hálás,hogy az USA magára vállalja az önkéntes ítélőbíró és világmegváltó szerepét.


És ahogy ontja magából ez az ország a tömkelegnyi elkényeztetett,súlyos lelki értékrendi deficittel rendelkező generációkat,attól felfordul a gyomrom.


Tudom,hogy ez nagyon egyoldalú volt,persze,hogy van egy csomó jó oldala is az Egyesült Államoknak,de azzal,hogy én ebben a színében is erőteljesen látom,nagyon egyedül vagyok?



2012. jún. 13. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ha ezt a kis szösszenetet angolul rittyentetted volna ide, én is javasolnám, hogy ide inkább csak magyarul, vagy próbálkozz máshol.

Ettől függetlenül részben egyetértek veled, csak a konkrét példában nem. Egy amerikai oldalon joggal várják el, hogy angolul írjanak a kommentelők.

2012. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a felháborodásodat, de halál komolyan mondom neked, hogy ugyanilyen emberek itthon is vannak szép számmal, és gondolom más országokban is.

Engem is ugattak már le amerikaik egy-egy fórumon, pl. azért, mert egy szót rosszul használtam, ez akkor nagyon rosszul esett, de ha belegondolok, volt már ezen az oldalon is olyan, hogy olyan személy írt ide, aki nem beszélt tökéletesen magyarul, és három oldalon keresztül őt oltogatták.

2012. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"az otthoni túlfizetett életüket élvezik."


Ezt nem tudom honnan veszed, másrészt ha te is olyan agresszív országban élnél ahol szabad bárkinek a fegyvertartás, innentől a seftes fegyverkereskedelem is, akkor te is ugyanilyen lennél, vagy nem érnéd meg a holnapot.


nem hiába mondják vadnyugatnak.


De nézd meg India társadalmát, nah az aztán végképp hányinger.. Ott akit kivet a közösség vagy megaláz annak be kell nyelnie, nincs jogorvoslat se, szószerint kinyalatják veled a seggüket!


Vmelyik nap szedtem le egy tanulmányt a netről be is linkelem a képet, A világ információs társadalmának térképe.


India a nagy atomhatalom, a tradíciós múltjával a nagy fekete folt az egész bolygón!


[link]



[link]

2012. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Te fel tudod sorolni és el tudod helyezni az USA államait, a fővárosokkal együtt?
2012. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első:nem volt konkrétan amerikai oldal.Mindenki használhatta.Pl nézd meg a Youtube-ot,ott ha egy videó nem angol és a jenkik rátalálnak,akkor sz@rrá dislike-olják meg oltják folyamatosan,hogy így meg úgy kéne eltűnnie ennek az idióta nyelvnek,nem hiányozna senkinek.A saját sötétségüknek képesek örülni,példa: top komment volt,hogy "Thumbs up if you can't understand this."Meg ott nyafognak,hogy vájizdisznátínglis??!!! ezer meg egy kommentben.És mondom,a legtöbbet beszélt nyelvek közé tartozó nyelvű videóknál ilyeneket írnak.Sőt,még olyat is láttam,hogy eredetileg német oldalon már mindenki angolul írt,a közérthetőség miatt,de ha valaki máshogy megszólalt,akár épp pont németül,máris rászálltak.Nem értem minek megy a neonácizás a mai világban ennyire,mikor pont ők,akik szerintem nagyon megérdemelnék,egy mákszemnyit nem kapnak belőle.


Harmadik:onnan veszem,hogy az állam mesterségesen tartja fent a kreált jólétüket hitelekkel,meg virtuális cash-el.Nem tudom elmagyarázni,volt erről egy műsor,nem emlékszem rá de nagyon ajánlanám a figyelmedbe.Egyesek odaát úgy nyomják ,hogy két terepchevi benzinzabáló meg 400 m2-es kertes ház,miközben ugyanazért a munkáért itthon valaki minimálbérnél alig kap többet.Azzal pedig jó lenne ha tisztában lennének-mert szerintem nincsenek,ezért tartom őket ignoráns,másokra ürítő önközpontú egyéneknek-hogy ha minden ember ugyanolyan életszínvonalat követne a bolygón,mint ők,akkor még szó szerint szükségünk volna 3 db Föld-re,akkora öko- meg karbonlábnyomuk van.És a világ egyik legfejlettebb meg minden egyéb területen top-on levő országától nem ilyen lakosokat várnék,habár...Igazad van,sok lepusztult hely van ahol így a társadalomban is van kivetnivaló,azért Amerikát hoztam fel,mert ott azért teljesen más a háttér,mint Indiában,szóval elvileg az embereknek is nyitottabbnak,műveltebbnek kéne mutatkozniuk.


Negyedik:igen,mert letettem a felső fokú angol nyelvvizsgát,emellett amerikai civilizációt is tanultam-szerintem feleslegesen.És kicsit zavar,hogy ők ezt természetesnek veszik,hogy mindenki tanulja az ő nyelvüket,mindenki adaptálódjon hozzájuk,de nekik,ha csak egy kicsit energiát kéne befektetniük-értsd:megérteni,megtanulni és elfogadni más embereket máshonnan,vagy ha erre nincs mód,akkor elsiklani a különbségeken-arra ilyen nyílt dühvel képesek reagálni.Ahogy írtam is konkrétan a hozzáállásukat:amcsi vagyok,mindenki az én anyanyelvemet tanulja,ennélfogva nekem másokról tanulni felesleges,és ha olyan nyelvvel találkozok,amit nem értek meg,legyen az az EU egyik hivatalos nyelve vagy a második,harmadik legtöbbet beszélt nyelv a világon,akkor azt lesajnálom,elküldöm a beszélőit a halál f@szára,és nyíltan kimondom,hogy én csak egy nyelvet beszélek,tessék úgy beszélni mindenkinek,hogy ÉN megértsem.Eközben eszembe sem jut,hogy kicsit magamba nézzek,hogy esetleg nekem kéne szégyellnem magam,vagy legalább csöndben maradnom.Na ez az az ótvaros hozzáállás,amitől herótom van.

Érdekes módon még egyetlen más nemzetiségű embert sem láttam még neten panaszkodni,hogy nem ért valamit.Gondolom te sem írod oda egy más nyelvű videóhoz egyből,hogy "höh? wat dö fak iz disz sit?" persze magyar megfelelőben.

2012. jún. 13. 22:02
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Az a legszebb, mikor egy amerikai mondja az angolnak, hogy utóbbi akcentussal beszéli a nyelvet!


Az államokat meg ne soroljuk ide, azért, mert ha az egész USA-t nézed - márpedig azt szokták világviszonylatban, nem államonként szemezgetnek - akkor Washington D. C.-t emlegetik fővárosként. Na, ezzel a helyiséggel eléggé tisztában van az európaiak többsége.

Tehát így nézve az elég gáz, hogy az amerikaiak nagy része még halványan sem talál el európai országokat és fővárosokat, ellenben az európaiak közül egész sokan tudnak államot fővárossal együtt felsorolni.


Ami, pedig a bevándorlást illeti: ha nem lenne a sok latino, aki elvégezze az aljamunkákat, Amerika szó szerint úszna a ... Elhiszem, hogy sok közöttük a bűnöző, és baromi zavaróak a potyázóak, de azért a dolgok árnyaltabbak.

2012. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha te is olyan agresszív országban élnél ahol szabad bárkinek a fegyvertartás, innentől a seftes fegyverkereskedelem is, akkor te is ugyanilyen lennél, vagy nem érnéd meg a holnapot."


Ennek semmi köze a internetes toleranciához.


Ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy az egész kontinens, csak gettóból állna.

Szerintem ennyire nem gázos ott a helyzet, hogy minden nap élet halál harcot kellene ott vívni. (ha csak nem vagy bűnöző.)

És az sem mellékes, hogy Amerikában nem csak néhány évet sóznak rád ha úgy van, hanem többszörös életfogytiglant, vagy halálbüntetést, aminek szerintem nagyobb visszatartó ereje van, mint itthon.

2012. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, most hogy kiforrongtad magad, kicsit megkonnyebbultel?

Volt anno egy mesefilm, Szaffi volt a neve es az egyik karakter mikor nagyon merges lett, levette a parokajat es a fejen levo szelepet kinyitotta es kiengedte a gozt :)


Eloszor nem lattam ertelmet a kerdesednek, hisz ugy tunik olyan valaszokat varsz, amik 100%ban egyetertenek veled es kopkodik az amcsikat.


Mindig jon valaki, aki kivalaszt egy nepet (te az amcsikat, mas a franciakat) es elkezdi szidni oket nem az alapjan, amit SAJAT boren tapasztalt, hanem amit olvasott/latott/hallott mashonnan.


A minap a franciakat kopkodte vki, mert nem hajlandoak angolul beszelni. En voltam ott, nem egyszer, nem ketszer, bejartam az egesz orszagot es mindig kedves emberekkel talalkoztam, talan azert mert a parom egy kedves francia volt es jo korokben mozgott?


Itt elek (USA) 8 eve es lattam sok cifra dolgot. Megkerdeztek mar tobbszor hogy hol van Mo., sot egyszer egy feka meg arra is tippelt, hogy Uj Zeland kornyeken. En meg csak vigyorogva helyeseltem, hogy ja, pontosan ott... Ennek ellenere nem itelek meg tobbszazezer vagy millio embert az alapjan, amit egy-ket egyennel tapasztalok. Szerintem te se tedd.


Talalkoztam mar tanult, josagos, nyiltszivu, kedves amcsikkal, es igazabol toled fugg, hgoy milyen korokben mozogsz es mit vonzol be magadnak.

Ha Marilyn Manson koncertre jarnek talan tobb "gyökér"-rel talalkoznek, de latod, maris altalanositok en is, mert azt hiszem, hogy minden Manson rajongo egy f@sz, pedig biztos hogy nem igy van, mint ahogy az sem ugy van, hogy a legtobb amcsi egy kocsog...

2012. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:nem,Marylin Manson nézeteivel egyet értek.Csak felszínesen ismerheted ha ezt gondolod róla de elárulom,elég intelligens ember és jó meglátásai vannak.Ugyanezért tisztelem a System of a Down-t,Michael Moore-t,Trey Parker-t,Matt Stone-t,Edsel Dope-ot és sok mindenki mást :D.És nem általánosítok,csak a nyugati elkényeztetett új generációk belső értékrendbeli deficitje a jenki kölyköknél jelentkezik a leginkább,ahogy én vettem észre.Nem mondom,hogy MINDEN amcsi az,de amelyik olyan,az nagyon meg tudja adni a módját az ignoráns s3ggfejség legnagyobb magaslatainak.


Ja,és igen,néha iszonyú bunkóak a franciák,mert látszik,hogy értik mit mondanak nekik (ötcsillagos hotelben el is várom b*sszameg) de szinte dacból nem hajlandó angolul beszélni :D


És mondom neked,hogy nem azt várom,hogy mindenki helyeseljen,csak azt, hogy jól látom-e,hogy az általam említett egyének aránya azért ott tényleg elég magas-e,és hogy a miértjét ennek ki hogyan magyarázza meg.

2012. jún. 14. 21:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Felreolvastad a kommentemet. Nem Mansont minositettem, hanem a kozonseget. En is szeretem, mint muveszt, es en is lattam a M. Moore-os es egyeb interjukat vele, tenyleg nem hulyegyerek az biztos, de a rajongoi nagyresze nem a tuliskolazott retegbol kerul ki :)


Az, hogy az enyenek aranya mennyire magas, azt nehez megallapitani, foleg ugy, hogy sok GYIKos valaszolo nem, vagy csak turistaskodni jart az USAban, es az, hogy egy ket netes oldalon mit irogatnak, arra ugye nem adunk, mert soha nem tudjuk ki ul a billentyu masik vegen. Lehet, hogy nem is amcsi, hanem gonosz ruszki, aki be akarja az amcsikat feketiteni :D


En sem tudom neked megmondani pontosan, hogy magas vagy sem az arany.

Bar sok emberrel talalkozom nap mint nap, nem mondanam, hogy a gyokerek vannak tobbsegben.

Az utakon biztos (bena soforok ;) de akikkel szemelyesen erintkezek azok teljesen rendben vannak. Sot, sokszor elofordul, hogy a "magyar vagyok" valaszomra, olyanokkal jonnek, hogy "aa, Budapest" meg "wow, Bartok"! "szia" es "koszonom" azt pedig szinte minden 5 amcsi ismeri.

2012. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!