Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar létemre inkább lennék...

Magyar létemre inkább lennék német. Ez szégyen?

Figyelt kérdés
Szeretek magyar lenni,imádom az országot is,csak annyira sok a sületlen,buta ember,mindent elhisznek amit a média lead, magyar létükre pedig azt sem tudják, mi történt 56-ban. Az iskolai ünnepségeket végigpofázzák,a himnuszt nem képesek énekelni. Inább lennék német,ők büszkék arra,hogy németek,és az életfelfogásuk is tetszik. Ti hogy vagytok ezzel?
2012. jún. 14. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugy vagyok vele,mint Te kedves kérdező.Inkább lennék francia,mint magyar.Utálom a magyar gondolkodást
2012. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem szégyen. Az a szégyen, ami miatt sokan más állampolgárságúak akarnak lenni.
2012. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem,nem szégyen. Sőt ha ennyire szeretnél Német lenni,akkor még kimehetsz Németbe. Én megvallom őszintén brit szeretnék lenni. De apám mindig azt mondja:Legyél büszke arra,ami vagy!
2012. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én brit nem lennék,akkor inkább már magyar :D Sületlenül eszik a húst,másik oldalon vezetnek,a furcsa teáik...
2012. jún. 14. 16:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem szégyen, igazad van.

Én is német szeretnék lenni, vagy amerikai.

2012. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ez részemről attól függ mi vagy.

Ha egy semmirekellő akkor igen szégyen.

De ha egy tanult, értelmes felnőtt, akit visszahúz az ország és képes lenne Németországöt építeni, akkor nincs vele gond.

2012. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyen, én is a britek táborát erősíteném, ha tehetném :)
2012. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, de a testépítők világában van egy mondásféle: Ne nézd le azt, aki gyengébb, mert mindig van olyan aki nálad is erősebb.

Olyan indokokat hoztál fel, aminek nem sok értelme azzal kapcsolatban, hogy te mennyire érzed magad magyarnak. Mások tettei hogyan befolyásolhatnák a te hazaszeretetedet?

Iskolai ünnepségen beszélnek? Hiszen gyerekek, akik szabályt szegnek, mert ilyen a természetük. Nem csak a magyar gyerekeké, a németeké is. Az egyik talán nem tudja, mi volt 1956-ban, de talán tudja, hogy mi volt 1038-ban. Ha senki más nem tudja, akkor a te párhuzamoddal élve ez elég nagy szégyen, máris lehet más állampolgárságot kívánni.

Hogy nem éneklik a himnuszt? Szégyenlősek, mert a gyerekek nem merik vállalni az egyéni kezdeményezéseket, az később alakul ki. A politikában pedig láthatjuk, hogy nem az az igazi hazafi, aki a leghangosabban énekli a himnuszt, hanem az aki úgy viselkedik, hogy azzal hazája büszkeségévé válik, és a magyar társadalom értékes tagja lesz.

2012. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az egész napom erről a témáról szólt kérdező!

annyira nem szeretek itt élni, próbálok megoldást találni a menekülésre" és Németország annyira szépnek tűnik és egyben elérhetetlennek....

2012. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok kérdező. Én leginkább olasz vagy norvég lennék. Norvégok a legboldogabb Európában. Biztosan van valami titkuk. Nyugodtabb élet. Vagy a kőolaj, nem is tudom. Olasz életritmus egészen másabb, és persze gazdagabb ország. A gazdaságtól eltekintve, én próbálok antimagyar lenni úgymond. Nem vészmadárkodok, nem ugatok le senkit amiért nekem tolják a bevásárlókocsit, nem mondom ááá úgyse sikerül. De például nagyon zavaró, hogy itt senki sem értékeli a szórakozást, aki ráérősen sétál, még arra is rásütik, hogy lusta disznó. Egyáltalán nem járnak vacsorázni az emberek, tökre antiszocik, lehangoló.
2012. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!