Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar létemre inkább lennék...

Magyar létemre inkább lennék német. Ez szégyen?

Figyelt kérdés
Szeretek magyar lenni,imádom az országot is,csak annyira sok a sületlen,buta ember,mindent elhisznek amit a média lead, magyar létükre pedig azt sem tudják, mi történt 56-ban. Az iskolai ünnepségeket végigpofázzák,a himnuszt nem képesek énekelni. Inább lennék német,ők büszkék arra,hogy németek,és az életfelfogásuk is tetszik. Ti hogy vagytok ezzel?
2012. jún. 14. 15:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor egy kicsit a másik oldalról is :)


Német-magyar állampolgár vagyok (apám német), én Magyarországon születtem, éltem, Németországban eddig a 26 évemből csak 10 hónapot töltöttem, jelenleg is Düsseldorfban lakom. Életem során nagyon sok helyen voltam, rengeteg külföldi barátom van, sőt, külföldön élő magyar barátom is. Amit ezzel mondani akarok az az, hogy van összehasonlítási alapom.


Sok magyar hülyeségnél mondtam én is azt, hogy „remélem, én inkább német vagyok”, vagy valami hasonlóság. De az igazság az, hogy a németek sem tökéletesek. Itt is vannak bunkók, akik szemetelnek. Itt is vannak hangosan kiabáló emberek. Itt is lehet hülyíteni az embereket. Igaz, nagyobb az a tömeg, amelyik odafigyel a dolgokra, gondolkozik, rászól a másikra, ha az rosszat tesz. Nem hiszem, hogy a magyarok sokkal rosszabbak lennének, kevesebb magyart zavarnának ezek, csak nem szólnak érte.


Nekem is meg kellett szoknom, hogy azért Németország sem az, aminek én képzeltem (pedig jobban ismertem, mint az átlag magyar). Nem az, aminek messziről látszik. Itt sem mindenkinek fenékig tejfel az élete, itt sem megy minden olajozottan, itt sem mindenki pontos és meghízható, stb… Persze, van mit tanulni tőlük, de azért nem kell úgy gondolni rájuk, mint a tiszta, makulátlan, tökéletes népre :)


Azt azért érdemes látni, hogy mennyire képesek meggajdulni egy-egy EB meccs után :)



Amúgy kérdező, miben látod azt, hogy ők nem sületlenek, buták, hiszékenyek, ismerik a történelmüket, hazaszeretőek? És milyen a német életfelfogás? :)

2012. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó! tudod igaz amit mondassz mindenhol vannak ilyen-olyan emberek, de az életszínvonal sokkal jobb ebben biztos vagyok és most nem kell részletezni, hogy mire megy el mennyi meg egyenesarányosság az ottani fizetéshez képest stb... tuti több marad meg mint itthon, pl nem milliomos szeretnék lenni csak egy átlagos fizetés amiből ha gondolok egyet elmgyek egy foci meccsre nem?!

mert gondolom ők nem gyűjtögetnek hónapokig egy jegyre. vagy lehet csak mi állunk ennyire rosszul. és ezzel hozznám összefüggésbe a nyugodt életfelfogásukat, biztonságban fekszenek kelnek, szervezettek.

tudom, hogy tanulni kell, hogy elérj vmit ezt teszem de pl az egészségügy is katasztrófa itthon és még tovább rombolják ezzel a röghöz kötéssel, meg nemcsak a pénz szerintem mindenkiben van egy ilyen kalandvágy" vagy mi hogy milyen lehet máshol máskörnyezetbe élni pláne míg fiatal az ember, jelenleg fogalmam sincs mikor lesz lehetőségem elköltözni, saját lábon megállni stb...annyira kilátástalan minden. na ez így elég nagyvonalú lett meg kicsit síránkozós is de ez van :)

2012. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

18:02!

Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem mondom, hogy az élet ne lenne kényelmesebb itt, mert tény, hogy sokkal többet keresnek, mint mi. De a kérdező nem azt mondta, hogy szívesebben élne, és dolgozna Németországban, hanem hogy német lenne - azaz szerinte az emberek másak.

2012. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nem voltál félreérthető csak kicsit én beoffoltam, mert mondjuk az egy dolog hogy szerintem azért másak" mert amit írtam. mondjuk kíváncsi vagyok énis kérdező véleményére ő mit mond :)
2012. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!