Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kést hordhatok magamnál...

Paris hilton kérdése:

Kést hordhatok magamnál önvédelmi célból?

Figyelt kérdés

A lényeg az ,hogy megfenyegetett egy 25 éves nő ,hogy tudja,hogy a férjével kavarok és kikaparja a szemem meg agyonver a 2 testvérével együtt,akik szintén lányok és 20 évesek. De kavarásról szó sincs ,a férje beszélgetett velem múltkor az üzletben és ez a nő betegesen féltékeny már több csajt megtépett. De nekem semmi kedvem ezekkel az idiótákkal leállni verekedni,olyanon ami meg se történt,paprikaspray amúgyis mindig van nálam de ugye azt 3 ember ellen nemigen tudnám használni.Ha kést hordanánk magamnál az még önvédelmi eszköznek minősül? Persze soha nem használnám, max. elővenném ,ráijeszteni ezekre a p..a.

Vagy tudtok valami más önvédelmi eszközt? Én 21 éves lány vagyok.



2012. jún. 15. 08:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

A paprikaspray-vel többet érsz mint a késsel.Késsel sem fogod tudni magad megvédeni 3 ember ellen. Amúgy meg nem lehet nálad kés, ha használnád is, megkérdőjeleznék az önvédelmet, kérdezve hogy miért hordasz kést magadnál.

Ilyen estben a legjobb védekezés a futás. Nem kell leállni velük. Igyekezz pár napig valakit megkérni,hogy jöjjön érted,és kísérgessen,mert nem akarsz egyedül lenni.

2012. jún. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ha ők nem fenyegetnek késsel, nem ajánlom, hogy te ezt tedd. Szerintem, ha szépen elmagyarázod neki, hogy semmi közöd a férjéhez, jobban jársz.
2012. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
A kessel en nem csinalnam, konnyen otthagyhatja valaki a fogat es be sincs jelentve. De vehetsz gaz riaszto pisztolyt, amit bejelenthetsz. Ha egy riaszto lovedeket teszel elore es nem fenyegetozol, hanem ha gaz van, felszolitod es a levegobe losz, akkor barki osszecsinalja magat. Ha meg gond van, a tobbi gazlovedekkel celzottan kitarazol a tamadokra.
2012. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
dupla paprikaspray! Az már elég. Elvégre két kezed van :D
2012. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
OOOOOOooooo Bakkker! A kérdésedre a válasz igen hordhatsz magadnál kést de csak maximum 7cm hosszuságu pengével ellátotat! Ennél hosszab penge már szuró/vágofegyvernek minösül és a rendör is beleköthet! De önvédelemnek a paprikaspray hatásosabb mert avval 1 karmozdulattal 3 embert is lefujhatsz és nem kell engedélyeztetni se bejegyeztetni stb! Kés csak akkor ajánlom ha hivatásos irakban szolgálo katona vagy mert csak ök vannak kiképezve késel való önvédelemre több személy ellen! Hiába rántod elö ha az elsö mozdulattal kirugják a kezedböl akkor sokra nem mész vele!
2012. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Két még kevésbé tudnál 3 ember ellen használni.Ha nyekereg a csaj, mondd meg neki, hogy neked akkor sem kellene a férje, ha utánad dobnák.

Egyébként tarthatsz magadnál kést, senki sem fog belenézni a zsebedbe vagy táskádba.Valamikor én is hordtam, kutyák ellen, de szerencsére sosem volt rá szűkség.Csak ne kenyérvágó fűrészest vigyél.De lehet hogy jobb lenne, ha inkább nagyméretű kutyát sétáltatnál, akkor biztos nem mernének a közeledbe menni.

2012. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Törvényben van meghatározva, hogy hány centiméter hosszú pengéjű kés lehet nálad. Régebben ez 8cm volt, most nem biztos, hogy még ez van érvényben, lehet, hogy szigorították.

Rugós kés/pillangókés tiltott.

2012. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem hordhatsz magadnál kést önvédelmi célból!Egyrészt tudatos rákészülés a támadásra hisz egyértelműen azért hordod,hogy megvédd magad akár azon az áron,hogy használod is másrészt 8 cm pengehosszúság felett már fegyvernek minősül(hacsak épp nem előtte vettél egy kenyér vagy húsvágó kést,bárdot akármit és hazafelé sietsz vele a boltból).Ráadásul még ha nem is használod csak ijesztegetsz vele akkor is te rántottál kést pusztakezes emberekre akik hárman azt mondanak amit akarnak a te állításoddal szemben,akár azt is ,hogy te kezdted az egészet.Nagyon sok olyan eset van mikor többen megtámadnak valakit amaz kést ránt és megszúr valakit majd elítélik hiába hivatkozik önvédelemre.Ilyenkor a bíróság nem veszi figyelembe,hogy akár agyon is verhettek volna(pedig 2-3 ember simán meg tud ölni pusztakézzel egyet)és te az életedet féltetted mert az csak feltételezés nem lehet tudni,hogy tényleg megöltek volna mivel te már azelött használtad a kést(ami nyilvánvaló hisz miután megöltek már képtelen vagy rá).Szóval a törvények sajnos nem igazán adnak lehetőséget az önvédelemre.A legjobb megoldás szerintem ha elszaladsz és akkor nem vernek meg és a börtönt is elkerülöd.
2012. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
45%
Nem hordhatsz magadnál kést önvédelmi célból.
2012. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
De ha ezek elől elfutok ,nem adjak fel ilyen könnyen ,akkor legközelebb is megkeresnek .. de nem értem mit akarnak verekedni max. 50 kg mindegyikük én meg 12 kg-val több vagyok, edzek is .
2012. jún. 15. 09:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!