Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tiporják, nézik le a...

Miért tiporják, nézik le a kevésbé szép nőket?

Figyelt kérdés

Magamból kiindulva, ugyebár nem vagyok egy túl nagy szépség, de valahogy úgy érzem, hogy ezért sokan lenéznek. Volt már olyan is, hogy idegen emberek, pár fiú vonult az utcán, én mentem valahova, és az egyik beszólt, hogy de csúnya vagy:( azután persze amikor már nem láthatta senki, sírtam sokat...

Volt már olyan is, hogy bent voltam valahol és kiszolgáló csajok, vagy máskor éppen fiúk, összesúgtak, rámnéztek és elkezdtek nevetni:( Nem is gondolják, mekkora szomorúságot okoztak nekem. Igazából semmi különös nincs a külsőmön, egyszerű kinézetű vagyok, nem viszek túlzásba semmit...talán furcsának látnak, nem tudom, de teljesen el vagyok keseredve. Mindig megnézem, nincsen elkenődve a smink, vagy ilyenek, ezért nem értem. Csak azért nevethetnek, mert iszonyat csúnya vagyok, még ha én nem is látom magam annyira durván csúnyának. Barátoktól is kérdeztem már, de ők nem látnak csúnyának, sőt valaki szerint szép is vagyok. Persze ők szeretetből mondhatják.

Próbálok nem foglalkozni ezekkel, de mégis bánt a dolog.

A másik tapasztalatom pedig az, hogy ha valaki nem elég szép, akkor akár szerelemben, akár beilleszkedésben kisebb a siker lehetősége. Vagy ha mondjuk a kiszolgálásról, vagy egy közös programról van szó, aki nem szép, azzal nem is szívesen van valaki, vagy nem kedves vele.

Nem is tudom, hogy lesz-e férfi, aki szeretni fog igazán így is, hogy mások esetleg nem lenéznek, vagy beszólnak, nem lesz-e kényelmetlen neki.

Képet semmiféleképpen nem szeretnék küldeni, mert a kérdésem inkább nem rólam szól, hanem úgy a kevésbé szép nőkről:)

Na kicsit túl sokat írtam, de muszáj volt:) A lényeg, hogy más is van így? Ti kiszoktatok nevetni valakit, ha nem szép, vagy kicsit fura a külseje? Ha igen belegondoltok, mit érezhet? Vagy aki szép, azt is kibeszélik?

Köszi:)

(18/l)


2012. jún. 17. 17:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%
Neked ajánlom Boris Vian: Öljünk meg minden r*hadékot című könyvét.
2012. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem létezik csunya nö!

Rólam azt mondják szép vagyok(szerintem nem) na de mind1 is mert ebböl van a probléma mármint hogy szép vagyok!Én nem nézek le senkit!

2012. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
80%
Mások szerint én szép vagyok, úgyhogy a másik oldal szempontjából írok. Nekem a szépség és a fiatalosság már gyakran vált a káromra is. Mert rohadt nagy irígységet szül, és rosszindulatot. Szerinted az mennyivel jobb? Elárulom semennyivel. Pont ugyanolyan rossz, mint neked aki nem annyira szép és ezért szemétkednek veled. A különbség az, hogy ezt az munkahelyen teszik. Az én meglátásom az, hogy egy kevésbé szép nő például a munkahelyén sokkal jobban tud érvényesülni, mert a szépség miatt nincsenek olyan előítéletek mint pl. nálam. Hozzáteszem én nem festegetem magam, nem öltözködöm direkt szexisen, dekoltázsomból soha semmi nem látszik. De pontosan tudom, hányan néznek rám irígyen, akármennyire normálisan beszélek velük, úgyhogy hidd el nem feltételenűl a csúnyáknak a rossz. Söt!
2012. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj, most mindenki jönni fog itt neked az önsegítő könyvekkel, meg dumákkal, hogy en foglalkozz velük meg a belső számít meg blabla!

Nem!

Változtass!

Mi csúnya rajtad? Változtasd meg!

Küldj magadról képet, ha akarsz és segítek.

Én egész 22 éves koromig el voltam hízva és kiálltak a fogaim. Azután lefogytam, rendbetettettem a fogaimat, befestettem a hajam, sminkelek, szépen öltözök, teljesen más ember lettem. És így bolgdog vaygok. És nagyon haragszom magamra, hogy nem tettem valamit hamarabb.

Te ne halogasd! Ne siránkozz, ne várj idegenektől vígasztaló szavakat, hanem tedd rendbe magad és jól fogod érezni magad a bőrödben.

2012. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mondták már utcán, hogy ronda vagyok, és ezt is, hogy szép. Ez nem rólam szól, hanem arról ahogyan ők látják a világot, engem. A baj nem a beszólogató emberekkel van, hanem a te fejedben. Fogadd el magad, hidd el, hogy szép vagy és meg sem fogod hallani ha valaki mást mond.
2012. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
70%

Hogy mikor mi, ki, a szép, azt mindig a kor határozza meg, melyben élünk. Pl. az ókorban, ha megnézed a korabeli szobrokat, rajzokat, az elhízott, dagadt nők voltak a szépek, a 70-es, 80-as években pedig a csontkollekciókra mondták ugyanezt.


Ne akarj mindenáron szép lenni, mármint az elvárások szerinti szépséget. Keresd meg fodrásszal, kozmetikussal arcodnak azokat a vonásait, amelyek kihangsúlyozásával egyedi, másokhoz sosem hasonlító, akár egzotikus külsőt is adhatsz arcodnak. Ebben egy jól eltalált testre szabott frizura, egy számodra kialakított smink rengeteget segíthet.


Az igazi szépség egyébként a lelkedből jön, és az a szemeden, a szavaidon keresztül fog megnyilvánulni az emberek felé. És hidd el, akinek a belső szépség a fontosabb a külsőnél, az rád fog találni.

2012. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az alapvető probléma veled van. Pontosabban azzal, amit magaddal kapcsolatban gondolsz.

Ha egy kellő önbizalommal rendelkező lánynak ezt mondaná valaki, akkor az nevetne rajta, mert tudná, hogy pofonok és ízlések különbözőek.

A te esetedben, - azokéban, akiknek ennyire alacsony az önértékelésük - még az is előfordulhat, hogy nem rád mondta, vagy nem AZT mondta, csak te ÚGY értetted.

Pl. azt is mondhatta, de túr amaz! vagy bármi más szövegrészt érthettél, amit magadra vonatkoztattál, még pedig olyan módon, ahol gyenge lábakon állsz.

VILI?

2012. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%

Minden lehetséges.Tudsz változtatni a külsődön.Más frizura , más smink , ruha.

Egyébként mi az amit csúnyának látsz magadon?Az orrodat?Plasztika.


Vagy az alakodat?Diéta , edzés.


Vagy mit?Mi az ami szerinted nem esztétikus a testeden?

2012. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%

egyébként biztos van valami szép rajtad ,akármi, a szemed a szád, a hajad .

Azt hangsúlyozd ,építkezz arra.

És egy kicsit több önbizalom,meg szard már le ki nevet ki vagy súg össze a hátad mögött .

2012. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

Kamaszkoromban nagyon gátlásos voltam a külsőmet tekintve, pedig a fotókat visszanézve olyan hűdenagy változás nem történt.

Akkoriban engem is megtaláltak.

Most már nem.


Hogy miért? Mert kiült az arcomra, testtartásomra a véleményem magamról. Mint egy ijedt kutya, lehorgasztott fejjel, ijedt tekintettel közlekedtem. EZT a lúzerpontot veszik észre az emberek. Az önbizalomhiány nagyon meglátszik egy emberen - kerüli mások tekintetét, ijedt arcot vág, lefelé görbül a szája. Könnyű célpont, ezért meg is találják.


Szerintem nálad is ezzel van gond, nem a fizikai dolgaiddal.

2012. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!