Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a "női" munka "férfi" munka?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom nem a "nőies" munkák után kajtatok. Persze emiatt meg is kapom a habcsókokat. Ne legyek boncmester mert az nem nőies. Ne legyek kamionsoför mert az nem nőies. Ne legyek autószerelő mert az nem nőies, stb. Itt nem arról volt szó, hogy 200 kg-okat emelgetek egész nap, mert arra se nő SE férfi nem képes ha nincs olyan fizikuma. Nem is akartam férfias ruhákba járni, kopasz fejjel, tramplin viselkedni, minden második szavam az legyen, hogy: "baz...meg., Nem akartam munka után kocsmákba járni. De senkinek nem tetszett semmi. Erre egyik nap a TV-ben látom, hogy a nő esztergapadnál dolgozik, egy másik milyen jól glettel, és hogy ez milyen csodálatos. (még jó hogy egyből nem kaptak Nóbel-díjat). Erre ma a rádióban ugyanez a téma, hogy férfi az "óvónéni" meg a műkörmös, nő a kamionsoför, és hogy ezek milyen hihetetlenek. Mintha a 17. században élnénk. DE ha ezek a dolgok annyira csodálatosak, meg azok akik ezeket a hozzájuk nem illő szakmákat képviselik olyan fergetegesek, akkor rám miért néz mindenki úgy mint egy véres rongyra, ha csak egy egyszerű futár munkára jelentkezem?
2012. jún. 20. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Mert korlátoltak.
2012. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!