Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki jártas ilyen dologba...

Ha valaki jártas ilyen dologban segítene nekem? 1953-ban születtem férfi vagyok,43-év munka viszonyom van mikor mehetek előnyugdíjba, és ez mivel jár? Köszönöm a segítséget előre is!

Figyelt kérdés

#kapcsolat #Nyugdíjjal #hogy mikor mehetek előnyugdíjba #és mennyivel
2012. jún. 7. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Jövőre a 60. születésnapodon.


Előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult továbbá a legalább 42 év szolgálati idővel rendelkező férfi is, aki 1952-ben vagy 1953-ban született és 60. életévét betöltötte.

Az érintett korosztályok esetében a nyugdíj csökkentésének mértéke maximálisan az öregségi nyugdíj összegének 8,4 százaléka lehet. A megállapított csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj összege akkor sem változik, ha a nyugdíjas betölti a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt.

2012. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!