Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért bánnak így az emberek...

Miért bánnak így az emberek 'a mássággal'?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én azt vettem észre, hogy aki más, tökmindegy milyen, az már nem ember, nekem is 5 centivel rövidebb a nyakam, kicsit más vagyok, na de nem az a tipikus fogyatékos, de azért ennek is meg voltak a maga kis 'durvaságai', ám kíváncsi lennék, aki ehhez hasonló kérdéseket tesz fel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-karm..


..az mennyiben tartja magát emberinek?



2012. jún. 21. 01:33
 1/4 anonim válasza:
80%

Nem gúnyolódni szeretnék, tehát csak az oldottság kedvéért "poénkodok":

Nem mindegy, hogy a zsiráfhoz vagy a halhoz képest rövidebb 5 centivel a nyakad. Magyarul: te érzed így, vagy tényleg valami fizikai rendellenesség nálad a rövidebb nyak.


A válasz:

Fizikai másságon csak a bunkók gúnyolódnak!


Kiegészítés: Nem én vagyok a tolerancia mintaképe, de én abból indulok ki, hogy tanuljon meg élni vele, és az ő dolga/baja a másság.

Egészen addig nem foglalkozom vele, amíg nem az a megoldása, hogy úgy akarja beállítani, mintha attól ő több lenne, mint MÁSOK, mert hála istennek/ördögnek, mindenki más.

Arra tehát ugrok, amikor valaki a másságát (kirívó és jellegzetes példaként a homoszexualitás) azzal magyarázza, hogy ő jobb, mint a többiek, ebből adódóan elítélem a Meleg Büszkeség parádét.

2012. jún. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ember ő is,csak el van maradva pár száz évet. Ott tart,mint mikor a külső jegyek alapján akarták megítélni,hogy ki mennyire okos vagy éppen milyen bűnözői hajlama lehet.
2012. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A meleg felvonulás lényege nem az hogy "megmutassuk hogy mi jobbak vagyunk" hanem hogy "megmutassuk hogy mi is vagyunk"


Az első válaszoló egyszerűen csak homofób.

2012. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az emberek mindig is ilyenek voltak és azok is lesznek, aki kicsit is másabb azt már kiközösítik meg minden...
2012. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!