Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért rosszindulatúak az...

Miért rosszindulatúak az emberek? Nem akartam azt írni, hogy a magyarok, pedig rájuk gondolok elsősorban.

Figyelt kérdés
Külföldön élek lassan 10 éve. Néha felteszek pár kérdést magyar fórumokon, de kb. lehülyéztek, letámadnak, kioktatnak. Kint sem mondanám, hogy mindenki segítőkész, de tudnak kulturált módon reagálni, ha kérdezek.
2012. jún. 23. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen kérdéseket szoktál feltenni? Ok nélkül nem nagyon szoktak lehülyézni senkit...
2012. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lencsével kellett aludnom, mert nem tudtam hazamenni és kivenni éjszakára. Reggelre begyulladt a szemem. Még sosem gyulladt be a szemem, nem tudtam, mitévő legyek, hát tanácsot kértem. A válasz: "ilyen ostoba vagy h bent hagyod éjszakára a lencsét. felőlem meg is vakulhatsz... ennyi ésszel ..."
2012. jún. 23. 11:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, hogy mit gondolnak mások a médiatörvényről, meghogy egyáltalán van-e még olyan ország, aminek médiatörvénye ilyen felháborodást váltott ki. Újfent kaptam pár kedvest választ, hogy "kit érdekel" etc...
2012. jún. 23. 11:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Politikai témákban sajnos természetes az anyázás. A kontaktlencsékhez nem értek, nem tudom, mennyire ostobaság abban aludni.
2012. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon sok a frusztrált ember / ennek több oka is van / és ezt gyakran az interneten élik ki, ott ugye névtelenül szabad a vásár. Sokszor találkozom sajnos ilyen hozzászólásokkal: sértegetnek, durván szidalmaznak, kigúnyolnak másokat. Ezek a leggyakrabban az úgynevezett trollok. Szomorú.

Mást nem igen lehet tenni, mint vagy udvariasan visszareagálni / van, aki erre nem is tud mit felelni meglepettségében, mert mást várt / vagy leginkább átlépni az ilyen beírásokat, mint járdán a kutyagumit.

2012. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozz (vagyis próbálj) Magyarországon 1 évig és rájössz hogy miért van az hogy az emberek dühösek és ez kihat a mindennapokra is.

Én elég türelmes típus vagyok de még nyugodtabb lennék ha nem azért tanultam volna évekig hogy szakmunkával keressek óránként 500ft-ot úgy, hogy nem vagyok bejelentve, nem kaptam munkaruhát, nincs útiköltség támogatás, nincs fizetett szabadság, nincs táppénz.

Ennyi pénzt takarítással is megkeresnék.

De jobb is ha hallgatok mert legalább van munkám és a pénzt se nagyon kell költenem de nem is nagyon tudom mert mire hazaérek a munkából addigra már minden zárva.


A politika elég érzékeny téma, azt csak szidni szeretik.

2012. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Így most már jobban értem. Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 23. 17:07
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem akartad írni, mégis írtad ( magyarok).

Ha ennyire általánosítasz és ilyen provokatív stílusban teszed fel a kérdésedet, ne csodálkozz hogy nem kapsz kedves válaszokat.

Elég kulturált voltam?

2012. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
miért fáj kimondani, hogy igen a magyarok parasztok? én is magyar vagyok, de elgondolkodtam ezen, és igaznak találtam. ennyi. Annyira kulturált lényeknek képzeljük magunkat a nagy őseink miatt, de viselkedni, megalázni magunkat, összetartani nem tudunk. Akkor mire is vágunk fel annyira? Miért is fáj az igazság annyira? Szerintem sokan meglepődnének magunkon, a hazájukon, ha pár évet kimennének külföldre, kulturált lények között élni. Igaza van a kérdezőnek, és nem volt pejoratív, csak igaz mondó. A mi büszkeségünk még addig se terjed, hogy szembe nézzünk hibáinkkal, gyengeségeinkkel. És elárulok egy nagy titkot. Pont emiatt nem tud fejlődni ez az ország. Mert képtelen a nagy arcától szembe nézni saját magával. Mindig csak másokat hibáztat, mindig a múlt fájdalmán mereng. Így nem lehet előre haladni se személyes szinten, sem nemzeti szinten. Ez most fájt? Akkor ez is csak a böszme nagy büszkeségünkre ad bizonyítékot. Gondolkodni kéne emberek, és túllépni végre saját magunkon.
2012. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!