Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a feminizmusról?

Mi a véleményed a feminizmusról?

Figyelt kérdés

Mi mindent hallottál/ olvastál róla?

Vannak-e esetleg saját tapasztalataid?

Miért fontos/ nem fontos szerinted? És mi is a lényege egyáltalán?


A témában jártasak és kevésbé jártasak véleményét is várom.



2012. jún. 25. 21:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nos. Én feministának számítok, mert azt gondolom, hogy egy nőnek joga van ahhoz, amihez egy férfinak. én eszerint élek. tudom, hogy a legtöbb nőnek erre nincs igénye, de akinek van, annak legyen már rá lehetősége. Röviden: nem óhajtok férfiakra támaszkodni, DE nem is leszek egyiknek se a rabszolgája. És ezt a többség gáznak tartja.
2012. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
8-9 éves kislánykorom óta - először ösztönös, majd tudatos - feminista vagyok. Az egész életemet az elveim jegyében éltem/élem. Ezek közül a legfontosabb, hogy a nő teljes értékű, jogú ember - sem több, sem kevesebb, mint a férfi. Az "ég másik fele". Aki ezt próbálja kétségbe vonni, kemény ellenfélre talál bennem - mert (hisz mindannyian elsősorban "én"-ek vagyunk!) a saját méltóságomról és szuverenitásomról, ill. a nőtársaiméről van szó. Ezek a kategóriák számomra vitán felül állnak. Rendkívül fontos lenne, hogy a fiatal magyar nő-generációk feltöltődjenek egészséges önértékeléssel, öntudattal, és elszakítsák azt a szomorú láncot, amelyre a családi (sajnos: anyai, nagyanyai) minták verik őket. Fájdalmas idegenkedéssel (de empatikus szeretettel, mert kondicionálták őket) olvasom sokszor itt az oldalon fiatal nők kettős mércének alárendelődő, öntagadó, öncsonkító, szolgai véleményeit, amelyekkel minden esetben próbálok szembeszállni, előre tudván, mennyit érek el - de mindannyiszor újra megteszem. "Véres" harcokba bocsátkozom csökött, szexista tucat-férfiakkal, ugyanezért. Vannak különösen szép és vígasztaló epizódok is: okos és ütőképes "szövetségesek" - és szerencsére, mindkét nemből. Csinálni KELL.
2012. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

A nő és a férfi egyenjogú természetesen. Emberek vagyunk, nem pedig robotok.

Viszont aki bármelyik nemet a másik fölé rendeli, az hülye.

2012. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Az egyenjogúsággal teljes mértékben egyet értek. Azzal is, amikor egy nőt megpróbálnak elnyomni, és harcol érte. Ám valamit úgy érzem fontos megjegyeznem.

A nőt és a férfit egymásnak teremtette a természet, és amikor az egyik nem ilyen nagy "jelszavak és zászlók" mögött felsorakozik, sokszor a nagy elvek miatt elvész egy létre jövő kapcsolatban a kedvesség. Hadd említsek erre pár példát: nem vagyok háztartási rabszolga, de szívesen főzök a páromnak, és jó látni ha ízlik neki, ugyanakkor olyan nő vagyok aki ért az elektronikához. Ha a párom meg akar szerelni valamit, és nem kéri a segítségem, nem oktatom ki hogy volna jó csinálni. Hagyom, hadd élje át a felfedezés örömét, ahogy én is tettem, amikor ezt megtanultam.

Nem állítom, hogy minden feminista olyan volna, aki folyton saját értékeit bizonyítja minden áron, az a szomorú, hogy sok ilyet láttam.

2012. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
61%

> Vannak-e esetleg saját tapasztalataid?

A saját tapasztalatom az, hogy a feminista nők egyenjogúságról, egyenlő bánásmódról beszélnek, miközben pozitív diszkriminációt, előjogokat követelnek maguknak.

2012. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

A feminizmus az én szememben a szabad választást jelenti: csinálom azt, ami jól esik. A gond a sok élharcossal van, akik egyenlőséget hirdetnek, de közben féfriasabbak akarnak lenni a férfiaknál. Csak mert egyenrangúak vagyunk a férfiakkal, nem gondolom, hogy el kell hagyni a nőiességet és el kell menni mondjuk acélüzembe (hülye, de szemléletes példa). Nagyon idegesítenek azok a karrierista nők, akik leszólják azokat, akik családot alapítanak, mondván alárendelik magukat a hagyományos szerepeknek, holott annyi az egész, hogy mást VÁLASZT. Az ilyenektől, mint minden szélsőségtől a falra mászom.

25/N

2012. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert ezen az oldalon szinte csak bírálatokat olvastam a feminizmusról, ráadásul primitív stílusban, erősen támadó jelleggel, és sok félreértéssel. Nem akartam elhinni, hogy ez a vélemény ennyire általános. A mostani válaszok azért árnyaltabbak, kulturáltabbak.


Sajnos sokan még mindig azt hiszik, hogy a feministák férfigyűlölők, és magukat a másik nem fölé helyezik. Van olyan nő is sajnos, aki így értelmezi a feminizmust, de a többség messze nem ilyen.


Amikor én belemélyedtem témába, meglepett, hogy milyen jól látnak a feministák sok társadalmi problémát, jelenséget. (Nemcsak a nőkkel kapcsolatban!)

Ezenkívül az egyik legemberségesebb mozgalom, amit ismerek. Olyan kölcsönös szereteten, tiszteleten és értelmen alapuló társadalmat szeretne megvalósítani, amivel mindkét nem csak nyerhetne.

2012. jún. 25. 23:45
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Vannak előnyei és hátrányai.

Szerintem ahova sok sok feminizmus kell az a muzulmán országok.Vannak már aktivisták.Bő 100 éve és felvilágosulnak.

2012. jún. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

Megpróbálom úgy leírni a véleményem, hogy ne sértsek meg senkit mert nem áll szándékomban de nem lesz könnyű, úgyhogy, akinek nem inge ne vegye magára a véleményem általános nem vonatkozik mindenkire.


Szóval ez az egyenjogúsosdi nem rossz - egyértelmű, hogy be kellett következnie- csak épp nem megfelelően használjuk az elért eredményeket. Átestünk a ló túloldalára.

Igaz, a nőket évezredekig másodrendűnek tekintették, nem igazán volt önálló életük, vagyonuk, szavazati joguk stb. sorolhatnám és ez így nem volt jó. Szóval szép, hogy elértük azt, hogy önállók lehetünk, saját élettel, saját döntési joggal.

Csakhogy egyesek ezen túllőttek és rántották magukkal a nők többségét és nekem csak velük van bajom nem azokkal, akik az emberibb bánásmódért harcoltak/harcolnak.

Az olyanokkal van bajom, akik az egyik oldalon játsszák az erős, független nőt, akiknek nem kell a pasi, mert olyan tökösek és egy jó házi kaja elkészítése már rabszolga meló. Akik csak szapulják a pasikat de belül iszonyat magányosak de mutatnak a világnak egy álszent, elégedett képet de belül valami mégse kóser.

Nem kell rabszolgának lenni ez saját választás ki mennyit visel el a pasijától és kinek mond igent.

Nem kell támaszkodni se senkire de együtt vinni a terhet könnyebb.

Girl power!! Aztán hazamegy a csaj becsukja maga mögött az ajtót és rohadtul magányos mert nem öleli át senki és senkit nem érdekel, mi van vele, mit érez, nincs kihez szólnia mert az ember mégis társas lény. Persze vannak kivételek. Aztán harmincon felül el kezd ketyegni az óra és gyorsan férjhez megy és ha későn is de szül egy gyereket. De feminista anyuka annyira egyenlő, és annyira nem rabszolga, hogy a gyerek nem ismeri azt, ami neki az előző elnyomott generáció megadott: Közös családi ebéd, anyu főztje, látni kinek mi a nemi szerepe, az anyai gondoskodás, otthonteremtés stb. Normális családoknál legalább is. A mai gyerekek is már afféle McDonald's generáció.

A nemi szerephez annyira nem is ragaszkodom mert egy pasi is tud főzni és egy nő is meg tud szerelni ezt-azt, manapság be kell segíteni mert a nő is húzza az igát napközben na de azért mégis... értitek.

A férfiak is a maguk módján reagálnak. Itt a sok öntudatos csaj, már elérhető a futó kaland, mindenki felszabadult, nem kell bujkálni, nem kell házasodni, nem kell besunnyogni egy bordélyba egy kis izgalomért, nem szégyen az egy éjszakás kaland már a nők nagy része elérhető mert úgy élnek, mint a pasik. Minek bajlódni az udvarolgatással stb.? Sok mindenki megkaphat sok mindenkit.

Már nincs értéke a férfinak, nincs értéke a nőnek, a házasság már csak egy papír és egy családot is le lehet vetni, mint egy szennyes ruhát. Azok, akik nem tudták rendeltetés szerűen kihasználni az egyenjogúságot, akikkel elszaladt a ló azoknak sikerült elérniük, hogy a pasik is olyanok legyenek, amilyenek sőt még olyanabbak, mint a feminizmus előtt voltak.

Sok nő nem éppen egyenlő módon próbál meg egyenjogú lenni. A pasi legyen pasi, hozza a formáját, értsd: legyen erős, férfias, sikeres, hűséges, érzékeny, figyelmes stb.,stb. hordjon a tenyerén.

És a nők nagy része? Mit ad cserébe? Legalábbis annak, aki megérdemli? Este -ha van kedve- egy kis etye-petye? Egy nuni nem a világ minden nőnek van. És egy normális pasinak is vannak ám igényei úgy, mint nekünk. Nem a szoknyabolond, igénytelen, sörhasú pasasokra gondolok, hanem a normálisokra.

Na szóval rémlem érthető hova akarok kilukadni, merre fajultak a dolgok. Ez nem csepülés nem akarom a nőket fikázni és a pasikat piedesztálra emelni /mindkét nemnek megvan az alja/ mert tudom ezután ez jön főleg azok részéről, akik nem látják át a lényeget, egyszerűen csak jó lenne józan ésszel, az örök értékeket szem előtt tartva egyenlőnek lenni és tisztelni a másikat.

Az én csak addig fontos míg egyedül vagyunk, egy kapcsolatban viszont csak "mi" vagyunk azzal, hogy tiszteletben tartjuk a másik szuverenitását. Épp ezért megy tönkre sok kapcsolat mert a felek csak magukra figyelnek, gyakran önzőek és nem tudnak többes számban gondolkodni.Társasan vagyunk magányosak.

Egy igazi, hiteles feminista szerintem büszke a nőiségére, meg arra, ami ezzel jár, és tiszteli a férfiasságot és azt, ami azzal jár és egyenlő félként, partnerként nem pedig ellenfélként vagy alá rendeltént kezeli a másik nemet. Egy igazi feminista a tetteivel bizonyítja, hogy nem kevesebb másoknál, ér és tud annyit, mit egy férfi de nem tartja többnek magát csak azért mert nő. Ez csak egy dolog a tiszteletért meg kell dolgozni férfinak-nőnek egyaránt. Egy igazi feminista tud jó nő, jó anya, jó feleség lenni.

Bocs, hogy hosszú lett remélem nem értettétek félre. Nálam is kiugrik a relé ha valaki csicskáztatja a nőjét de attól is ha egy nő tesz bele a saját fészkéve és a pasitól vár mindet cserébe meg semmi.

Egyébként meg mindenki döntse el mennyit nyel be a párjától és meddig tűri mindenkinek annyi van amennyit kiharcol magának.

2012. jún. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Előző: szerintem te még mindig nagyon sztereotipikusan gondolkodsz. Van egy hagyományos családmodell, hagyományos férfi és női értékek, amiket a média, politika, társadalmi nyomás, szocializáció ránk erőszakol, de ez nem tükrözi a valós igényeket. Pl:a nő legszebb feladata az anyaság. nem mindenkinek. Gyerek nélkül is lehet boldog az ember.


"Egy igazi, hiteles feminista szerintem büszke a nőiségére, meg arra, ami ezzel jár, és tiszteli a férfiasságot és azt, ami azzal jár és egyenlő félként, partnerként nem pedig ellenfélként vagy alá rendeltént kezeli a másik nemet. Egy igazi feminista a tetteivel bizonyítja, hogy nem kevesebb másoknál, ér és tud annyit, mit egy férfi de nem tartja többnek magát csak azért mert nő."


Ezzel nagyrészt egyetértek, kivéve, a "bizonyítja, hogy ér annyit, mint egy férfi" részt. Mit kell bizonyítania? Kicsit úgy hangzik, hogy: OK, lehetsz egyenrangú, beveszünk a körbe, de akkor bizonyítsd be, hogy tényleg felérsz hozzánk.


"a férfi besegít a házimunkába" Nem, nem besegít, hanem közös feladat. Például képzeld el. Adott egy pár, mindketten dolgoznak, és a házimunkát is közösen végzik. A társadalom szemében a férfi: nagyon rendes ember, besegít a nejének, jól járt vele az asszony. A feleség: természetes, hogy megcsinálja, hiszen ő a háziasszony.


Észrevettem még pár dolgot, de most csak ennynit emelnék ki.

2012. jún. 26. 00:27
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!