Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a feminizmusról?

Mi a véleményed a feminizmusról?

Figyelt kérdés

Mi mindent hallottál/ olvastál róla?

Vannak-e esetleg saját tapasztalataid?

Miért fontos/ nem fontos szerinted? És mi is a lényege egyáltalán?


A témában jártasak és kevésbé jártasak véleményét is várom.



2012. jún. 25. 21:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm szépen a lepontozást, látszik, hogy feministák vagytok. 22/F
2012. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem tudom, ki pontozott le, én mindenki válaszát hasznosnak találtam.
2012. jún. 26. 17:07
 23/31 anonim ***** válasza:
56%
Szeretnék felnézni a páromra... az miért is baj? Egyenrangúak vagyunk, de nem egyenlőek. A páromnak van olyan tulajdonsága, ami miatt felnézek rá, nekem van olyan, ami miatt ő néz fel rám. Ez marhára nem az alárendeltségről szól, hanem arról, hogy valami miatt büszkék vagyunk a másikra. Nem kell a kákán is csomót keresni, pláne, ha nincs is. Azzal, hogy valaki önként csinál valamit, ami megfelel a "női szerepnek" az már önmaga áldozata, és sztereoptíp megfelelési kényszer? Talán vannak nők, akik szeretnek másokról gondoskodni, nem kényszerből, hanem szabad választásból... akkor az feláldozza magát a családi élet oltárán, mert az az elvárás? Eszem megáll. Akkor menjen mindenki a bányába dolgozni, hogy bebizonyítsa az egyenlőségét. A feminizmus a szabad választásról szól, és ha valaki mást választ, mint az élharcos amazonok, szerintem illene tiszteletben tartani. Képzelem a fanatikusok mit gondolhatnak az édesanyjukról is. Az ilyenek miatt él téves kép a feministákról az emberekben.
2012. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

16.02:


"időnek kell eltelni, amíg a fejekben is változás áll be"


Igen, sajnos nem máról holnapra fog bekövetkezni, de jó látni, hogy azért vannak pozitív változások. És ami az egyik generációnak még lázadás, az a másiknak természetes. A mai Magyarországon ki merne reklamálni, hogy a nők miért szavazhatnak, miért járhatnak egyetemre? Reméljük, 10-20 év múlva már az egyenlő fizetés és a házimunka megosztása is ugyanilyen magától értetődő lesz.



16:04:


"nőiség, nőiesség" címén - újfent és örök idők óta változatlanul - mit hiányol és mit kér számon: az alárendelődést/passzivitást/szendén mosolygó vélemény-mentességet/férfiseb-nyalogató empátiát/törékenységet/ijedtséget"


Ez nagyon jó meglátás, az ilyen sztereotípiák sajnos nagyon mélyen beleivódtak a kultúrába és az emberek fejébe. Szerintem ennek legjobb ellenszere a tudatosítás. Sok olyan ember van, aki nem akar rosszat, az egyenjogúság híve, csak egyszerűen automatikusan a régi sémák szerint gondolkodik. Ha felhívnánk erre az emberek figyelmét, akkor sokan rádöbbennének: Jé, tényleg! Ez így nem igazságos, nem jó gondolkodás, lehet ezt másképp is. Én bízom az értelmes emberekben, és abban, hogy a társadalom nem olyan primitív, mint azt a média sugallni akarja.


17:11:


A feminizmus valóban a választás szabadságáról szól. Ha valaki főállású háziasszony akar lenni, akkor nyugodtan legyen. A lényeg, hogy a saját döntéséből, ne pedig kényszerből.

2012. jún. 26. 18:13
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"Amit szívből sajnálok, az az, amikor a nők helyezik saját magukat alárendelt szerepbe. És hallom a szörnyűséges véleményeiket, amikor gyakorlatilag kiküldik magukat a konyhába és sztereotip viselkedésmintákat vesznek fel, hogy a férfiaknak megfeleljenek, és ezért kapjanak egy fejsimit. Ilyen viselkedés mellett nem lehetünk egyenlőek."


Épp erre a hozzáállásra utaltatok megannyiszor a korábbi eszmecsere-blokkjaitok fejtegetése során.

Veletek értek egyet, mindenkinek joga van akarata szerint cselekedni, kitörni a társadalom által rászabott sztereotip nemi szerepéből, ám ha valaki hűen követni kívánja azt EGYÉNI VÁGYából eredően, hát tegye nyugodt szívvel. Az emberekkel is ezt kéne megértetni és elfogadtatni; nem minden nőnek egyformák az igényei, s hagyni kell kibontakozni mind az összes különféle "ágazatot". Fölösleges egyetlen kép mintájára tömeggyártani mindenkit.

2012. jún. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
40%

Utlosó, tök igazad van. Ha mindenki úgy viselkedne ahogy a fent emlItett kérdező elvárja, nem lenne olyan szép az élet, nem lehetne nagymamák lekvárjáról nosztalgiázni.

Ugyan én nem vagyok benne a háztartásbeli konyhatündér szerepben, de én meg azt sajnálom, akinem tudja megtapasztalni a szeretetből fakadó igényt egy kis gondoskodásra. Mert akár elfohadja az ember, akár nem, az evolúció belekódolta az emberbe gondoskodásra való igényt (a férfiakba is),különben ki is haltunk volna.

Egyébként vicces, hogy sokan nem gondolnak bele, hogy a férfiakat is éri negatív megkülönböztetés. Gyerekelhelyezéskor szinte mindig a nők kapják a gyereket még ha alkalmatlanok is a feladatra...

2012. jún. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
85%
Én nem arról beszélek, hogy esetleg otthon maradnak a gyerekekkel és őket nevelik. Hanem arról, hogy a gondolkodásmódjukba beleépítik azt, hogy alacsonyabb szinten állnak! Vannak olyan nők, akik alkalmazottak valahol, és mégis úgy ítélik meg, hogy nekik az a dolguk, hogy alárendeltek legyenek a férfinak. Nem fogadom el azt, hogy valakinek az életcélja az legyen, hogy más uralkodjon rajta. Ott sokkal mélyebb dolgok húzódnak meg, korábbi családi minták stb.
2012. jún. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, rendben, akkor elnézésedet kérem, félreérthetően "hangzottak" számomra az idézett soraid. Engem is a sírba tudnának sokszor kergetni ezzel a 'ha a csávó ezt parancsolta, eleget is teszek neki' meghunyászkodó mechanizmussal. Személyesen ismerek családokat, melyek a mai "újszerű" napig ezen elv alapján működnek. A lánygyerekeiket szánom leginkább.

#26 sem írt hülyeséget, valójában kétoldalú ez az érme, ám minden parányi származéka a gyökerekre, a sztereotípiákra, elképzelésekre, beidegződésekre vezethető vissza.

Férfi: kemény, bátor, erős, határozott, védelmező, talpraesett, őszinte, domináns, udvarias, intelligens, nagy termetű

Nő: kedves, nyájas, alázatos, gyengéd, törékeny, félénk, védelemre szoruló, irányítható, házias, hűséges, csöppnyi méretű, káprázatos küllemű, tetszelgő

Így cseng az ideál. Következménye, hogy egyöntetű megvetés övezi a józan paraszti ésszel bíró, magáért kiálló, önállóan is életképes, szolgaságra nem hajlandó, erős akaratú/nem piperkőc, 50 kilót testsúlyban meghaladó/egyéjszakás kalandokat kedvelő, enyhén élvhajhász nőket, éppúgy ahogy az olykor könnyeket fakasztó, érzékenyebb lelkületű/alacsony/magára kellő figyelmet fordító/homoszexuális ("egy hímnemű ne finomkodjon már egy másikkal!") férfiakat. Sejtésem szerint az anyai előjogok sem alapszanak máson, elvégre a gyerekek gyöngéd törődést, szeretetet igényelnek elsősorban.

Én így látom a helyzetet.

2012. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Faint válasza:
100%
A nőknek pont ugyan annyi joga van mindenhez,mint a férfiaknak.Én bátorítom a feministákat,mert harcolnak az egyenjogúságért.Vannak olyan országok,ahol még mindig megkövezik a nőket,ha valami rosszat tesznek,a férfiaknál pedig ugyan arra a rossz dologra csak megvonják a vállukat.
2012. júl. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok vele, hogy minden ember egyenlőnek születik. Nincs férfi és nő. Szerepek ide vagy oda. EMBER van.
2012. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!