Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lenne az ideális életszínvo...

Mi lenne az ideális életszínvonal ma egy átlagos család számára?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy saját ház (hány négyzetméter?)

Ha több gyerek van, akkor saját szoba (TV?)

Nyáron közös nyaralás (hova?)

Kocsi, légkondi a házba stb.


Nektek mi az, amit ezek közül már sikerült elérni, és mit szeretnétek még? Mi az, ami szerintetek egy átlagos család számára fontos lenne, hogy meglegyen?


2012. jún. 27. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehéz eldönteni, kinek mi az ideális, így nem érdemes átlagolni sem. Van, akik csak egy gyereket akarnak, mások négyet. Máris mások a házzal szemben támasztott igények.

Nem mindenkinek kell autó, máshol pedig mindkét keresőnek alap.

Inkább olyan bérezés kellene, amiből bármelyik alternatíva megvalósítható, ha nem is egyforma sebességgel, valamint több olyan munkahely, ahol a teljesítményt megbecsüléssel fogadják, nem pedig ostorral vívják ki. Ha ezt még stabilitással is vegyítjük, akkor bárki megtalálhatná a számítását.

2012. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi ketten, a feleségemmel keresünk. Gyerek még nincs, 3-4 éve dolgozunk.


Nem saját házban lakunk, hanem egy rokon tetőtéri lakásában. Nagyon szeretünk itt lakni.


Autót most tervezünk venni, de nincs rá elég pénzünk. Pedig egy 8-10 éves kis autóra gondoltam.


Nyáron az lesz a közös nyaralásunk, hogy elmegyünk a barátaink esküvőjére vidékre. Aztán, ha már ott vagyunk, eltöltünk pár napot még ott.


Összességében nem élünk rosszul, de jobban is lehetne. POnt tegnap néztem egy műsort, hogy egy etióp kiscsaj havi fizetése kb. 5000 Ft volt, amiből 3500 Ft ment el a lakbérre, ami azt jelenti, h egy 2x2m-es, ablaktalan bódéféle. És neki még elég jó munkája volt.


Ezzel összevetve, királyként élünk, elégedett lehetek. Ha azt nézem, hogy a válság miatt a BME-s építőmérnöki diplomám egy nagy nullát ér, akkor azért elgondolkodtató. 10 évvel ezelőtt már BMW-t vehettem volna a keresetemből.

2012. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen saját szoba minden gyereknek , ez az ideális szerintem.


A ház olyan 150-210 négyzetméter , 2 kocsi.


Klíma is jó hogy van a házakban de még a gazdagabb országokban sincs mindenkinek.


Minden szobába nem kell TV. Elég 2-3 van a házban.


Én már elértem ezt , még többet is.

Kívánom mindenkinek hogy érje el ezt a szintet és soha ne adja fel.

2012. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy lehessen választani az alternatívák között. Ne az legyen, hogy VAGY gyereket szülök, VAGY normális állásom van. Ne kelljen attól rettegni, hogy nem fogom tudni eltartani a gyereket.

Én sokkal fontosabbnak tartanám mondjuk a TV-nél, hogy ne kelljen azon gondolkozni, hogy megveszek-e egy könyvet vagy sem, ne kelljen hónapokig szervezni, tervezni, ha színházba akarok menni. Évi két nyaralás, üdülés lenne szerintem az ideális - ezt inkább elviselném, mint a klímás lakást :)

2012. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt saját szobám, de mindent megadtam volna, hogy legyen. Szerintem kell a gyereknek a saját kis élettér.

Amikor nem volt számítógép örültem volna TV-nek, de mára nem létszükséglet, elég a számítógép.

A klíma, nyaralás jó dolog, csak manapság már luxusnak számítanak. Itt, ahol a párommal lakunk felesleges a klíma, jó idő van, de pl. ahol felnőttem nyáron meg lehetett főni. A nyaraláshoz pedig idő is kell, mentünk volna belföldre pár napra, de úgy néz ki, nem mehetek szabadságra áthelyezések miatt.

1 kocsink van, 2 már nagyon drága lenne.


Nekem egy fél BME építőmérnöki diplomám van, gondoltam rá, hogy befejezem, csak elég drága lenne és ha azzal sem mennék semmire... volt évfolyamtársaim sz*rabb munkát végeznek mint én, és alig keresnek többet.

2012. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kinek mire van igénye. Nekem, ami ideális lenne: 2 gyerek, egy szép kertes ház jó környéken (kb. 120 nm), 1-2 kutya, autó, jól fizető munkahely, nyáron 1-2 hét tengerparti nyaralás, télen 1 hét a havas hegyekben, legyen megtakarított pénzem és elég szabadidőm a családomra.

Ebből ami van: 1 gyerek, egy XX. kerületi 30 éves panellakás hitelre, egy autó, állás, ami nem fizet túl jól.

2012. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kinek mi.

Nekem: egy kis lakás, akár bérelt, az mindegy (sőt, az jobb, mert mobilis tudok maradni), egy jól fizető munkahely.

Nyáron 1-2 hét szabadság, amikor el tudok utazni valahova, télen egy hét karácsonykor otthon.

Mindezt Amerikában szeretném... (Szép álmok)


Autó nem szükséges, nincs bajom a tömegközlekedéssel.

Gyereket nem szeretnék, de, ha lenne, saját szoba mindenképp.

Légkondit kifejezetten nem akarok, nem szeretem.


Tehát látod, mindenkinek más...

2012. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Saját ház szerintem az az alap, s mivel 2 gyerekkel-2 külön szobával tervezek, ezért nem is a legkisebb családi, kertes házra gondolok. De nem is vágytam soha nagy hodályra. Tv se kell mindenhova, majd ha felnőttek, akkor kapnak újat, addig meg ez is közös program, úgyhogy maximum 2 tv, hogy ne legyen vita a műsorok miatt.

Nyáron jó is egy kis lazítás, 1-2 hét, hosszú hétvégeken vagy pihenés/takarítás, vagy néha mozi, ilyesmi.

Kocsi nekem nem kell, nincs jogsim, de páromnak mindenképp kell, igaz, most ez céges autó. Légkondi? örüljünk, ha be tudunk fűteni szerintem télen. akkor inkább építettünk egy medencét a kertbe, az behozza az árát, és még környezetbarátabb is!! :P

2012. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nyilván mindenkinek másak az igényei, ezért tettem fel a kérdést.
2012. jún. 27. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!