Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Svédország, Hollandia, Izrael,...

Svédország, Hollandia, Izrael, Anglia, Norvégia. Él (t) valaki ezekben az országokban?

Figyelt kérdés

A férjemmel tervezzük, hogy külföldre költözünk, de elakadtunk a térképen, hogy merre is vegyük az irányt.


Aki a fenti országok valamelyikében él vagy élt és megtenné, hogy a saját szubjektív benyomását (mi jó ott, mi nem jó ott) leírná, nagyon sokat segítene a döntésben.

Minden szempont érdekel, gazdasági, társadalmi, mentalitásbeli különbségek.

Esetleg más országok is érdekesek lehetnek, bár a német nyelvterületet kizártuk (Németország, Ausztria), illetve a jelenleg gazdaságilag stagnáló Olasz- és Spanyolországot is.



2012. jún. 28. 17:33
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Gyermekvállalást is tervezünk néhány éven belül - ha az adott országban jól érezzük magunkat, akkor akár ott - ezért akár ez a szempont is érdekes lehet, hogy a gyerekekhez hogy viszonyulnak.
2012. jún. 28. 17:36
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Csakis Svédország! Nagyon fejlett ország, gyönyörű szép, rendezett, tiszta, kicsit hideg van, de türhető. Az emberek nagyon jó fejek, és sok a magyar!
2012. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Éltél ott? Írnál egy kicsit bővebben is a személyes benyomásaidról?
2012. jún. 28. 17:43
 4/24 anonim ***** válasza:
43%

Izrael-be és Norvégiába nem egyszerű bevándorolni.Izraelbe főleg nehéz.És Izrael esetében át kellene térnetek a zsidó hitre hogy ne érjen megkülönböztetés


Svédország a legjobb ezek közül , nagyon magas az életszínvonal és van munka , jó fizetés.


Angliában már kicsit nehezebb boldogulni.


Hollandia meg hasonlóan jó Svédországhoz.Viszont ha tudsz angolul vagy németül akkor a holland nyelvet nagyon könnyen el tudod sajátítani mivel 1 nyelvcsalád.

2012. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Angliában már kicsit nehezebb boldogulni. "


Én mégis boldogultam. Igaz, én programozó vagyok, így könnyebb volt.

2012. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Hollandiát nem ajánlom, az emberek mentalitása miatt. Belgiumban éltem, néha átmentem. Ennyire sóher népséget még nem láttam (és még az eső is folyton esik).
2012. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Törökország!!!

Soha nem mennék haza! Itt még a boldogság is más! Nyugati ember el sem tudja képzelni milyen itt boldogan élni!!!

2012. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Van zsidó nagyszülőm, így Izraelbe megoldható a bevándorlás (alija).


Kérem, hogy aki ír, tegye meg, hogy kicsit részletesebben leírja a benyomásait, pro és kontra.


Ha számít a válasz szempontjából, gazdasági diplomám van, angolul közel anyanyelvi szinten beszélek, emellett olaszul és németül is (bár a némettel szemben elég komoly ellenkezés van bennem, soha nem tudtam túl jól megtanulni, sajnos nem tetszik a nyelv,),illetve egy kicsit héberül, bár ez inkább turista szint.


Nyelveket általánosságban gyorsan és könnyen tanulok, így a nyelvi részétől nem félek, akármelyik ország mellett döntünk is. (Ez alól a német a kivétel, többször nekifutottam, de az agyam nem hajlandó befogadni, míg más nyelveket pikk-pakk megtanultam - ez talán motivációs kérdés lehet.Ezért is írtam, hogy német nyelvterület nincs a tervek között)

2012. jún. 28. 18:03
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki Törökországot írta -kérem írjon privit!!! köszönöm
2012. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kérem, hogy ne privátba beszélgessetek ilyenről (mármint ami nem kifejezetten személyes), mert engem és gondolom másokat is érdekelnek a válaszok.


Aki Törökországot írta, megköszönöm, ha bővebben kifejti, hogy pontosan miért tetszett neki. (A "mert jó" válaszokkal sajnos nem tudok mit kezdeni.)

2012. jún. 28. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!