Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem szóltam a boltban hogy...

Nem szóltam a boltban hogy valamit nem számoltak hozzá a számlához. Szélhámos vagyok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2012. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, ők se szólnak ha "véletlenül" 2x ütnek be valamit... Vagy ha teljesen más az ára (persze drágább), mint amit kiírtak...
2012. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem,inkább mázlista:D
2012. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
aha, de vigasztaljon a tudat, hogy a boltosok is ott vágnak át (tisztelet a kivételnek), ahol tudnak. Egyik teszkóban, ha az akció napján mész, még nincsenek átállítva a vonalkódok, mindig szólni kell, hogy most akkor ez mennyibe is kerül? ja, hát, ők nem tehetnek róla, mármint a pénztárosok. Hát elhiszem, de vajon hány ember nem szól? Az már hasznon nekik...
2012. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Szomorú ez a "ha nekik szabad, akkor nekem is" mentalitás. De ez egy magyar számára úgymond "alap"
2012. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne alap? Hagyjuk magunkat kihasználni,lehúzni mosolyogva? Én se szoktam szólni,egy ilyen nagyobb bolt hasznába bőven belefér a tévedés.
2012. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem a te dolgod figyelni, hogy jól végzi-e a dolgát a pénztáros.
2012. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mármint jogi értelemben természetesen nem, még ha neked már ott is feltűnt (tehát szólhattál volna, de direkt nem tetted), hogy nem számolták bele, akkor sem.


Morális szempontból nem épp szép dolog, valamilyen szinten én a lopáshoz hasonlítanám.

2012. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És könnyen lehet, hogy a hiányt meg az árufeltöltőn, vagy a kasszáson verik le, aki meg nem tehet róla.


Egyébként tényleg gyomorforgató, hogy "neked is, akkor nekem is" alapon megy itt szinte mindenki. Nehogy már tegyünk ellene, áááh. Anyázunk egymásra, aztán mi magunk is éppen ugyanúgy megcsináljuk.


Én személy szerint mindig szoktam szólni. És igen, akkor is, ha át akarnak verni - de meglepő módon valahogy ritkán történik velem ilyen. Biztos mázlista vagyok, vagy nem tudom, de a két kezemen meg tudnám számolni hányszor tévedett a kasszás. Pedig nem évente egyszer vásárolok, hanem átlag naponta, mivel sokszor én intézem a bevásárlást otthonra...

2012. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kasszás meg visszaszerzi aznap a hiányt egy oda nem figyelő vevőn...
2012. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!