Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üdvözlet! Babát várok, dec....

R.Ágnes kérdése:

Üdvözlet! Babát várok, dec. Ig éjszakásként dolgoztam Januárban szóltam, így nappalra kerültem. A fizetésemet rosszul számolták el. Reklamáltam jelezték majd rendezni fogják, de állásidőre küldenek. Megtehetik?

Figyelt kérdés
Megteheti-e a cég, hogy azt mondja csak 3 hónapig tudott tovább foglalkoztatni és állásidőre küld?

2012. márc. 25. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:

85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.


(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.151. § (1)404 Ha munkaviszonyra vonatkozó szabály elrendeli, a munkavállaló munkabérét távolléti díjára ki kell egészíteni, illetve munkavégzés hiányában távolléti díjat kell fizetni. Távolléti díjat kell fizetni akkor is, ha munkaviszonyra vonatkozó szabály munkavégzés nélkül munkabér fizetését írja elő, annak mértéke meghatározása nélkül.


Ha jól veszem ki, akkor nem tudnak neked megfelelő munkakört felajánlani. Ebben az esetben jogosan járnak el, de te is jól jársz, mert munkavégzés nélkül is megkapod a béredet.

2012. ápr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!