Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés?

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Kíváncsi vagyok a véleményetekre a művel kapcsolatban.Már utána néztem egy kicsit,és a wikipédia azt írja,hogy arra helyezi a hangsúlyt,hogy van-e jogunk ítélkezni mások sorsa és élete felett.Mennyire értetek ezzel együtt? Tényleg ez benne a fő "kérdés"? Még az is érdekelne,hogy mennyire emészthető könnyen? Úgy értem 16 évesen érteni fogom a mondanivalóját?

Előre köszi a válaszokat! :D


2012. júl. 7. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
17/L vagyok, nemrég kellett olvasnunk, és imádtam, annyira, hogy azonnal kétszer olvastam el egymás után. Szerintem fogod érteni, ha odafigyelsz rá, és egy picit átlagon felüli benned az értelem és érdekelnek a lelki mozzanatok. Remélem tetszeni fog. A másik kérdésedre pedig szerintem nem is szeretnél választ kapni, inkább olvasd el, és mikor végeztél, akkor tedd fel ezt a kérdést :)
2012. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon régen olvastam már,ezért nem emlékszem pontosan a részletekre.

16 évesen is értheted a mondani valóját,ha elolvasod a könyvet. Főleg,ha szereted a klasszikusokat.

Ajánlom,ha elolvasol egy fejezetet,akkor gondolkozz el azon,amit olvastál. Utána olvasd a következőt.

Érdemes elolvasni.

2012. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Spha úgy nem fogod érteni mint 16-18 évesen! Tipikus ifjúsági regény (romantikus - nem a lektűr értelmében, hanem a korszakot tekintetében).
2012. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ez nem volt kötelező középiskolában, most olvastam el, huszonkét évesen, és nagyon tetszett. Letehetetlen volt. Hogy mi lenne a fő kérdés? A morális kérdés, azt hiszem. Én nem hiszem, hogy értettem volna 16 évesen, de te attól még lehetsz hozzá elég érett.
2012. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 16-17 évesen olvastam, számomra sokkal inkább az volt a kérdése, hogy az ember hogyan viselhet el ekkora lelki terhet... "Gyönyörű" a folyamat, ahogy ez le van benne írva, teljesen elhiszem, hogy ez így van, még ha nem is tettem ilyet. Néhol komolyan úgy éreztem, hogy igenis jó cselekedet az uzsorás nő megölése, de ez szerintem már egyéni. :)
2012. júl. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!