Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus meghalt az emberek...

Ha Jézus meghalt az emberek bűneiért, akkor miért kell az embereknek bűnhődniük?

Figyelt kérdés
Ha lehet kerüljétek a nyisd ki a bibliát típusú válaszokat. Bibliai idézeteket elfogadok annak utána nézek.
2012. febr. 1. 21:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
60%
erre nem is gondoltam köszi :)
2012. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
60%

Hol kell "bűnhődniük " ?

a Pokolra goondolt e ?


Mert en nem hiszek a pokolba, mind orok kinzo hely

2012. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem, mert Jézus azért halt meg értünk, hogy mennybe juthassunk és ne a pokolra. A földi szenvedés meg másabb. Élünk és bűnhődnünk kell, mert Éva leszakította a tiltott gyümölcsöt és ezért az Úr Isten ezt felelte:


1Móz 3,16

Az asszonynak ezt mondta: Igen megnövelem terhességed fájdalmát, fájdalommal szülöd gyermeked, mégis vágyakozol férjed után, ő pedig uralkodni fog rajtad.


1Móz 3,17

Az embernek pedig ezt mondta: Mivel hallgattál feleséged szavára, és ettél arról a fáról, amelyről azt parancsoltam, hogy ne egyél, legyen a föld átkozott miattad, fáradsággal élj belőle egész életedben!



1Móz 3,18

Tövist és bogáncsot hajt neked, és a mező növényét eszed.



1Móz 3,19

Arcod verejtékével eszed a kenyeret, míg visszatérsz a földbe, mert abból vétettél. Bizony por vagy, és vissza fogsz térni a porba!



Szerintem ezért nem könnyű az életünk, ha Biblia szemszögből nézzük.

2012. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
54%

Nos, jó kérdés. Én annyit szenvedtem, és a szeretteim annyit szenvedtek, hogy valóban én is úgy érzem, kár volt Neki helyettem szenvednie, kár volt a fájdalmainkat hordoznia,felesleges önkínzás volt az egész, mert nekem attól nem fájt kevésbé.

Milyen bibliai idézetet mondhatnék erre? Olvastam az egész Bibliát kétszer. Élő hitű, Szent Lélek keresztséget kapott keresztény ember voltam. Aztán elkezdtem ilyeneken gondolkozni, mint te. És megértettem, hogy kezdek kilógni a hívő testvérek sorából. Nem illik vitába szállni a Szentírással. Úgyhogy szépen elhagytam a gyülekezetemet, aztán egy idő után rájöttem magamtól a válaszra: NINCS ISTEN.

Különben az egész nem logikus.

2012. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Isten feláldozta a fiát állítólag az emberiségért és eddig gondolom mindenki egyet ért. Na már most ha feláldozta magát értünk akkor miért vagyunk még mindig bűnösök? Már rég a paradicsomban kéne lennünk mivel feloldoztak minket. Ha én feláldozom magam a macskámért, azt mondom hogy meghalhatok csak a beteg macskám gyógyuljon meg, és meg is halok, akkor a macskámnak a halálommal meg kellene gyógyulnia mert ez az áldozatom lényege. Nem beteg a macskám csak mondtam 1 példát.
2012. febr. 1. 21:46
 6/41 A kérdező kommentje:

1. Éva is ember.

2. Ádám is szakított a gyümölcsből így ő is bűnös.

3. Ádámot Éva vitte a bűnbe, Évát meg a kígyó vitte a bűnbe tehát ugyan olyan bűnös mind a kettő. Lehetett volna úgy is hogy Ádámot a kígyó veszi rá ás Évát meg Ádám, teljesen mindegy mert mind ketten ugyan olyan bűnösök.

2012. febr. 1. 21:49
 7/41 anonim ***** válasza:
37%
Nem mondtam, hogy csak Éva volt bűnős, de az igaz, hogy Éva esett bele először a kígyó csapdájába.
2012. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Igen, mert a kígyóban az ördög volt, aki jól tudja manipulálni az emberi agyat. Évának sokkal rosszabb volt, mert az ördög megszugerálta. De Ádámnak csak egy ember szavainak kellett volna nemet mondani. De a szerencsétlen Éva hogy mondjon nemet ha egy felsőbbrendű lény megszugerálta? Szerinted Ádámot nem tudta volna megszugerálni az ördög? Dehogy nem. Nem tudtad hogy az ördög bármit és bárkit megtéveszthet? Ha ádám egy embernek igent mondott akkor egy magasabban fejlett lénynek még inkább igent mondott volna.
2012. febr. 1. 22:01
 9/41 anonim ***** válasza:
54%

Egy újabb gyöngyszem a keresztény tanok következetlenségeinek hosszú sorában:)


És igen, csak azért írtam, hogy lepontozzatok, tudom, hogy meg se fordul a fejetekben, hogy elgondolkodjatok rajta, hogy esetleg igazam is lehet.:D

2012. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
36%

Adam es Eva tokeletesnek voltak teremtve

( tokeletes = hiba nelkuli )

Adam es Evatol orokoljuk a bunt / tevedest / hibat

A Biblia azt mongya, hogy bunben szuletunk ( tokeletleneknek szuletunk / hibasoknak / bunosoknek )

Egy tokeletes ember altal jott a bun / tevedes / hiba a vilagban.

Csak egy tokeletes Ember altal lehetet a bunt / tevedest / hibat kijavitani .

Adam es Eva leszarmazotjai, egyik sem volt mar tokeletes / hiba nelkul / bun nelkul .

Mindezert, nagy szeretetbol, az Atya elkuldte Egyszulot szeretet fiat, hogy az emberiseget megszabadicsa a buntol / hibatol, mert csak Jezus lehetet , lett egy tokeletes / hiba nelkuli , aki, Megvaltot a bunbol , az Adami bunbol .

Egy tokeletes ember tevedet / bunbe keveredet = Adam

Csak egy tokeletes Ember = Jezus tudta megmutatni, hogy lehet Isten mellet megallni ( es elni igy oroke ! ...)

Az Adam es Eva bun oroklesebol szabaditott meg Jezus.

A tobbi, a mi VALASZTASUNK ! ha tovabbra is azt VALASZUK, hogy bunben eljuk eletunket es akkor a hallal var rank, mindahogy meghalt Adam es Eva is.

VAGY, Jezus megvaltasa altal ( az Adami bunbol ), utan, VALASZUK , hogy tegyuk azt ami jo es akkor remenykedhetunk most, Jezus valtsagaldozata utan, hogy oroke boldogan eljunk a Pradicsomba.

en, igy hiszek


******************************************

".... rájöttem magamtól a válaszra: NINCS ISTEN.

Különben az egész nem logikus...."


es, igy, Isten nelkul, logikat kapot elete ?

kifejtene, hogy is jon mindez ?

milyen ertelmet kapot elete, Isten nelkul ?

hol a logika, egy Isten nelkuli eletben, mert en csak logikat nem latok mindebben !


Ha, nem hinnek Istenben, hat azt valasztanam, hogy a kovetkezo pillanatban meghaljak !

Mert mindaz, amitt korulotem latok

( nekem, most, Hala Jehovanak eleg jo eletem van ! de mindez, nekem, nem elegg ! nyomorusagot, fajdalmat, sirankozast, stb et latok korulotem ! amibbol, akkarmikor reszem lehet nekem is ! ...),

en, nem neveznem valosagos, igazi eletnek , hannem " pokolnak " es ha ezt jelenti az elet, 70 - 80 ev nyomorgatas, tele betegsegel, kinlodasal, hat igy, inkabb, nem kerek belole !

mindhogy, megvarjam az oregseg - betegsegeit - nyomorusagat, hat inkabb valasztanam a hallalt ! HA, nem hinnek Istenben


de, varom, magyaraza meg nekem, milyen logikat kapot, egy Isten nelkuli eletben ! ?

2012. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!