Blog vagy napló?

Figyelt kérdés
Melyiket vezeted? Melyiket tartod többre? Mi róluk a véleményed?
2012. júl. 9. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Blogot írok, jobban szeretem, mert egyszerűbben elrejthető, nem kell cipelni, bárhol elérem ahol van net, és klassz közösségek alakulnak ki az olvasótáborokból, nagyon sok barátságot köszönhetek a blogomnak.
2012. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem internetes blogom van, de többre becsülöm a kézzel írott naplót... :) Csak nem nagyon tudok időt szánni rá.
2012. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Blog :) 6 éve írok blogot, kialakult egy olyan blogközösség, akiket már élőben is ismerek.
2012. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

blognaplóra gondolsz? mert blogból lehet 2335 témában írni.

de amúgy a sima kézzel írottat, azért mert olyan dolgokat írok bele amik csak rám tartoznak.

2012. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak kézzel írt naplóim még régebbről, de most netes blogot írok, mert az kényelmesebb, laptopot úgyis viszek magammal mindenhova a munkám miatt, és így legalább nem kell külön naplót is cipelni, hanem rajta van a neten. Ugyanarra a blogra tudok nyilvános és magán bejegyzéseket is írni, az előbbieket elolvashatják a barátaim, az utóbbiakba meg olyanokat írok, amik csak rám tartoznak és nem láthatja senki rajtam kívül.
2012. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mire használja az ember. Gyerekkorom óta van naplóm (igaz, akkor még nem is létezett olyan, hogy blog), oda simán leírok bármit, ami velem történik, ami foglalkoztat. Nem izgat, hogy mennyire ciki, vagy másoknak mennyire érdekes, mert azt tényleg csak és kizárólag magamnak szánom.

A blog nekem egész más. Oda is írok olyasmit, hogy mi történt velem, de ott törekszem arra, hogy egy bejegyzésben egy bizonyos témával foglalkozzak, olyasmit írok le, ami más számára is érdekes vagy hasznos lehet, túl személyes dolgokat nem írok oda, hiszen nem tartozik másra, hogy mondjuk nekem éppen milyen rossz a kedvem valamiért, vagy hogy kire haragszom. Ezek számomra egyértelműen a naplóba valók, ha az ember szeretné kiírni magából.

2012. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Naplót régen írtam kb 11 éves lehettem.. és tök jó volt visszaolvasni meg minden, sokat röhögtem magamon :D

Blogom már sok volt, most pl nincs, de majd csinálok egyszer.. és imádom a szép, kreatív blog sablonokat is.. mert úgy mégis jobb írni, ha nem csak egy vonalas füzetbe, hanem egy tényleg szép oldalra írsz... na meg a napló kicsit szegényesebb, magányosabb.. mivel csak magadnak írsz, a blog pedig szerintem olyan vidámabb :D szerezhetsz sok olvasót, barátot.


Szóval a blog jobb.

2012. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A naplóba azt írod, amit nem akarsz, hogy más lásson. A blogba inkább érzéseket, verseket, utazásokat, napi eseményeket írsz. És tisztában vagy vele, hogy mások is láthatják. Naplóm nincs, sosem tudtam két-három napnál tovább folyamatosan írni. Blogom van kettő, könyves blog, és mindenes blog.
2012. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) én kifejezetten blogellenes vagyok, csak kíváncsi voltam, hogy mások hogy látják ezt. ezek szerint én vagyok a kisebbség :) szerintem az a napló, amit mindenki olvashat, nem is napló. meg a kézzel írott valahogy személyesebb. de mindenki válaszára megy a zöld kéz, ha ez számít valamit :)
2012. júl. 9. 19:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Napló. Pont azért szeretem a naplót, mert mindent leírhatok benne, nem kell magyaráznom ki kicsoda, össze-vissza ugrálhatok, ha már nincs kedvem a mondat közepén abbahagyhatom az írást. Minek osszam meg másokkal az életemet, azokat a részeit, amik csak rám tartoznak? Ha meg azt nem írom bele, akkor mi értelme van egyáltalán írni?
2012. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!