Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csodálkozunk azon, hogy...

Miért csodálkozunk azon, hogy egyre több az önző ember?

Figyelt kérdés

Szinte már a csapból az folyik, hogy ilyen dolgokkal kell foglalkoznunk, mint önismeret, önelfogadás, önszeretet, önbizalom, öntudat. Ezek szerint csak önmagunkkal kell foglalkoznunk. Mert ezek nem arról szólnak, hogy másokkal is kellene törődnünk, csak magunkkal.

De szerintem aki ezeket komolyan veszi, az önző lesz, és a továbbiakban magasról fog tenni arra, hogy más ember is a világon.

Te hogy látod?



2012. júl. 9. 17:41
 1/4 anonim válasza:
Én sokat gondolkoztam az önzőség dolgon. Szerintem ez szükséges az ,,életbenmaradáshoz". Tudod csak a legjobbak győzhetnek,ahhoz meg önzőnek kell lenni. Itt már csak az a bibi,hogy ugye mi emberek vagyunk,gondolkozó lények. Tudnunk kéne viselkedni..
2012. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első.Önzőség nélkül sehova nem jutnánk.Akár egy előléptetés munkahelyen vagy egy utolsó darab pulykamell a boltban..stb
2012. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ezektől eszünk önzőek. Ezek jó dolgok, ami arra fejleszt téged, hogy minél jobb és egészségesebb embere légy a társadalomnak.

Az önzőség alapjáraton is bennünk van, de sajnos manapság azért sok az önző ember, mert az idióta szülők nagyon önző módon nevelik a gyerekeket.

Szörnyű, hogy miket látok az óvodában...

2012. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát azért az elméleted egy kicsit sántít... Valóban a csapból is ezek folynak, de ezeket soha nem felületesen kell nézni. Minél jobban megismered magad annál jobb kapcsolatokat tudsz kialakítani, annál jobban megismersz másokat. Ha nem szereted magad, hogy várod hogy mások szeressenek pl?

Ahogy Dosztojevszkij mondja: Minden erény alapja a legmélyebb önzés..

Emberi vonás, hogy csak te számítasz. A szerelemmel kapcsolatban pl. senkitől sem hallottam még azt, hogy azért akar szerelmes lenni, mert vkit boldoggá akar tenni.

A mai modern társadalom tömegkommunikációs agymosása az az elmélet, hogy attól vagy vki mit birtokolsz...

Eltaposhatsz másokat, hogy elérd a célodat, de ahogy mindenért az életben, ezért is fizetned kell majd...

2012. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!