Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy szerezhetnék magamnak...

Hogy szerezhetnék magamnak több barátot?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, egy kis faluban élek, ahol sajnos nem sok lehetőség adatik egy magamfajta lánynak. Mindig is visszahúzódóbb voltam, soha senkinek nem szólok egy rossz szót sem, soha nem ártok senkinek, főleg nem szándékosan. Mégis egész életemben magányos voltam, bár néha-néha belecseppentem egy-egy társaságba, pár év alatt az összes haver, barát eltűnt az életemből.

Jelenleg 50 km-re innen járok egyetemre, bejárós vagyok, ami megnehezíti a dolgokat. Az elején még az összes csoporttársammal jóban voltam, aztán elkezdtem onnan is kiesni valahogy, ma már csak 1-2 barátőm van, akikkel csupán felszínes a kapcsolatom. Sosem megyünk együtt szórakozni, vásárolni, beülni valahova vagy csak beszélgetni. Csak a suliban találkozunk, ott beszélgetünk, majd mindenki hazamegy és éli a kis életét.

Korábban voltak gimis barátnőim, de az egyetemi évek alatt ezek a barátságok is teljesen elkoptak. Elkezdtek hanyagolni engem az új barátnőik miatt és velem nem törődtek többé. Ha én kerestem őket, akkor is csak flegma válaszokat kaptam, így annyiban hagytam ezeket is. Majd voltak a környéken haverjaim, évekig voltam különböző jó társaságok tagjai, de idővel ezekből is kiestem, főleg az egyetem eljöttével (ezen haverok többsége szakmunkást vagy még azt sem végzett, dohányosok, iszákosok - én ebből kinőttem az egyetem alatt). Ezenkívül voltak még lány barátnőim, gimi és az egyetem alatt is, de néhány közülük meg elkezdett féltékenykedni rám. Igazából igen, mindenem megvan külsőre (sajnos csak külső szemmel), amit egy korombeli lány kívánhat: előnyös külső, együtt a család, jó tanulményi eredmények, egészség, jól fizető munkahely, jó anyagi háttér (családom részéről is), ősszel kezdődő külföldi egyetem, egy helyes pasi mellettem több éve... de mindezzel nem szoktam felvágni. Szinte nem is beszélek magamról, hisz már tudom, úgyis csak untatnék mindenkit az életemmel (korábban ez volt az észrevételem). Mindenkivel udvarias vagyok, pl ha beugrom fagyizni suli után, hívom a barátnőimet is, de ők sosem jönnek. Vagy hívnám vásárolni őket, de akkor sem... egyszerűen már mindenki "kikopik" az életemből és nem tudok semmit sem tenni ellene. Lassan egy barátom sincs, és magányosnak érzem magam. Ráadásul az új, külföldi munkahelyem is tele van magyarokkal, korombeli lányokkal, de ők sem barátkoznak velem. Mindenki megtalálja a barátait ott, lassan csak én nem. Néhány sráccal jól elvagyok, velük jól el tudok hülyéskedni, de ők nem igazi barátok... ősszel pedig kezdek ugyanabban a városban egyetemen és nem lesz egy barátnőm sem?! (Pedig 4 munkatársam is szaktársam lesz ősztől - ebből 3 lány - mégsem barátkoznak velem, én hiába vagyok kezdeményező.)

Mit tehetnék? Hogy legyek barátkozósabb, hogy legyek olyan, akivel szívesen barátkoznak az emberek?


2012. júl. 10. 22:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném, hogy sok lánnyal kezdek jóban lenni, aztán pár hét barátkozás után egyszerűen elkezdenek hanyagolni. Nem tudom, mi lehet velem a gond, hogy egy idő után antipatikussá válok az emberek számára...
2012. júl. 10. 23:00
 2/9 gelazso ***** válasza:

ha akarod, levelezzünk.üdv

laci

2012. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben. :)
2012. júl. 10. 23:06
 4/9 anonim ***** válasza:

hidd el bőven elég ha van egy darab BARÁTOD

nem kell több

2012. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De nekem már egy sincs. Egy "barátnőm" van, aki még 1-2 havonta egyszer megkeres, de őt sem érdeklem túlságosan.

Leginkább egyébként az a gondom, hogy ősszel kikerülök külföldre úgy, hogy egyedül leszek, mint a kisujjam. Pedig körbe fognak venni a magyarok, mégsem lesz senkim.

2012. júl. 10. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:

aki azt mondja, hogy neki 10 legjobb barátja van az hazudik, vagy nem tudja mi az a barátság..

nekem is pl "csak" 3 igazán jó barátom van, a többi haver

próbálj meg nyitott lenni ismeretlenekkel is

azt írod, hogy van pasid, általa nem próbáltál még barátkozni?

2012. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem, ő még nálam is magánakvalóbb.

Ha elmegyünk egy társaságba, vagy pl most, a munka kapcsán, folyton nekem kell nyitnom az emberek felé, és komolyan nyitott vagyok, kezdeményező, kedves, udvarias, mégsem fogadnak be igazán, csak felszínes, munkahelyi, iskolai ismerőseim vannak, barátaim abszolút nem. Senkinek nem vagyok annyira jó, hogy a barátnője legyek. Egyszerűen senkivel nem tudok annyira összebarátkozni, hogy közös programot szervezzünk vagy hogy befogadjanak igazán.

2012. júl. 10. 23:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem gorcsos vagy es ez erezheto. Ne akarj baratkozni. Halgas zenet keres olyan hobbit ami meg koti az elmed. Es hidd el hortelen lesznek barataid. Lenyeg hogy csinalj valamit ami celal van.


Foxtrot Uniform

2012. júl. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hol laksz? (megye elég)
2012. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!