Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a lentiekkel...

Mi a véleményetek a lentiekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..


Nos, engem így hívnak, habár nem a keresztnevem, hanem a családnevem. Még az életben nem cikiztek miatta. Néha megszólják, hogy még sose hallották, viszont ezt nem is csodálom, ugyanis legjobb tudomásom szerint az országban egyedülállóak vagyunk ezzel a családnévvel. Szóval, véleményeket kérnék ezzel kapcsolatban :D



2012. júl. 11. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy tojok rá.
2012. júl. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hm... rád én is tojok D:
2012. júl. 11. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

A Családnéven nem nagyon lehet változtatni, ez az Apa neve, ezért ez a gyereké is. De egy keresztnév azért az más.

Azért jobban cikizik az iskolában.

2012. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A családnevek a lehető legfurcsább, legváltozatosabb, gyakran értelmetlen szóösszetételek is lehetnek. Családnévként szinte semmi sem ciki (kivétel persze néhány speciális jelentéssel bíró szó). A keresztnevekkel viszont más a helyzet. Azokkal jobban ki lehet szúrni a gyerekkel, mert még a teljesen normális ám kicsit ritkábban előforduló keresztnevű gyerekeket gyakran csúfolják nevük miatt. Ha ez a családneved, ne érezd magad emiatt negatívan megkülönböztetve. Ha a keresztneved lenne, bevallom én is furcsán néznék rád.
2012. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem érzem magam emiatt rosszúl, sőt, örülök, hogy ez a nevem :D habár vicces sztori, pár generációval ezelött még más volt, csak az illetékes emberek nem tudtak írni...
2012. júl. 11. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint családnév, nincs vele semmi gond. Viszont utónévként nekem sem tetszik. De ez szerintem normális. Hány ember mászkál Balázs, Miklós, és hasonló vezetéknevekkel, aztán ezeket sem adnám utónévként a gyerekemnek, de hát attól még vezetéknévként tök normálisak (keresztnévként is persze, csak nekem nem ezek a kedvenceim).

Na meg a vezetéknév egy adott dolog, kevésbé választás kérdése, bár itt is van egy kis játéktér, hiszen ma már az anya vezetéknevét is viselheti egy gyerek. Mondjuk ha a férjem vezetékneve az lenne, hogy Ondó vagy Geczi, akkor nem örülnék neki, ha nagyon erőltetné, hogy a gyerekeink az ő nevét vigyék tovább (bár tudom, ez eléggé sérti egyes férfiak hiúságát, de nekem fontosabb az, hogy ne piszkálják emiatt a gyereket).

Ellenben a te vezetékneved nem cikis jelentésű, nem gondol az ember valami obszcén dologra.

2012. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!