Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A kerdesem csalad nev valtozta...

A kerdesem csalad nev valtoztatással kapcsolatban lenne, lehetseges hogy lenémesítsem a nevemet Barnáról Braun-ra?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom van nemet elődöm de nem apai ágon.
2011. dec. 13. 05:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Csak magyar nevet engedélyeznek.
2011. dec. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kizárt, menj be az anyakönyvi hivatalba, kérdezd meg. Rengeteg embernek van német neve, nem hiszem, hogy kizáró ok lenne.
2011. dec. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 /Anita_'94/ ***** válasza:

Én régebben pont fordítva szerettem volna. Német vezetéknevem van, 11 betű, abból csak 2 magánhangzó. Borzasztónak éreztem, amikor ötször le kellett betüznöm és még akkor is elírták. Ha bemutatkozom valakinek egy perc múlva már nem tudja a nevem. De már nem akarom megváltoztatni, majd ha egyszer férjhez megyek talán egyszerűbb nevem lesz. Csak a majdani gyerekeimet sajnálom előre is, amikor kérdik majd, mi az anyja neve...

Nézd meg a magyarorszag.hu-n, hátha leírják, hogyan működik.

2011. dec. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
első: szerintem ez hülyeség... anyám családneve is Braun, pedig magyar állampolgár. Miért ne lehetne ez egy magyar családnév? azért, mert német eredetű, és akkor mi van.
2011. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó, egy kicsit félreértetted az első hozzászólót. Nem azt írta, hogy nem lehet magyar állampolgárnak német neve, hanem azt, hogy magyarosítani kizárólag magyar családnévre lehet.



Kedves kérdező! mi értelme lenne megváltoztatni a Barnát Braunra? kicsit ez olyan, mintha szégyellnéd a saját neved, vagy az őseid, ill. azt a családi tradíciót, amit úgy örökölsz, mint a szemed színét, vagy a génjeidet...


Oké, van német elődöd, ahogy ebből a 10 millió magyarból bizony 6-7 milliónak tuti ugyan így... mi lenne, ha mindenki össze-vissza változtatgatná a nevét, ahogy neki jól esik?! egyébként nevet lehet változtatni, meg lehet rajongani egy népért majomszeretettel, de ettől még ugyanaz maradsz. nevetséges lenne, ha ezt engednék, hogy magyar állampolgárként, magyar névvel, Magyarországon ezt meg lehetne lépni... jobb, hogy előbb itt kérdezted meg, mert valszeg körberöhögtek volna, ha ezt hivatalos levélben, vagy személyesen kérdezed meg a megfelelő helyen!

2011. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat,utána fogok nezni jobban első lepeskent elegendő volt itt megkerdezni.

Szerencsere nem kötelező a kerdesem hattereről írnom, így nem is nagyon várom el illetve ha megkerhetem a meg ezutan írokat ne oktassanak ki tetteim erkölcsi valójáról.

2011. dec. 14. 18:17
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

A kérdésed akkor is vicces és visszatetszést kelt. Gondolj bele abba a helyzetbe, hogy az unokád meg majd azt a kérdést teszi fel (ne adj isten itt is felteheti), hogy most akkor az ő Braun családneve zsidó, vagy német eredetre utal?! Mindkét etnikumnál elég nagy számban fordul elő a név...


Más az, ha valamelyik itt élő nemzetiség magyarosít, hogy ezzel is jelezze, ehhez a nemzethez tartozik. Tök más a motiváció és teljes mértékben elfogadható. Az meg szerintem majomkodás, ha valaki a saját országában egy másik nemzethez való vonzódása miatt próbál meg másnak látszani... írom ezt nemzetiségi felmenők leszármazottjaként. Köv lépés az lesz, hogy majd pacsizol sváb bálban és előadod, hogy mekkora német vagy? Úgysem lehetséges a névváltoztatás, max arra a német ősöd nevére, amelyik igazolhatóan a felmenőd... és ezt is egy nyomós indokkal kell megtámogatnod.

2011. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21:02-nél elírtam valamit. jól esik = jólesik.
2011. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen meg1szer köszönöm hogy kerdesemet megtekintetted es válaszoltál rá,bár már 1szer leírtam de sajnos újra felkel hívnom figyelmedet arra hogy kérdésem hátteréről nem tudsz es nem is kell tudnod ebb. kifolyólag jövőbeli elhivatottságom nevem ügyevel kapcsolatosan nem tartozik sem rád sem egyeb elhivatott erkölcsi predikátorra.
2011. dec. 16. 04:55
 10/17 anonim ***** válasza:
szerintem különösebben nem is kíváncsi az okára senki. az egyből látszik, hogy valami komoly baj lehet annak a gondolkodásával, akiben egyáltalán felmerül az ilyesmi. feltettél egy kérdést, viseld az ezzel járó negatív/pozitív kritikákat...
2011. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!