Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Olvastam egy bűntény kapcsán,...

Olvastam egy bűntény kapcsán, hogy többen írták, a halálbüntetést (ha valaki megöl valakit) jó lenne bevezetni. Ti erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 12. 15:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne.
2012. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Én csak a sorozatgyilkosoknak adnám ezt a büntetést.
2012. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Fogat fogért szemet szemért elv nem lenne rossz. Szándékos ölésért halál, igen! Ha nem önvédelem. És az ittasan való gázolást is szándékos ölésnek venném!

Gyerekeknek pedig lopásért, hazugságért tetkót a homlokára, ami csak 2 tiszta év után műthető le!

2012. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Antimod ***** válasza:
74%
Egy baj van: aki kiszabja / végrehajtja az ítéletet, az gyilkos! Akárminek a nevében, akárminek a felhatalmazásában is teszi ezt.
2012. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Alapból teljesen egyetértek vele, de nagyon sok hátulütője van a dolognak. Pl a történelemben nem egy példa van rá, hogy ártatlan személyt végeztek ki. Ez kinek a lelkén száradjon? Vagy akkor öljük meg a bírót is?

Alapjáraton támogatom a dolgot, de tényleg olyan esetben, ha valaki mondjuk sorozatgyilkos, vagy különös kegyetlenséggel, kínzással ölt meg vkit, gyerekgyilkos meg ilyenek. Illetőleg, ha megdönthetetlen bizonyíték van ellene (és az 1 db tanú vagy egy db DNS számomra nem jelent megdönthetetlen bizonyítékot), csak akkor támogatnám.

2012. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak úgy vezetném be a halálbüntetést, hogy előtte 5-10 év börtönbüntetés letöltése lenne a kötelező (kb), hogy legyen lehetőség arra, hogy esetleg kiderüljön, ha mégsem ő a bűnös.

Viszont gyilkosságért minden esetben ezt szabnám ki és olyan esetekben is, amikor pl a büntetés olyan hosszú, hogy reálisan az illető úgyse kerülne ki élve a börtönből... Már csak azért is, mert felháborító, hogy a befizetett adómból gyilkosokat etetnek...

2012. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy kivégzés több tízszer annyi pénzbe kerül (az adófizetőknek), mint életfogytig börtönben tartani a gyilkosokat. Rohadjon csak a haláláig a börtönben, és szenvedjen évtizedekig azért, amit elkövetett.


És igen, előfordul, hogy a végrehajtás után derül ki, mégsem a valódi bűnöst végezték ki. Tökéletes rendszert lehetetlen létrehozni. Egy ártatlant kivégezni sokkal rosszabb, mint egy bűnöst nem kivégezni (hanem életfogytiglanra ítélni).


Ráadásul minden felmérés azt támasztja alá, hogy a halálbüntetés (kilátása) nem csökkenti a gyilkosságok számát.

2012. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#7 Azt hogy számoltad ki? Érdekelne nagyon, hogyan lesz drágább egy kötél, vagy egy lőszer, mint 30 évig etetni valakit a sitten!
2012. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#8


Nyilván nem én számoltam ki, én csak utánaolvastam. Íme itt tudsz tájékozódni:


[link]


[link]


Főleg az első linket ajánlom, ott tömörebben van elmagyarázva. Azért kerül a halálbüntetés rendkívül sokba (az Egyesül Államokban, és nyilván nálunk is így lenne, ha továbbra is jogállam akarnánk maradni), mert a halálbüntetés rendkívül alapos és komplex jogi procedúrát követel meg, ami gyakran évtizedekig elhúzódik. Ehhez jön még a halálbüntetés elleni sokkal intenzívebb fellebbezések miatti többletköltség, a halálbüntetéses esetekben kötelezően kikért több és alaposabb szakértői vélemény és tanúvallomás, aztán az USA-ban, ahol esküdtszék van, különleges kiválasztási és kiképzési folyamaton kell átesniük a halálbüntetéses esetekben részt vevő esküdteknek stb.


Nem a golyó vagy a méreginjekció, nem az a kivégzés technikai megvalósítása az, ami miatt sokkal drágább a halálbüntetés az életfogytig tartó börtönbüntetésnél, ez teljesen nyilvánvaló.

2012. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És hol találnának olyan embert, aki végrehajtaná?
2012. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!