Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor albérletbe költöztetek?...

Amikor albérletbe költöztetek? További kérdések lent.

Figyelt kérdés

És idegenhez, lakótárshoz jól kijöttetek?

Hogyan működik a lakásba való beköltözés?

Macerás, nehéz, sok időt vesz igénybe?

Hogyan mennek felesbe a fizetni valók?

Mi alapján feleztek és hogyan?

Kb egy főre egy hónapban mennyi pénz megy el különösebb kiadás nélkül?

Bérleti díj, számlák, rezsi, öltözködés, étel stb.....?


Kérlek titeket mindenre válaszoljatok, nagyon köszönöm!

Ha van egyéb fontos közölni valótok mondjátok, fontos nekem.



#albérlet #költöztetek
2012. júl. 15. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenkinek, meg volt a feladata, dolga.

Mindenkinek volt egy polca a hűtőben, egy saját szekrénye a konyhában. Étkezés után mindenki maga mosogatott el amiből evett. Azt is beosztottuk hogy ki mikor mit vesz a háztartási szerekből. A mindent megbeszéltek, beosztotok és normálisak vagytok, akkor remekül meg lehet lenni, egy jó lakóközösség lesz.

2012. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egy barátomnál voltam albérletbe, úgyhogy néhány kérdésre adott választ ennek fényében is olvass.


Tehát természetesen nagyon jól kijöttünk, több mint egy év alatt egyszer sem volt veszekedés, vagy vita bármin is. Persze ehhez intelligensnek kell lenni, mert voltak dolgok amin veszekedhettünk volna, de türelmesek voltunk egymással.

A beköltözés nem nagy ügy, nekem barátaim segítettek. Bútorokat is vittem, szal azért könnyűnek nem volt könnyű, de estére állnak a lényeges bútorok, a többit elrendezed később. Fontos, amit dobozokban hagysz pár napnál tovább, annak napról napra nő az esélye, hogy abban is marad. :)

Minden lakás költség felesbe megy (bérleti díj, villany, gáz, közös költség, kuka díj, víz- és csatornadíj, net+telefon). Megjön a számla, megbeszélitek kb. mikor adjátok fel, és valamelyikőtök feladja miután megkapta a másiktól is a pénzt.

Ételt magadnak szokás venni. Ezentúl két verzió van, az alap dolgokat közösen veszitek (kenyér, tej, víz) és akkor az megy felesbe, akár blokkról kibogarászva és szépen elszámolva, vagy ami idővel egyszerűbb, hogy ő kér a tejedből, te cserébe legközelebb kapsz a kenyeréből. Ennyi.

Egy fő kaja: nekem 40 ezer volt, de ebben benne volt néhány bor vacsorához, meg pár doboz sör, illetve ez vega kaja, ami azért drágább. Szóval 30 ezerből kijöhetsz akár kajaügyileg. Érdemes nézni a boltok akciós újságjait neten folyamatosan.

Össz rezsi nálunk olyan 35 volt nyáron, olyan 80 télen, ezeknek a fele tehát a rezsi. Öltözködés, buli 15e.


Jó tanács, úgy éri meg az egész, ha közben úgy havi 10 ezret legalább félre tudsz tenni, sőt legjobb ha van annyi tartalékod, ami fedezi egy havi szükségleteid, ha esetleg elvesztenéd a munkád, akkor legyen időd másikat keresni, és addig se legyen veszélyben az albi.

2012. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

És rugalmasan megy a beköltözés? Arra értem, hogy a főbérlőt, ha felhívom akár aznap mehetnék is, ha rendezzük a pénzt és a papírokat?

2012. júl. 17. 09:24
 4/6 A kérdező kommentje:

De a bútorokat sem feltétlenül kell vinni van, hogy van alapból, nem?

És a mosógép?

2012. júl. 17. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A lakás felszereltsége változó. Ez az áron is megmutatkozik. Mi srácok voltunk úgyhogy nekünk még nehezebb volt jó helyet találni mert valamiért minden normális albérletbe csak lányokat keresnek.


A beköltözködés a főbérlővel való egyeztetés után meg is történhet az ő általa szabott feltételek szerint. Ha ő belemegy az azonnali beköltözésbe akkor az is lehetséges. Erre nincs semmi szabály.

A lakótársakkal vagy kijössz vagy nem. Erre sincs szabály. Ha idegenekhez kerülsz és nem eleve ismerősökhöz akkor jó esélyed van komoly barátságokat kötni. Én totál más stílusú és életfelfogású barátokra tettem így szert nem egyszer. Volt hogy jóbarátommal költöztem össze akivel azóta már nem olyan jó a kapcsolatunk (lakva ismerszik meg).

Kell idő összeszokni. A kérdés hogy mennyire tisztelitek egymást. Ha mindketten normálisan álltok a másik személyes teréhez nem lesz gond.

Költözni mindig macerás. Amennyiben nem vagy tipikus költöző (és mivel feltetted a kérdést gyanítom ez lesz az első alkalom) és nem egy sporttáska az amibe minden neked fontos holmi elfér, eltarthat egy darabig az átpakolás. Ha szerencsés családba születtél persze, apuci-anyuci mindent visz majd neked. Plüssmacigyűjteménytől kezdve a franciaágyig. Ellenkező esetben legyen nálad két váltás ruha és minden olyan amit nem akarsz/tudsz ott helyben megvenni ahová költözöl. Kicsi és nagy törölköző, ágynemű, minimum egy hétre elég váltás fehérnemű..stb.


LEgutóbb mikor Pécsett laktam egy átlagos jó albérletért 22-25öt elkértek egy hónapra (igen, ilyenkor van egy ágyad, saját szoba..stb luxus drágább) Nekünk ezzel az árral fix rezsink volt ami minden hónapban 7000 de vigyázz mert ez is csalóka. A mi főbérlőnk ugyanis minden év végén csinált egy összehasonlítást a befizetett rezsi és a tényleges fogyasztás között és ha többet fogyasztottunk akkor azt még ránkverte. Így a fix rezsi csak egy fátyol volt.

Egy hónapra 40-50Kból Pécsett ki lehet jönni nagyon kényelmesen. Nekem az ösztöndíjjakkal havi 70em volt ami nagyon jól jött mert otthonról semmi támogatást nem kaptam.


Nálunk az osztozkodás a gulyáskommunizmus elvére épült. Vagyis mindenki használhatott/megehetett mindent ami a másiké. Ez így alakult ki kb egy negyed év alatt és azért működött jól mert megszerettük egymást és mindenki hozott mindig egy csomó hazai kaját/piát stb amit együtt szépen feléltünk mielőtt megromlik.


Eleinte nem könnyű az első pár hét. Csak lazán!

2012. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. aug. 4. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!