Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elítélnétek a 95 éves, a...

Elítélnétek a 95 éves, a második világháború idején a kassai gettót felügyelő és a deportálásoknál jelen levő, a Sun c. brit lap által Budapesten felkeresett Csizsik-Csatáry Lászlót?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Én egyelőre nem foglaltam állást, de egy 95 éves embert nem hiszem, hogy el kell már ítélni.

A cikk: [link]

A The Sun cikke: [link]



2012. júl. 15. 14:55
1 2 3
 1/21 lekváros tészta válasza:
54%
nem ítélnem el.. nem ártalmas már a társadalomra..
2012. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
95 évesen is lehet bűnös egy ember!
2012. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ítéljék csak. Nehogy már az legyen a kifogás, hogy jaj milyen idős már nem tud ártani. És akkor? Attól még bűnös szóval ítéljék csak el. Ennyi erővel ha elgázolna egy 70 éves bácsi 3 gyereket mert ivott vagy valami őt sem kéne elítélni? Mindenki vállalja a tettei következményeit.
2012. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Efraim Zuroff és társai bárkire, bárhol, bármit rábizonyítanak, ha akarnak. Bármit - és bárminek az ellenkezőjét is, ha kilátásban lévő kártérítésről lehet szó. Nevetséges.
2012. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Az a bűn amivel vádolják SOHA nem évül el!
2012. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Andizsuzsi ***** válasza:
42%
Ez nem állásfoglalás kérdése. Ha ő valóban az, akinek tartják, akkor háborús bűnös, ami nem évül el, tehát el kell ítélni. Az, hogy eddig megúszta, nem változtat rajta.
2012. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Így igaz, nem állásfoglalás kérdése és nem évül el a bűn amit elkövetett, de ilyen korban ez a hercehurca meg tárgyalássorozat ami várható csak médiafogás.
2012. júl. 15. 17:02
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

kérdező, ha Hitler, Sztálin vagy egy másik véreskezű diktátor épp most 95 éves lenne , te elítélnéd ? vagy nem ítélnéd e, mert szegény öreg bácsi már 95 éves ?


ha a nagypapádat mondjuk a szemed láttára kínozta volna halálra valaki sok évvel ezelőtt és ma találkoznál a kínzójával, aki 95 éves lenne, nem ítélnéd el, mert szegény cuki öreg bácsi már 95 éves ?

2012. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
A cikkben azt olvastam, hogy Csehszlovákiában halálra ítélték. Gondolom, az sem évült el. Bár nyilván ki nem végzik, de egy életfogyt. kinézhet neki ott is.
2012. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Azért én a mindenféle bulvár-cikkekkel és szenzációhajhász

Zuroff-fanokkal óvatos lennék. Könnyen meglehet, hogy szerencsétlen öregembernek semmi köze az egészhez.

2012. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!