Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megnyerhette volna a második...

SenkixXx kérdése:

Megnyerhette volna a második világháborút Hitler, ha nem támadja meg a Szovjetuniót esetleg szövetséget köt velük?

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt már soha nem tudjuk meg, de szerintem simán megnyerhette volna.
2012. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha meg még az amerikaiakkal is szövetséget köt, akkor pláne!
2012. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg. Tény,hogy ezt a lépést taktikailag nagyon elhibázta.
2012. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

hollandia erejű országok ellen ? usa hülye lenne belépni

nem is világháború

egyébként hitler célja a kommunizmus és zsidóság megsemmisétése volt

2012. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lett volna realiátsa. De előbb utóbb akkor is megindultak volna ellene a merényletek stb... nem tudta volna mérsékelni az eszméit és ezáltal az emberek elégedetlenek lettek volna a rendszerrel.

A Szovjetunió megtámadása óriási hiba volt, minimum várnia kellett volna vele, ha nem is elfelejteni ezt az egész tervet.

Erősebb szövetségeseket kellett volna szereznie, mint Olaszország és nem engednie a két fronton való küzdelem kialakulását.

2012. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De akkor ki ellen háborúzott volna?


Amúgy én a helyében ezt csináltam volna: minden erővel azon kellett volna lennie, hogy Angliát, a Brit-szigeteket elfoglaljam, mégpedig gyorsan, hogy az USA még csak fontolóra se tudja venni, hogy mit tegyen. Aztán pedig LEÁLLNI és ülni fél Európán.


Ha valahogyan partra tudtak volna szállni Angliában, akkor már nyert ügyük lett volna, de az angolok flottája sokkal erősebb volt. Hitler pedig soha nem állt volna le, így csak azt érte volna el, hogy végül mindenki ellene forduljon.

2012. júl. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sztálin még évekkel késöbb is azt mondta együtt legyőzhetetlenek lettek volna. Ami valószinűleg igaz. Ők ketten szerintem amerikát is meghóditják. De ha nem is , a japánokkal együtt már biztos.


Szerintem angliát sztálin repülőivel együtt prorig kellett volna bombázzni s utána partraszállni. Hogy az Usa ne tudjon onnan támadni. De amig élő angol volt ezt nem lett volna lehetséges. S utána a német precizitással ballisztikus rakétákkal addig bombázzni amerikát mig van. A tengeralatjárófölény megvolt s kubában kiépithetet volna a szövetségesekhez hasonló bázist elöbb bombázásokhoz, majd akár partraszáláshoz. A sztálingrádban meg nem halt milliókkal plusz a többivel ment volna. Usa nem tudott volna magához térni a Német orosz japán invázióból.


De nem felejtsük el valamit.


Hitlernek Kelet kellett. A franciákat csak a haduzenet miatt támadta meg. Az angolokkl békét akart. Sztálint meg állatnak tartotta. Esze ágában sem volt vele együttműködni. Eltörölni akarta...


Amit én elmondtam csak ésszerű de itt egy tébolyult tomboló őrültről volt szó...

2013. jan. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!