Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapest mennyivel nevesebb...

Budapest mennyivel nevesebb város mint mondjuk Bukarest, Bécs vagy a szomszédos országok fővárosai?

Figyelt kérdés

Ha egy külföldinek ,elsősorban egy Európainak azt mondom,hogy Budapest vagy Bukarest melyik lesz az amiről többet hallott?


Például nagyon sok filmet láttam már amiben megemlítik Budapestet, de olyat még nem igazán amiben mondjuk Bukarest vagy akár Belgrád vagy bármelyik, még Kijev az amit sok fimben hallottam, de a többit nem igen.Persze ne csak a filmekre hagyatkozzunk.



2012. júl. 15. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan neves mint Bécs körülbelül.
2012. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is olyan, mint Bécs, mondjuk lehet Bécs egy kicsit nevesebb, de csak egy nagyon kicsit.A többi szomszédos fővárostól ismertebb sokkal, szerintem.
2012. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért Budapestet még mindig rendszeresen keverik Bukaresttel... Tény, hogy nevesebb a környező kis országok fővárosánál, de szerintem még nem vagyunk Bécs szintjén.
2012. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
körülbelül semennyire sem híresebb. Ha egy amerikait kérdeznél, az a térképen se tudná megmutatni, hol van Európa, mert nekik annyiból áll, hogy London, Róma, Párizs. Bécs szerintem egy európai számára sokkal ismerősebb, hogy Bukarest mennyivel jobb, mint Bp. azt nem tudom.. Úgy van ez, hogy minden országról él egy sztereotípia, románokról max a vámpírok jutnak egy nyugatinak az eszébe, az ukránokról meg a maffiózók stb...
2012. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha itt Közép-Kelet-Európában maradunk, akkor mondjuk 3 kategóriára lehet szerintem osztani:


1. ismertek: Bécs, Prága, Kijev

2. kevésbé ismertek: Budapest, Varsó, Bukarest

3. szinte egyáltalán nem ismertek: Pozsony, Ljubljana, Belgrád, Zágráb

Ez persze az én véleményem, lehet, hogy ténylegesen nem így van, de meg lehet nézni a világvárosi rangsorolást is:


Több kategória van: Alpha++, Alpha+, Alpha, Alpha-, Beta+, Beta, Beta-, Gamma+, Gamma, Gamma-

Értelemszerűen az Alpha++ a legjelentősebb kategória, még a Gamma- a legkevésbé jelentős.


Gamma- : Ljubljana

Gamma : -

Gamma+ : Belgrád, Zágráb

Beta- : Pozsony

Beta : Bukarest, Budapest, Kijev

Beta+ : Prága

Alpha- : Bécs, München, Varsó

Alpha : -

Alpha+: -

Alpha++: -

2012. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem helytálló a megállapításod, de én Kijevet és Budapestet kicserélném.
2012. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akarom mondani felcserélném
2012. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!