Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretnek a fiatalok...

Miért nem szeretnek a fiatalok rendesen, a teljes nevükön bemutatkozni?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, de azt látom, hogy a tinédzserek és kb. úgy 35-ig úgy mutatkoznak be leginkább, hogy csak a becenevüket mondják. Pl. Timi vagyok. Pedig ezt nagyon nem illik. A facebook-ról nem is beszélve. Nyilván azért terjedt el ezt a Nyuszika Vok Tsőő -féle betegség, mert a delikvens élőben is úgy mutatkozna be, hogy ő Nyuszika, aztán cső, mindenki mehet a fenébe. Az igazi neve meg rejtély marad.

A fiatalokat senki nem tanította meg arra, hogy bemutatkozásnál azt mondjuk, hogy Kis Tímea vagyok? Nem Nyuszika, és nem is Timi.

Ti hogy vagytok ezzel?


2012. júl. 16. 02:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem zavar, mert nem úgy fogom szólítani hogy Horváth Tímea, hanem csak a keresztnevén, az meg hogy Horváth vagy más különösebben nem érdekes egy informális találkozásnál.


Üzleti tárgyaláson, állás interjún persze más a helyzet, de egyébként szerintem elég a keresztnév.

2012. júl. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert ma még a felnőttek között is sokan vannak,akiket nem érdekelnek az illemszabályok.
2012. júl. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

> Ti hogy vagytok ezzel?

Én mindig a teljes nevemet mondom bemutatkozáskor, és a másik fél is. Nem találkoztam még ezzel a "jelenséggel".

2012. júl. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
talán mert nem horváth timinek hivjk hanem kukutyin timinek és szégyelli. én se mutatkozom be a teljes nevemen mert utalom a nevem. ennyi.
2012. júl. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

nem becenevet szoktam mondani, de baráti jellegű találkozóknál (ahol alapból úgy is tegeződni fogunk kérdés nélkül) általában csak a keresztnevet szoktam mondani.


Egyszerűen az a tapasztalatom, hogy a bemutatkozásnál az emberek többségének (pl. nekem is) gondja van azzal, hogy megértse és megjegyezze egy bemondással a másik nevét, és ennek az esélye erőteljesen felmegy, ha a keresztnevem előtt még a vezetéknevemet is elmondom - mivel picit bonyolultabb a vezetéknevem, ezért általában ott elakad a figyelmük, aztán ilyenkor leszek jó eséllyel Dávidból Dániel, Dénes, Ádám vagy akár valami egészen más.

2012. júl. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sok mindenben, és ebben is, fontos, hogy a helyzetnek megfelelően viselkedjünk. Az még nem baj, ha valaki a becenevén mutatkozik be, az már baj, ha azt képzeli, ez a bemutatkozás alapvető módja.


Lehet, hogy a facebookon én is így mutatkoznék be, mert annak ez a színvonala. Más módon kilógnék onnan, vagy az a közönség meg se értene. Baráti társaságban egy új embernek, én is a keresztnevemet mondom (és ezt kapom), mert ott ennyire van szükség. Tartósabb ismeretségnél úgy is megtudjuk egymás teljes nevét. És még sok minden mást. Más esetekben a teljes nevemet mondom, és vannak helyzetek, mikor rangot, szakmát és egyéb titulust is hozzátesz az ember. A lényeg, hogy a megfelelő helyen a megfelelő esetet. Ennek a tudása a fontos, a többi lényegtelen.

2012. júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Baráti társaságban én a teljes nevemet mondom,így illik. Ha nem tudják megjegyezni,az sem gond,majd elismételjük,ahányszor csak kell. A facebookos 'vok-tschő' pedig annyira túlzás már,hogy hányingerem lesz tőle. Neveletlen új nemzedék.
2012. júl. 16. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Az előttetek lévő nemzedéknek pedig ti voltatok a neveletlenek...


Egy baráti társaságban én is csak a keresztnevemet mondom el, de ezenkívül mindenhol teljes névvel szoktam bemutatkozni. Az ilyen 'Nickkkyyy Vok Tsőő' alapján pedig ne vonj le következtetést erről a generációról, mert ez csak egy kis rétege a korosztályunknak. Csak hát általában a hülyék a leghangosabbak és őket veszi észre mindenki...

2012. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én ha felnőttekkel találkozom, vagy pl. a barátom szüleivel ismerkedtem meg, stb, akkor mindig a teljes nevemet mondom.

De amikor egy jóbarát behoz a társaságba másokat, vagy megismerkedünk velünk egykorúakkal, stb, akkor csak a keresztnevemet szoktam mondani, és annak is a becézett formáját (ugyanis miért mutatkoznék be nekik máriaként, hogyha azt szeretném, hogy marinak hívjanak). Szerintem a korosztályommal való találkozáskor felesleges teljes nevet mondani, mert a kutya sem kíváncsi rá. Amikor meg kell, akkor azt mondok.


17/L

2012. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy nekem hogyan mutatkoznak be. Ha a másik fél a teljes nevét mondja (általában felnőttek) akkor én is elmondom a teljes nevem (na jó csak a vezeték és a keresztnevemet, a 3. nevem nem igazán használom), ha a másik fél csak a keresztnevén mutatkozik be, akkor én is.

14/L

2012. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!